Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Czy wegetarianie mogą jeść słodycze?  

Strona 4 / 29 Wstecz Następny
  RSS

saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
28/08/2006 1:21 pm  

Saimaa-lake, nie chcę się czepiać, ale trochę dziwne mi się wydaje, że, mimo iz masz świadomość tego, że w jakiś produktach znajduje się podejrzany dla wegetarian lub po prostu niewegetariański składnik, nie przeszkadza Ci to. Nie chodzi mi o to, żeby zaglądać w Twój talerz, ale po prostu ciekawi mnie Twoje zachowanie. W temacie o gumie do żucia pisałaś, że wegetarianie mogą ją zjadać, bo zawiera śladowe ilości lecytyny. W temacie o słodyczach piszesz, że unikasz jedynie białek jajek. Jak to jest, co? Jeszcz również galaretki, mimo iż zawierają żelatynę? Sery z podpuszczką? Dla mnie taka konsekwencja we własnych poglądach jest conajmniej dziwna. Skoro chodzi o ilość, to może raz na rok możemy również zjeśc rybę? A może raz na 5 lat krowę? Po prostu, nie umiem tego zrozumieć. Nie chcę się czepiać, jedynie ciekawi mnie Twoje podejście do tej sprawy 😉

Nie jem niczego z żelatyną etc., ale co do gumy do żucia nic nie mam, bo bardzo mało jest w niej lecytyny. Sery, te robione na podpuszczce, staram sie ograniczać, a praktycznie nie jem ich wcale. Nie jem też niczego, co zawiera jajka, czyli makaronów, majonezów, samych jajek etc. Niekiedy trudno jest to wszystko pogodzić, kiedy człowiek bada "co jest z czego", trzeba nad tym pracować. Co do wątku o jedzeniu krowy - nie muszę tego komentować 🙂 ja jestem hinduistką i nie mogę jeść krowa. Koniec kroPA.

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
28/08/2006 2:58 pm  

JAGA a w jakich serach jest ta podpuszczka??!!??!!

był gdzieś ten temat na forum, nie znam pełnej listy serów które są bezpieczne(w tych tańszych i mniej "elitarnych" jest ponoć podpuszczka syntetyczna), żółtego sera jadam mało, a zrezygnowałam z wszystkich pleśniowych,oscypków i innych serów owczych i kozich(bundz itd itp)

http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=418#pid3910

[edytowane 28/8/2006 od JAGA]


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
28/08/2006 3:18 pm  

Podpuszczka jest w serach pleśniowych, w żółtych jej nie ma z tego co wiem.

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
28/08/2006 6:12 pm  

Podpuszczka jest w serach pleśniowych, w żółtych jej nie ma z tego co wiem.

musi być w serze żółtym(nigdy sera żółtego bez podpuszczki nie widziałam), tylko,że częściej jest ona syntetyczna niż zwierzęca(ponoć)


OdpowiedzCytat
Olkosia
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 10
28/08/2006 10:35 pm  

z tego co wlasnie w necie przeczytalam to nie ma serow bez podpuszczki......;/ fuj...;/;/;/

Olkosia


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
31/08/2006 11:32 pm  

Mam pytanie..co można jeść zamiast słodczy, oprócz szuszonych owoców:)??Bo nie lubie ich zbytnio..szuszkone śliwki i morele są d;a mnei hmmm...no takie mięskki i mokre..no dl amnie to jest szczerze móiąz ochydne:D.Ale co innego szuszone jabłka, banany..-one sa anprawdę suche:).Więc co można jeść w zamian:)??Pomóżcie:)!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
01/09/2006 12:02 am  

Wiejka, można jeśc słodycze własnej roboty, czekolady bez lecytyny po kosmicznych cenach lub od biedy wafelki firmy Sante np. (ale zaznaczam, że sa lakto-wegetariańskie). Chociazby to. Mi najbardziej odpowiada pierwsza opcja 😉


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
01/09/2006 12:32 am  

Hmm...a ajkie są słodycze własnej roboty..:)??Jakieś przepisy:)??
A jak można jeść suszona jabłak, banany:)??W sensie czy macie pomysły na jakieś dodatki:)??
Pzdr!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Reiha
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 593
01/09/2006 3:00 am  

nie podam Ci teraz dokładnego przepisu, ale znajomy przyszedł ostatnio do nas i przyniósł własnej roboty takie kuleczki - były tam otręby i orzechy w miodzie z dodatkiem dłodu daktylowego - wszystko obtoczone wiórkami kokosowymi. God...pyszne 😀 jak tylko się z nim zgadam to wydębię przepis.

Don't let me detain you.


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
01/09/2006 1:27 pm  

No to ja bardzo chętnie takie coszrobię, bo brzmi pysznie:D.Powodzenia w zdobywaniu przepisu:)!!!

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
saimaa-lake
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 150
01/09/2006 1:48 pm  

Miód jest wegetariański, ale nie wegański...

On a steady diet of soda pop and Ritalin.


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
01/09/2006 2:34 pm  

Wiejka, kiedy mam ochotę na coś mocno czekoladowego, robię pyszne, łatwe i tanie ciasto z przepisu autorstwa XsebaX (który notabene jest aktywny na forum wegedzieciak i Veg, może znasz użytkownika). Zajadam się nim nie tylko ja, ale i cała moja niewegetariańska rodzina. To jedna z mozliwych opcji, musisz sobie poszperać w necie.
Podaję linka - http://wege.dzieciak.pl/viewtopic.php?t=587&highlight=ciasto+czekoladowe


OdpowiedzCytat
Wiejka
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 808
02/09/2006 12:49 am  

Ok...dzięki...przy wolnym czasie skorzystam:).....

Życie nie jest ani lepsze ani gorsze od naszych marzeń...Jest po prostu inne..


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
02/09/2006 1:21 am  

Mam pytanie..co można jeść zamiast słodczy, oprócz szuszonych owoców:)?

Moja propozycja: Masło orzechowe!!! 😉 Ja to wcinam nałowogo:P pyyycha! ale jak już kupujesz to najlepsze jest firmy Sante. Inne są niedobre, próbowałam ;P
Czasem piekę ciasteczka i robię sałatki owocowe. Czasem jak nie mam nic słodkiego jem sobie konfiturę. Ale bez cukru oczywiście 🙂


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
03/09/2006 3:12 pm  

Masło orzechowe? Spotkałam się z takowym firmy Primavilka. W składzie każdego widniała lecytyna sojowa. Więc co? Jak to jest z masłem Sante?


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 29 Wstecz Następny
  
Praca