Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 18 / 29 Wstecz Następny
  RSS

pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
22/05/2009 2:43 am  

sezamki, karmelki, orzeszki w karmelu, dynia w karmelu, jeszcze jest lukier ... no i Daktyle, które są najlepsze! Jest masa słodyczy dla wegetarian, nawet dla wegan, oczywiście tylko dla tych, którzy akceptują cukier, który napewno nie jest pochodzenia zwierzęcego i ile na ten temat bym nie czytał nigdy tego nie zrozumiem!

mn


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
22/05/2009 3:44 pm  

dla wegetarian, nawet dla wegan, oczywiście tylko dla tych, którzy akceptują cukier, który napewno nie jest pochodzenia zwierzęcego i ile na ten temat bym nie czytał nigdy tego nie zrozumiem!

ale nie chodzi przecież o to, że cukier jest pochozenia zwierzęcego, tylko, że przy jego produkcji (powodowaniu, że jest biały) mogą być wykorzystywane składniki pochodzenia zwierzęcego.
Mam podobne zdanie na temat słodyczy, co Fasolencja, jestem wege nie ze względu na swoje zdrowie, tylko zdrowie i życie zwierząt:), więc słodycze jadam, bo lubię:)
Dla wegetarian jest spory wybór, ale wegańskich jest już naprawdę mało. Wszędzie, albo suszone mleko, albo jajka.

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
pmk
 pmk
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 219
22/05/2009 6:58 pm  

Ze strony : [i] http://www.food-info.net/pl/products/sugar/prodcane.htm[/i]

[i] Odbarwianie
Powszechnie stosowane są dwie metody odbarwiania syropu cukrowego; obie wykorzystują proces adsorpcji podczas przepływu syropu przez kolumny wypełnione. Jedną z metod polega na użyciu ziarnistego węgla aktywowanego, który usuwa większość barwników. Ziarnisty węgiel aktywowany jest nowoczesnym odpowiednikiem węgla kostnego, otrzymywanego z kości zwierząt. Obecnie używany węgiel jest specjalnie przygotowanym węglem mineralnym w postaci bardzo aktywnych i trwałych granulek. Węgiel jest regenerowany przez wypalanie w specjalnym piecu, gdzie usuwa się związki barwne. Inna metoda polega na użyciu żywicy jonowymiennej, która usuwa mniej związków barwnych niż węgiel, lecz przy okazji usuwa także niektóre sole obecne w syropie. Żywica jest regenerowana chemicznie, co powoduje powstawanie dużych ilości ścieków. [/i]

A tak na koniec dodam :), że ja nie przepadam za cukrem :(, jednak boję się, że zbyt absurdalne pojmowanie świata może wyjść bokiem i nam i zwierzątkom:(

mn


OdpowiedzCytat
banditah
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
23/05/2009 10:38 pm  

Czytałam Wasze wypowiedzi w tym temacie i muszę przyznać- nie spodziewałam się wcześniej, że lecytyna sojowa w słodyczach nie jest wcale stricte wegetariańska, oraz że ma to tak szkodliwy wpływ na tę dietę. W początkach mojej przygody z wege wyeliminowałam słodycze na dobre dwa lata. Do dziś nie sięgam po batoniki, ciasteczka i inne chemiczne duperele. Obecnie zdarzało mi się skusić jedynie na czekoladę gorzką, z mylnym przeświadczeniem że jest od nich 'zdrowsza'... jednak decyzja o jej eliminacji z diety nie jest tak łatwa do zrealizowania, co zresztą przyznało kilku forumowiczów ;P czytałam też gdzieś, że jedzenie czekolady spowalnia przyswajanie żelaza! Wiecie coś na ten temat?


OdpowiedzCytat
drop
 drop
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
09/06/2009 6:29 pm  

wśród słodyczy jest marchew i buraczki oraz winogrona, daktyle, rodzynki, figi; ach słodkości jest multum 🙂


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
09/06/2009 8:38 pm  

żeby to było takie proste- marchewka, buraczki, figi, daktyle... Ileż razy próbowałam... Problem "przeżerania" się śmieciowymi słodyczami narasta zwłaszcza w okresie sesji. Wtedy to już nie ma dla mnie ratunku. Po sesji, zawsze mam do zrzucenia pare kilogramów, przez słabość do czekolady, ciastek itd... 🙁


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
09/06/2009 8:46 pm  

Pisałem niedawno o tym, że sobie radze bez słodkości. G.... prawda. Uświadczyłem tzw. efekt jojo. Co prawda nie jem jogurtów owocowych, ale znowu jem ciastka, batony, słodkie drożdżówki. Dzisiaj na przykład zjadłem dwa batony jogurtowe sante. Może to nie wiele, ale jednak.

Alternatywą dla łasuchów moze być pieczenie własnych ciast. Ja zrobiłem w niecałe (chyba) 30 minut Murzynka w niedziele. Szkoda tylko, że nie zdarzył jeszcze dobrze ostygnąć a już zniknął ;).

[edytowane 9/6/2009 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/06/2009 9:06 pm  

Cukrowy nałóg zazwyczaj opiera się próbom przechytrzenia za pomocą daktyla 😉 To jednak nie to samo, a owoce to już w ogóle nie to samo. Ja dziś np. zjadłam truskawki, owszem - ale z lodami 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
12/06/2009 2:54 am  

wiecie może, jak zrobić domowym sposobem sezamki 😮

dla mnie tylko one ze słodyczy (i oczywiście suszone jabłka, gruszki, śliwki, rodzynki...)


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236

OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
12/06/2009 1:45 pm  

chodziło mi o jakieś sprawdzone przepisy.. ale podziękował 🙂

dziś będzie próba...wieczorkiem - recenzja 😀


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
12/06/2009 5:47 pm  

Jesli chodzi o "domowej roboty" ciastka i ciasteczka- pieke czasem ciasta: Bounty, Snickers, 3 bit:D Wiem, z czego sa i zajadam sie ze az milo;) Niestety, sa dosc czasochlonne, wiec rzadko je robie;/ Rewelacja;)

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
13/06/2009 1:26 am  

Spoko Noe. Zdaj raport czy warto robić :D.
Dzisiaj upiekłem wspomnianego Murzynka. Miałem mierzyć czas ile mi zajmie ukręcenie ciasta, ale z pewnością było mniej niż 30 minut (z kosmosu chyba to wziąłem) ;). Dodam fotkę, jak zrzuce z aparatu. Dzisiaj mi się nie chce ;).

Czapla wrzuć przepisy Twoich specjałów. Rozumiem że Snickers...itp nie zawierają w sobie słodyczy o tej samej nazwie?

[edytowane 12/6/2009 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
noe
 noe
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 73
13/06/2009 2:43 am  

jeśli chodzi o te sezamki 🙂

warto, warto 😀
osobiście dodałem mniej miodu, więcej cukru (co by były twardsze...)

tylko jedna ważna uwaga - jeśli już wykładamy naszą "masę", przesmarujcie talerz margaryną albo oliwą. Jak tego nie zrobicie, będziecie mieli problemy z "oderwaniem" sezamka 😡
Ja osobiście wyłożyłem go na blachę do ciasta 😀
Przed wyłożeniem masy koniecznie ją wymieszajcie ! cukier szybko "opada" na spód, sezam się unosi..

i jeszcze jedna uwaga - sezamek jest nawet 8 min po zdjęciu z ognia piekielnie gorący... przez to poparzyłem sobie język :((


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
13/06/2009 3:16 am  

Bułek, nie nie zawieraja zadnych "specjalow" gotowych;) Wszystko robie sama;) Jak znajde w rodzinnym zeszycie przepisow, dodam;) Jest troche roboty, ale efekt.. Mnaim^^:D

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Strona 18 / 29 Wstecz Następny
  
Praca