Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kawa-stawia na nogi?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/03/2008 5:08 pm  

Ja mam z przodu same plomby, które po miesiącu od założenia tak czy siak brązowieją (próbowałam kiedyś nie pić kawy i żadnych ciemnych napojów, bez zmian), więc to niekoniecznie od tego zależy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
02/03/2008 7:14 pm  

moje dosw jest takie-przez ok pol roku (byly to cieple miesiace) nie pilam prawie herbaty ani zadnych sokow, sama mineralka i naprawde nie mialam zadnych osadow ani kamienia na zebach. Niestety zima nie moge sie obyc bez zielonej herbaty i teraz na 1 zebie uwidocznily mi sie 2 male biale plamki, ktore wczesniej byly niewidoczne i pojawilo sie troce kamienia. A wiec oglnie zeby pociemnialy lekko

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/03/2008 9:55 pm  

Białe plamki to początki ubytków często. A ubytki pojawić się mogą nie tylko od cukru itd., ale, jak wynika z mojego doświadczenia, od dużej ilości cytrusów...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
02/03/2008 10:12 pm  

ja mam te 2 plamki odkad pamietam. A do tego jakby "wewnetrzne" ciemne obwódki wokól powierzchni gryzącej 4 przednich gornych zebow-tez pamietam od dawna-jednak dentysta nigdy na ich temat nic nie powiedział

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Michalina
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 55
06/03/2008 7:57 pm  

Pare tygodni temu przestałam pić kawe, którą zastępiłam zieloną herbatą. Na początku było troche trudno, ale się przyzwychaiłam i ( co najważniejsze ), jestem z siebie zadowolona. Teraz widze, jak źle działała na mnie kawa.


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
07/03/2008 2:29 pm  

Też mam zamiar rzucić kawę. Nie będzie to takie trudne chyba, bo pije bardzo słabą i tylko raz dziennie, przewagą w pracy, tak dla towarzystwa.
Przechodze na zieloną herbatę! A co! 🙂

velvet


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
07/03/2008 9:31 pm  

ja zamiast kawy co rano pijęYerba Mate. w pó godziny wychłeptuje około litra 😛 ma mnóstwo witamin i minerałów i wbrew temu co czasem pisze na polskich stronach-nie ma w niej kofeiny. środkiem pobudzającym w Yerbie jet mateina, mająca właściwości pobudzające tak jak kofeina ale jdnocześnie jest pozbawiona jej wad i nie uzależnia. na początku żeby ją pić trzeba trochę samozaparcia bo za pierwszym razem smakuje obrzydliwie 🙂 jest gorzka i trawiasta 😉 petem to już coraz łatwiej zwłaszcza że faktycznie stawia na nogi i uzupełnia ewentualne niedobory 🙂

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
07/03/2008 9:41 pm  

pilamYerbe ok miesiaca i tez zadnych efektow, widac nic na mnie nie dziala. widzialam tez niezly komplecik do prawidlowego picia i w efekcie dzialania na organizm ale niestety elementy wykonane z rogow byka (no i skoro nie pomaga-zbedny bylby to wydatek)

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
08/03/2008 5:02 pm  

rogi byka? niekoniecznie, są też tykwy wykonane z drewna... mnie Yerba pobudza, za pierwszym razem jednak nie wiedziałam że ma takie właściwości i wypiłam ją jakoś na noc, ok. 20 i.... do trzeciej rano nie spałam 😉 byłam wściekła bo następnego dnia musialam iść do szkoły a tu nie można zasnąc 😉 ja jak na razie piję Yerbę ze wykłej filiżanki i nawet jak mam na 8 do szkoły to wstaję wcześniej żeby się jej napić 😀

co ciekawe moja pai od biologii mi powiedziała że w rzeczywistości teina w herbacie i kofeina w kawie... to ta sama substancja 😮 w dodatku kawa jest mniej szkodliwa niż herbata, a mówią żeby dzieciom kawy nie podawać bo jest w niej kofeina... 😮

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
carolinee
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 61
21/03/2008 2:35 am  

O fuuuuu kawa blee.. Oczywiście każdy pije co mu smakuje, ale ja uważam kawę za strasznie niezdrową (mam 15 lat) i bardzo mnie dziwi jak moje koleżanki coniektóre mówią, ze codziennie rano piją kawę, po prostu nie mogę tego zrozumieć, dlaczego sie trują w tak młodym wieku. Herbatę piję czarną, ale chyba zamienie ją na inną - zdrowszą ( jeszcze nie wiem jaką) Kiedyś na wakacjach wypiłam kilka capuccino (tak to się pisze?) ale z dużą ilością mleka i cukru, bo wszystkie kawy są dla mnie bardzo gorzkie i po prostu niesmaczne. Nie wyobrażam sobie siebie pijącą kawę teraz i w przyszłosci, nawet gdybym cały dzień miała chodzić zamulona;)


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca