Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 174 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
31/10/2010 12:13 am  

Warzywa umyć i pokroi

przeczytałam: " otworzyć okna"... muszę wreszcie się wyspać.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
31/10/2010 2:42 am  

przeczytałam: " otworzyć okna"... muszę wreszcie się wyspać.

Zabiłaś mnie :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Wrzucę później przepis na moje kotlety z kaszy jęczmiennej bo wyszły pycha 🙂

Jutro mam gości więc coś extra 🙂 frittata z szpinakiem tylko, że w wersji okrojonej bo nie mam serów jakie były w przepisie więc użyję takich jakie są dostępne w pobliskim sklepie 😉

edit: przed chwilą doczytałam, że sery potrzebne do frittata są z naturalną podpuszczką 😮 czyli zawsze będę robić to danie w wersji okrojonej 😉

[edytowane 30/10/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
31/10/2010 3:38 am  

Z mąki grochowej robiłem placki - coś a'la pakora. Z ciecierzycowej jeszcze nie bo wtedy nie miałem ciecierzycy pod ręką, ale wychodzi - blogerzy robili, i znajoma. Napisałem, że można z wiórek, bo wydaje mi się że wyjdzie. W sumie chciałem spróbować, ale na samym pomyśle na razie się skończyło. Planowałem najpierw lekko podsuszyć wiórki kokosowe na suszarce do grzybów i wtedy potraktować młynkiem.

Dzisiaj na obiadek robię już kolejny raz zupę wiejską z fasolą. Od jakiegoś czasu już nie jadam zwykłej pomidorówki, ale właśnie tą wersję, bo jest znacznie lepsza. W poniedziałek zrobię sobie pizzę. 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
31/10/2010 9:48 pm  

u mnie kotlety na obiado-kolacje z soczewicy i pieczarek przepisu z puszki 😉 pychotka 🙂


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
01/11/2010 6:26 pm  

tarta ze szpinakiem i białym serem w ciescie francuskim 🙂 dziś wyszła tak piękna że nie mogłam sie napatrzeć ale to chyba z głodu 😛


OdpowiedzCytat
Merryananas
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
02/11/2010 12:29 am  

A ja mam już obiad na jutro gotowy 🙂 zupa krem z dyni z dodatkiem curry, wyszła przepyszna! Już się nie mogę doczekać jutrzejszego obiadku
😛


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
02/11/2010 1:34 pm  

Wkurzona przez koleżankę opisem niebiańskiego smaku pierogów ruskich jej ciotki 😡 , zaraz pobiegnę po biały ser. Resztę składników mam w domu.


OdpowiedzCytat
wild_strawberry
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 73
02/11/2010 1:36 pm  

dziś na łatwiznę... kotleciki sojowe z torebki 😛
ostatni dzień długiego weekendu 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
02/11/2010 2:11 pm  

a u mnie na obiad pulpeciki jaglane...w sosie pomidorowym przepis z wege dzieciaka... do tego starte buraczki (ostatnio mam na nie fazę), ziemniaki i sałątka jarzynowa. Pychotka; )


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2010 3:07 pm  

Dziś pomidorowa z ryżem a jutro chyba marchwiowa, nigdy wczesniej nie jadłam, zrobię wg tego tego przepisu http://puszka.pl/przepis/2626-zupa_marchwiowa_z_estragonem.html


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
02/11/2010 4:28 pm  

3 duże sadzone jaja położone na ugotowany ryż zmieszany z cebulą i Winiary


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
02/11/2010 4:57 pm  

Bellis, zaciekawiłaś mnie tym przepisem, daj znać jak wyszła zupka:) a u mnie dziś kalafiorkowa:)


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2010 8:38 pm  

Zrobiłam ją już dziś na jutro 🙂 i muszę powiedzieć, że pycha 😀


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
02/11/2010 8:45 pm  

U mnie ziemniaczki zapiekane doprawione solą jak sklepowe fryteczki. Zazwyczaj nie sole ziemniaczków, bo gotuje je w niewielkie ilości wody (odpowiednik na parze) i składniki są zachowane. Suróweczka - starta marcheweczka, pieczareczki podsmażone z cebuleczką na patelence. Oprócz tego groszek z puszeczki i gałązeczka selera naciowego pokrojona w kosteczkę. Dosmaczone pieprzem i solą. Za "kotleta" były dwa jajeczka ugotowane na twardo. Pycha !!! :D.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
02/11/2010 8:50 pm  

HahahahahaXD rozwaliły mnie te zdrobnienia :rotfl:


OdpowiedzCytat
Strona 174 / 280 Wstecz Następny
  
Praca