Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 126 / 280 Wstecz Następny
  RSS

sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
30/08/2009 9:42 pm  

cieciorka w pomidorach, kasza gryczana, mizeria, pycha 😛


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
04/09/2009 3:28 am  

dzisiaj kluski ze sliwkami i kotlety z kalafiorka, czym bylam zzaskoczona bo jedne zrobila babcia a kotleciki jej sasiadka:) nie spodziewalam sie tego 😀 hihi a jutro kotlety z ciecierzycy z jakas kasza jeszcze nie wiem ; p


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
13/09/2009 4:44 pm  

dziś na obiad- takie niby łazanki- przepis wzięty z puszki.pl. Kapustę białą pokroiłam i poddusiłam na patelni, dodałam czosnek, sól morską, zioła prowansalskie, majeranek, pieprz i łyzke przecieru pomidorowego. Do tego ugotowałam makaron orkiszowy świderki i wszystko razem wymieszałam . Wyszło super. Nie spodziewałam się ,ze zwykła kapusta z makaronem będzie mi tak smakować.


OdpowiedzCytat
Kociara
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
19/09/2009 3:03 pm  

ja jeszcze nie wiem co sobie wyczaruje na obiad ale prawdopodobnie zupke groszkowa. robi sie ja w jakies 5-10 min wiec szybko i smacznie i moze ryz z warzywami co dla mnie znaczy to samo co wrzucic do garnka wszytsko co mam akurat pod reka 🙂

co do zupy to trzeba ugotowac bulionik warzywny(na kostce bulionowej) jak zacznie wrzec wrzucic pol paczki mrozonego groszku i cebulke dymke i ugotowac. jak juz bedzie gotowac wlac cala zawartosc do miksera (bez cebulki) z polowa sera mozarella lub serkiem topionym, posolic, popieprzyc i zmiksowac....pycha 😛

Kociara


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
19/09/2009 3:13 pm  

Zupa z zielonej soczewicy na pomidorowo oczywiście, a na drugie chyba zrobię razowe spagetti.


OdpowiedzCytat
Nela89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 374
27/09/2009 6:53 pm  

Chyba kanapki. 🙁 Leże chora, sama w domu i nie mam ani pomysłu, ani z czego zrobić ten obiad. Tragedia. 😛 Niech ktoś życzliwy napisze, co poleca na jesienne i zimowe dni, tak żeby rozgrzewało i dodawało energii.

Pochwała jest pożyteczniejsza od kary. Plaut


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
01/10/2009 10:12 pm  

U mnie też jesiennie i mało kreatywnie 🙁 Jakaś mi tam jaglanka mi została z wczoraj, coś tam próbowałam z cukinią wyczyniać, ale bez rewelacji 😉 Chyba sobie jakąś herbatkę z miodem albo gorącą czekoladę zapodam, może pomoże 😛


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
02/10/2009 12:39 am  

obiad zjedliśmy dopiero teraz: marchewka, brokuł i makaron (bardzo niewielka ilość, bo warzyw było już sporo), gotowane kolby kukurydzy, surówka:biała i czerwona kapusta, marchewka+ocet winny, oliwa i sos sojowy. Mniam, sycące, ale nie mulące.

p.s. surówka była robiona z gotowca: w Auchan można dostać krojone warzywa (takie jak z "mojej" surówki) na tacce 250g lub 400g, bez żadnych dodatków, które czynią wszelkie kupowane surówki słodko-octowo-niedobrymi.Warzywa trzymane w lodówce, z krótkim terminem ważności. bardzo fajna rzecz dla nie mających czasu lub cierpliwości 😉


OdpowiedzCytat
ZoFiA_
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
07/10/2009 3:52 am  

U mnie pierogi z ciasta ze szpinakiem z nadzieniem z soczewicy polecam bo rewelacyjnie smakuja 😎

Kasia


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
23/10/2009 6:51 pm  

Pierwszy raz zrobiłam pasztet pieczarkowy z "puszki". nie dałam pietruszki, bo się bałam, że wyschnie; zamiast tego: zioła prowansalskie, czosnek, pieprz. Posypałam na talerzu pestkami dyni. Do tego surówka: sałata lodowa, ogórek, pomidorki koktajlowe, papryka, drobno posiekana cebulka, czerwona fasola, sos winegret. Dawno juz nie jadłam tak p!ysznego obiadu 🙂


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
26/10/2009 5:42 pm  

Obiad od wczoraj;ziemniaki pirre,sos koperkowy,jajka gotowane,sałatka z kiszonych ogórków i pomidorów.
Pozdrowionka dla Wszystkich! 🙂

[edytowane 26/10/2009 od krysia]

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
27/10/2009 2:30 pm  

Zupa warzywna-krem z groszkiem ptysiowym 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Tempeh-Starter
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 133
27/10/2009 2:47 pm  

brukselka (o jak lubię!)
woda dobrze osolona i trochę posłodzona - ledwo od przykrycia kapustek
gotuje al dente - jeszcze chwile dochodzi na durszlaku pod przykrycie.
i jem - bez niczego
mmm, pycha

RÓB SOBIE TEMPEH


OdpowiedzCytat
berry_fields
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 37
27/10/2009 5:18 pm  

Cieciorka z pomidorami, puree ziemniaczano-pietruszkowe, surówka z selera. Jeśli, oczywiście, zabiorę się do roboty. 😉

"Truth hurts, remember this: we are pooling our faith."


OdpowiedzCytat
migotka.ania
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 70
27/10/2009 5:34 pm  

Przez tydzień wspominałam jak tata zrobił naleśniki z warzywami. Najpierw trzeba zrobic zwykłe naleśniki, potem pokroic warzywa (surowe, nie mrożone) wymieszac ze sobą i to są dwie wersje 1. wymieszac je z jajkiem (surowym) 2. bez jajka, tylko wtedy nałożyc mniej warzyw (przygotowac się, że warzywa będa sypkie). Na koniec włożyc do piekarnika, aby wszystko się pięknie zagrzało i polac sosem (ja lubię pomidorowy)


OdpowiedzCytat
Strona 126 / 280 Wstecz Następny
  
Praca