Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wegańskie ciasto czekoladowe  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
27/07/2008 12:48 am  

własnie się piecze 1 szkl mleka rozrobionego z wodą bo biore od krowy a to ma 3,5 % tłuszczu, łyżeczka proszku do piecvzenia3 łyzki kako, mąka pół szkl przenej zwykłej i poł razowej i 44 g cukru wsypałąm rodzynek i zobacze jak mi to wyjdzie 🙂 a te płatki to zamiast maki?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
SurykatkaxD
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 53
01/08/2008 9:07 pm  

Czy może ktoś napisać tutaj przpis ze strony którą podała sopocianka? bo u mnie ten link nie chce sie otworzyć..;/

A może macie przepis na wegańskie ciasto czekoladowe z jabłkami do którego Srebrna podała kiedyś link??

[edytowane 1/8/2008 od SurykatkaxD]

[edytowane 1/8/2008 od SurykatkaxD]


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
01/08/2008 9:59 pm  

Mam przepis na wegańskie ciasto czekoladowe , jednak nie wiem czy to ten sam przepis co jest na Puszce.Nigdy go nie wypróbowałam ale muszę kiedys się zebrać . 🙂

1,5 - filiżanki mąki
1 - filiżanka cukru ( słodzika , fruktozy )
3 - łyżki kakao
1 - łyżeczka sody
1/8 - łyzeczka soli
5 - łyzek oleju
1 - łyżeczka wanilii
1 - łyzka octu
1 - filiżanka zimnej wody

Zmieszać suche składniki. Zrobić 3 wgłębienia na ocet , olej i wanilię. Dodac wodę i wyrobić.

Tylko tyle mam. Temperatura pieczenia to pewnie 180 stopni, tak sobie myślę.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
01/08/2008 10:55 pm  

Przepis fajny ja robię bardzo podobne tylko dodaje jeszcze mleko, bakalie i nie daje oleju.
A propos mleka zrobiłam sobie dziś mleczko kokosowe z wiórek .
Robił ktoś ?
Wiecie może czy bardzo kaloryczne jest i czy te wiórki już straciły wartości odżywcze>?
Co ma teraz więcej kalorii mleko czy wiórki?

[edytowane 2/8/2008 przez Admin]

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/12/2009 12:58 am  

Czy każde kakao ( takie gorzkie, nie typu Nesquik ) jest wegańskie? Bo zaczynam mieć wątpliwości.........Odpowiedczie proszę.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca