Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

czekolada  

Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  RSS

Asiok133
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 18
31/01/2009 11:21 pm  

ale Milki nie jadłam - jest okrrropnie słodka.

I o to chodzi 😉 . Ja zjadam całą na raz, najpierw kulturalnie pytam, czy czasem nikt nie chce 😀 , a potem zamiast dzielić ją na kostki zjadam ją w całości, jak kromkę chleba 😛 .

Śpieszmy się kochać zwierzęta- tak szybko odchodzą...


OdpowiedzCytat
Filomena
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 115
02/02/2009 12:22 am  

co w tej czekoladzie jest, że tak uzależnia? walczyłam z tym nałogiem wiele lat, tabliczkę chrupałam podobnie jak Asiok 🙂 . Dziś nie jem jej w ogóle, choc przyznam sie, że kawę piję tylko z sojowym mlekiem czekoladowym. Taka alternatywa dla uzależnionych 😎


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/02/2009 12:36 am  

Pewnie teobramina. Ja za czekolada nie przepadam, a uzależniona jestem od cukru. Wolę jednak ciastka niż czekoladę.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
30/11/2009 10:54 pm  

A ja polecam czekolady Vivani. Ekologiczne i pyszne:-) No i bez lecytyny, z cukrem trzcinowym. Wszystkie są smaczne - mleczne, gorzkie, z orzechami.

A właśnie - masło kakaowe i masa kakaowa chyba są w 100 % wegetariańskie, prawda?

[edytowane 30/11/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
30/11/2009 11:52 pm  

Ja was nie rozumiem...bo mowicie ze lecytyna sojowa jest wegetarianska...ale mam takie pytanie, czy ma mleko...Czekolada Wedla ta klasyczna-gorzka jest moja ulubiona(gorzkie rzadza:D), no i smutno by mi sie zrobilo jak bym mial z nij zrezygnowac...a co do rezygnacji, to rezygnuje z wszystkiego co zawiera produkty zwierzece(po za jajkiem)gdy sie tylko dowiem ze takie zawieraja...Jak juz sie czegos rezygnuje to pod kazda postacia...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/12/2009 8:43 pm  

To jak z tym masłem kakaowym i masą kakaową? Chyba są w 100 % wege, nie?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 488
02/12/2009 11:23 pm  

Wydaje mi sie i mam nadzieje ze tak...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
Manuela
początkujący
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 9
03/12/2009 5:38 pm  

Ostatnio słyszałam, że czekolada nie jest wegetariańska..podobno bardzo dużo maleńkich muszek wlatuje do substratów w początkowym procesie produkcji...
Czy słyszeliście coś o tym??

na Boga. chyba jest różnica między świadomym i celowym zabijaniem zwierząt a przypadkowym trafieniem maleńkiej muszki do żywności? odrobinę zdrowego rozsądku.. 😉
no chyba, że chodzi o jakiś fanatyzm.
przypomniała mi się anegdota opowiadana przez Panią Beatę Tyszkiewicz o Indiach. zapytała jak to możliwe, że najbardziej wegetarianskie społeczeństwo na swiecie zabija szczury. odpowiedziano jej, że nikt szczurów nie zabija! rozkłada się tylko trutki/łapki (nie pamiętam dokładnie) no a jak już jakiś szczur padnie ich ofiarą to najwidoczniej taką miał karmę - przeciez nikt mu nie kazał w to wleźć, mógł ominąć. 😀


OdpowiedzCytat
anqa
 anqa
świeżaczek
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1
13/04/2011 1:20 am  

Szczerze mówiąc to firmie Wedel nigdy bym nie zaufała. Myślę, że nie trzeba się aż tak przejmować lecytyną sojową, tylko raczej koszenila (E120), która jest w składzie truskawkowej i wszystkich czekolad Wedla o nadzieniu różowym lub czerwonym. Dlatego nie jestem jak co nie którzy i nie łapię produktów i nie wrzucam od razu do koszyka, tylko najpierw sprawdzam datę ważności a potem skład. NAPRAWDĘ uważajcie na koszenile :exclam: A ogólnie to polecam szukać różnych znaczków. Wafle ryżowe znalazłam sobie np takiej firmy (chyba good food, nie pamiętam nazwy, tylko wygląd 😛 ) z dopiskiem dla wegetarian lub wegan 😉 pyszne i bez... zanieczyszczeń 😀


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/04/2011 2:30 am  

Ja całkiem odstawiłem czekoladę. Czasem sobie kupię surowe ziarna kakao.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
13/04/2011 3:05 am  

No bo 99% czekolad nie jest wege, nie mówiąc już, że są też niewegańskie (oczywiście poza 75%, 80% i 90% Lindtem, ale tylko bez owoców).

Cienkun, a skąd bierzesz te ziarna? I co potem z nimi robisz?
Ja też chcę! 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
CutthroatBitch
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 317
13/04/2011 10:40 am  

Ziarna kakao są na surowital.pl w nawet przyzwoitej cenie. Świetne do żucia-uwaga uzależnia. Tylko nie wolno ich żuć wybielonymi ząbkami bo szybko przestaną być białe.

call me Amber


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
13/04/2011 12:22 pm  

Cienkun, a skąd bierzesz te ziarna? I co potem z nimi robisz?
Ja też chcę! 😉

surowital.pl albo sklep "Żółty Cesarz" (w innych ze zdrową żywnością też mogą być, choć głowy nie dam)
Dodaję zmiażdżone do naleśników lub jem na surowo

Edit.
Dobre są na ból głowy (tzn. przeciw 🙂 )

[edytowane 13/4/2011 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
n.i.x
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 570
13/04/2011 3:44 pm  

w wielu miejscach można kupić łuski kakaowe,
gotuje sie to i pije z mlekiem ... mi to przypomina smak dzieciństwa .. pycha

a te muszki...
jakby człowiek wiedział ile juz robactwa zjadł przypadkiem ..hehe
Chyba takie muszki mogą wpaść do wszystkiego podczas produkcji.

omnia vincit amor!!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/04/2011 4:03 pm  

Ja mam te ziarna z surovital, choć szczerze mówiąc smak prawdziwego kakao mnie jednak nie zachwyca, zresztą w ogóle czekolada jakoś tak do mnie nie przemawia 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 4 Wstecz Następny
  
Praca