Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 170 / 280 Wstecz Następny
  RSS

JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
11/10/2010 10:37 pm  

kotlety sojowe panierowane w jajku i bułce tartej; makaron pełnoziarnisty pszenny z pieczarkami, szpinakiem, wędzonym tofu i czosnkiem; pomidor.
A na kolacjo-deser świeżo zmielona kawa waniliowo-orzechowa przygotowana w kafetierce z wegańskimi (kupnymi) ciasteczkami 😛


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
15/10/2010 2:25 am  

Jestem ciekaw co tu będą wypisywać weganie w święta Bożego Narodzenia:) Cóż to za świąteczne dania wycudują:)


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
15/10/2010 2:30 am  

Wczoraj: kasza gryczana z cukinią i ziołami
Dziś: zupa z soczewicy
Jutro: szpinak z pieczarkami i makaronem razowym (o ile zdążę zrobić i zjeść)

Tak w ogóle to ostatnio często robię sobie soki ala Kubuś. Robię sok z marchwi w sokowirówce, później miksuję go z bananami i odrobiną cynamonu. Pyszności :love:

W ostatnią niedzielę zrobiłam boczniaki w panierce z płatków owsianych. Bardzo chrupiące i smaczne 🙂

[edytowane 14/10/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
15/10/2010 4:43 pm  

u mnie na obiad kasza gryczana z dynią .. i kolba kukurydzy : )

jutro w szkole cały dzień, wiec marny obiad bedzie : p


OdpowiedzCytat
animal_lover
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 29
15/10/2010 6:52 pm  

kotlety z prosa (zakupione), kartofelki i salatka z pomidorkow 😛

a jutro pizza z mozarrela ,szpinakiem i pomidorkami koktajlowymi (moje ulubione)
🙂


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
15/10/2010 7:55 pm  

kotlety sojowe panierowane w jajku i bułce tartej; makaron pełnoziarnisty pszenny z pieczarkami, szpinakiem, wędzonym tofu i czosnkiem; pomidor.
A na kolacjo-deser świeżo zmielona kawa waniliowo-orzechowa przygotowana w kafetierce z wegańskimi (kupnymi) ciasteczkami 😛

Pyszności : )) zazdroszczę zwłaszcza deseru. Z jakiej firmy jest ta kawa??

Wczoraj: kasza gryczana z cukinią i ziołami
Bellis jak przyrządzasz kaszę z cukinią??

[edytowane 15/10/2010 przez marta030978]


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
15/10/2010 8:35 pm  

Martuś kawy jest "no name" 😉 Kupowana na wagę w sklepie z kawami i herbatkami, mielona w domku przed samym zaparzaniem. Oprócz waniliowo-orzechowej pysznie smakuje miętowo-czekoladowa.

Wczoraj fasolka po bretońsku, dziś kasza kukurydziana z czerwoną soczewicą, brukselką, suszonymi morelami- miała być potrawa "orient jest żółty", ale z braku kurkumy w okolicznych sklepach wyszło coś innego (z wyglądu nijaka "breja", ale w smaku bardzo dobre 😉 )


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/10/2010 12:21 am  

Tak w ogóle to ostatnio często robię sobie soki ala Kubuś. Robię sok z marchwi w sokowirówce, później miksuję go z bananami i odrobiną cynamonu. Pyszności :love:

Fajny pomysł, jak tylko będę miała czas to spróbuję.
U mnie dzisiaj obiad z wczoraj - groch z makaronem razowym, masłem i przyprawami, a go tego buraczki, marchewka i pomidor z jogurtem. Dobre i nie czasochłonne 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Felodrema
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 74
16/10/2010 2:13 am  

Właściwie obiado-kolacja: otręby żytnie+zarodki pszenne+szczypta cynamonu+powidła śliwkowe. Wszystko zalane wspaniale rozgrzewającą brzuszek, ciepłą wodą 😛 Na deser brzoskwinia 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
17/10/2010 10:28 pm  

u mnie również obiado-kolacja i miałam makaron z brokułami 😉


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
18/10/2010 7:57 pm  

Sorasy, dopiero teraz zauważyłam pytanko:

Bellis jak przyrządzasz kaszę z cukinią??

Smażysz cebulkę na oleju aż się zeszkli, dodajesz cukinię (obraną i pokrojoną w kostkę), przyprawiasz solą, pieprzem, pietruszką i lubczykiem. Potem dodajesz zgnieciony czosnek. Jak cukinia będzie miękka wrzucasz na patelnię ugotowaną kaszę gryczaną, mieszasz, chwilkę smażysz razem.

Owo danie jest pomysłem naszej forumowej Uli 😀

[edytowane 18/10/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
19/10/2010 12:55 pm  

U nas dzisiaj chyba krupnik 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/10/2010 1:12 pm  

Wczoraj warzywa po indyjsku: brokuł, ziemniaki, marchewka, papryka z kuminem, kolendrą i curry. Dziś obiad w GreenWayu- pewnie jak zwykle będzie kofta 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/10/2010 2:25 pm  

Będą placki z dyni, bo dorwałam wreszcie dynię 😉 Jutro pewnie będzie tez zupa z dyni, może ciasto z dynia. Dynia duża jest 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
19/10/2010 9:46 pm  

Dziękuję Jadziu, dziękuję Bellis za przepis- na pewno wypróbuję.
A u mnie wczoraj na obiad były placki z cukini i marchewki a dziś ziemniaki, kotlety z grochu, mizeria.


OdpowiedzCytat
Strona 170 / 280 Wstecz Następny
  
Praca