Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

niebezpieczny cynamon!  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 1385
23/11/2007 5:18 pm  

http://fakty.interia.pl/newsroom/news/grozne-substancje-w-cynamonie,893783
dowiedziałam się o tym dzięki Lily i jej linkowi na wegedzieciaku, byłam zszokowana...zawsze bardzo lubiłam cynamon, a ostatnio jadłam niemal codziennie do płatków na śniadanie. Po przeczytaniu różnych inf na temat kumaryny na necie resztka cynamonu wylądowął w koszu, a nowej paczki nie otwieram.
Przeczytajcie


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1730
23/11/2007 5:52 pm  

Ja już jakiś czas temu słyszałam o szkodliwości cynamonu. Mówili, że są dwa jego rodzaje - lepszy, bardzo drogi, i gorszy - tani i to głównie ten rodzaj spotykany jest w Polsce. I że nie należy spożywać go częściej niż raz w tygodniu, bo może uszkadzać wątrobę.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Holli
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 29
24/11/2007 1:56 am  

Ja cynamon daje do praktycznie każdej słodkiej potrawy...Czyli conajmniej 5 razy w tygodniu...no nic baj baj cynamonie 🙁


OdpowiedzCytat
~*mikrokosmos*~
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 131
12/12/2007 8:42 pm  

Te nowinki co miesiąc się zmieniają. A cynamonek jest dobry.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
12/12/2007 8:53 pm  

To chyba nie chodzi o szkodliwość samego cynamonu, ale o skażenie kumaryną. Gdyby był czysty nie byłby szkodliwy...
A właśnie upiekłam ciastka z cynamonem 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 964
12/12/2007 10:38 pm  

Mam pytanie, bo się nie doczytałam - czy cynamon stosowany na skórę zewnętrznie ma jakiś zły wpływ na cokolwiek, czy chodzi tu tylko o jego niebezpieczeństwo po spożyciu?


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
12/12/2007 11:22 pm  

[url] http://www.biomedical.pl/aktualnosci/grozna-kumaryna-w-cynamonie-260.html [/url] możesz sobie policzyć, ile ewentualnie mogłabyś wchłonąć kumaryny 9przez skórę też się wchłania, choć pewnie mniej niż z przewodu pokarmowego)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sXe
 sXe
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 45
13/12/2007 2:43 am  

Cynamon... zdrowie...
Cynamon... zdrowie...

Cynamon 🙂 Wybaczcie, wybieram cynamon. Nie mogę go sobie podarować.
Mhmmm... cynamonek... Kurcze, znów mnie coś kłuje w lewym boku 😐 Mhmmm, Cynamon...

A tak na serio, cynamon zawsze dodaje do domowych słodyczy... czyli dość rzadko, bo rzadko robimy (choć to głównie moja Miłość je przyrządza) słodycze.

Poza tym jak się kasa skończy pod koniec miesiąca i zostaje już tylko ryż (albo niechciany makaron) - zostaje tylko on (z niezdrowym kolegą białym cukrem) jako ratownik smaku 🙂 Ale takie okresy to już u nas coraz większa rzadkość 😉

sXe


OdpowiedzCytat
Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 637
05/07/2008 8:06 pm  

Ja aż tak często cynamonu nie spożywam, choć jakiś czas temu dodawałam go codziennie do kawy, ale nie przejmuję się tymi rewelacjami o kumarynie.

[edytowane 5/1/2009 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1576
05/07/2008 8:27 pm  

Ja na szczęście nie używam cynamonu zbyt często. Moje najbardziej ulubione przyprawy to: zioła prowansalskie, majeranek, natka pietruszki, szczypior, koperek, czosnek i cebula. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
leslie
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 415
06/07/2008 6:15 am  

buu T_T a ja tak kochałam cyniminis T_T


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 89
06/07/2008 11:36 pm  

albo najlepiej kupic cynamonek ze sklepu ze zdrowa zywnoscia


OdpowiedzCytat
waniliaicynamon
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 17
07/07/2008 8:25 pm  

gdybym miała się tak wszystkim co szkodzi przejmować, to dawno bym wylądowała w psychiatryku 😉 trudno, w tych czasach wszystko truje... nigdy już nic nie będzie IDEALNIE zdrowe...


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 363
07/07/2008 9:34 pm  

waliliaicynamon, twój nick bardzo pasuje do tematu 😛

teraz wiemy, że cynamon nie jest za dobry, no ale przecież nie jemy go chyba garściami więc nie ma się co przejmować 😉 jak to napisała waniliaicynamon


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 580
18/07/2008 5:19 pm  

ja czasami dodaje do ryżu,jabłek, czy innego deseru ,ale przecież to przyprawa dajemy jej mało .
A picie herbatki z cynamonu ponoć rozgrzewa ja jestem wielki zmarzluch więc zima będę piła z konieczności .
Ludziska nie dajmy się zwariować! 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca