http://fakty.interia.pl/newsroom/news/grozne-substancje-w-cynamonie,893783
dowiedziałam się o tym dzięki Lily i jej linkowi na wegedzieciaku, byłam zszokowana...zawsze bardzo lubiłam cynamon, a ostatnio jadłam niemal codziennie do płatków na śniadanie. Po przeczytaniu różnych inf na temat kumaryny na necie resztka cynamonu wylądowął w koszu, a nowej paczki nie otwieram.
Przeczytajcie
Ja już jakiś czas temu słyszałam o szkodliwości cynamonu. Mówili, że są dwa jego rodzaje - lepszy, bardzo drogi, i gorszy - tani i to głównie ten rodzaj spotykany jest w Polsce. I że nie należy spożywać go częściej niż raz w tygodniu, bo może uszkadzać wątrobę.
http://www.explosm.net/comics/random/
[url] http://www.biomedical.pl/aktualnosci/grozna-kumaryna-w-cynamonie-260.html [/url] możesz sobie policzyć, ile ewentualnie mogłabyś wchłonąć kumaryny 9przez skórę też się wchłania, choć pewnie mniej niż z przewodu pokarmowego)
http://szydelkoikoraliki.blogspot.com
Cynamon... zdrowie...
Cynamon... zdrowie...
Cynamon 🙂 Wybaczcie, wybieram cynamon. Nie mogę go sobie podarować.
Mhmmm... cynamonek... Kurcze, znów mnie coś kłuje w lewym boku 😐 Mhmmm, Cynamon...
A tak na serio, cynamon zawsze dodaje do domowych słodyczy... czyli dość rzadko, bo rzadko robimy (choć to głównie moja Miłość je przyrządza) słodycze.
Poza tym jak się kasa skończy pod koniec miesiąca i zostaje już tylko ryż (albo niechciany makaron) - zostaje tylko on (z niezdrowym kolegą białym cukrem) jako ratownik smaku 🙂 Ale takie okresy to już u nas coraz większa rzadkość 😉
sXe
Ja na szczęście nie używam cynamonu zbyt często. Moje najbardziej ulubione przyprawy to: zioła prowansalskie, majeranek, natka pietruszki, szczypior, koperek, czosnek i cebula. 😛
Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.
ja czasami dodaje do ryżu,jabłek, czy innego deseru ,ale przecież to przyprawa dajemy jej mało .
A picie herbatki z cynamonu ponoć rozgrzewa ja jestem wielki zmarzluch więc zima będę piła z konieczności .
Ludziska nie dajmy się zwariować! 🙂
Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.
Praca
Proszę Zaloguj Się lub Rejestracja






