Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 176 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Merryananas
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 16
04/11/2010 8:31 pm  

U mnie smazona kapusta z cebulka i soczewica 😀


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
04/11/2010 8:52 pm  

lily no wieeeeeeeeem, ja to już i tak wszystko wiem. Ale ta zasada się spełnia jeśli się pepsi pije systematycznie, co najmniej kilka razy w miesiącu. A to są tylko moje eksperymenty, ciekawość - i gdy już ją zaspokoję, to będę mógł se powiedzieć: z tym i tym daniem jestem już spełniony na zawsze. Jeszcze tylko kilka dni i wsio. Potem tylko dzień w dzień monotonna raw-dieta.
Aha słyszałem że czerwone buraki odwapniają, dlatego już ich nie jem. /to nie sarkazm/


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
04/11/2010 10:08 pm  

ja ostatnio żywię się dość nudno- dziś była zupka jarzynowa i kotlety sojowe z buraczkami i marchewką. Na szczęście tę nudę odsuwa mi czasem moje nowe odkrycie które serwuję sobie na kolację, mianowicie twarożek wiejski zmieszany z różnymi warzywkami surowymi- szczypiorkiem, pomidorem, ogórkiem, papryką, rzodkiewką, do tego trochę soli i pieprzu... Skoro jestesmy juz przy offtopie odwapnienia kości, to czytałam ze pomidora nie mozna łączyć z nabiałem 😮


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
04/11/2010 10:31 pm  

Greene, tak to prawda z tym pomidorem. Zapodawałem to w jednym temacie w dziale "Ciekawe strony" bądź "Linki". Nie wchodzę z buciorami do czyjegoś talerza ;), ale obserwuje co szymon1980kat je na obiady i mnie przeraża. To jedzenie tylko trochę lepsze niż fast food z maka. Co się rzuca, to pełno jaj. Gdzieś wyczytałem, że nie powinno się przekraczać 10 jaj na tydzień i staram się odtąd to przestrzegać. Nie wiem czy to prawda, ale zawsze trzeba z umiarem :).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/11/2010 10:42 pm  

No ja tez jak obserwuję co Szymon sobie serwuje to jestem przerażona. Ani to nie ma walorów smakowych ani zdrowotnych a podobno tak doba o zdrowie 😮

Ja dzisiaj zupka marchwiowa z wczoraj plus kotlety kukurydziane, do przegryzienia kromka razowego chlebka i ogórek kiszony.
Jutro spaghetti czyli razowy makaron polany sosem pomidorowym z jakimś strączkiem i warzywkami. Jeszcze nie wiem co dokładnie.

[edytowane 4/11/2010 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
05/11/2010 3:37 am  

bułek tak, nie więcej niż 10 jaj tygodniowo, o ile nie zastępuje się nimi mięsa. Tak wyczytałem w książce. Słyszałem że Hulk Hogan zjada dziennie 30 jaj.
Czy nie ma walorów smakowych to bym dyskutował, bo właśnie dlatego ulegam pokusie tych dań. Zdrowia nie daje, ale trzeba by to jeść często żeby zdrowie zniszczyć, a te kilkanaście razy w życiu nic nie narobi.
Po prostu chcę się nacieszyć tymi ostatnimi razami z nietypowym żarciem, bo potem już tylko dieta mnicha i nic więcej.


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
05/11/2010 9:21 am  

Wczoraj: http://puszka.pl/przepis/3952-curry_kalafiorowo-ziemniaczano-marchwiowe.html+surówka+kasza jaglana, dzisiaj powtórka;)


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
05/11/2010 5:16 pm  

Gęsta, pożywna, pięknej barwy zupa-krem na bazie marchewki i kalafiora 😎

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
05/11/2010 5:18 pm  

Dziś 8 bananów pokrojonych, posypanych kakao i popryskanych śmietaną ze sprayu. Ktoś tu miał dobrego pomysła z dodaniem kakao do bananów:)
p.s. tak se czytam dawniejsze komentarze i widzę że przesadziłem względem osobnika "tru" na stronie 75, więc zmieniłem tam swoje komenty.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
05/11/2010 8:36 pm  

Skoro pozmieniałeś stare posty z kłótni to postąpiłeś bardzo "uczciwie"... 😮
Trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa a nie zmieniać je...


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
06/11/2010 1:36 pm  

a ty tak nie przesadzaj z tą moralnością; nigdy nie może być tak że jest za idealnie.
Dziś na obiadek znowu surowizna - 8 podsuszonych bananów zmielonych na krem. A podsuszonych żeby pozbyć się wody z objętości i więcej weszło do żołądka;) Ale głównie żeby smak był intensywniejszy dzięki większemu stężeniu suchej masy.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
06/11/2010 6:18 pm  

Szymonie, ale mogłeś skopiować obraźliwe zapisy i wkleić je do nowego postu po czym przeprosić i sprostować. Osoba, która będzie czytała wątek od początku, w pewnym momencie stwierdzi że kłótnia między Tobą a Tru nie miała sensu. Nie będzie wiadomo o co chodzi i może pomyśleć negatywnie o Tru zamiast o Tobie dla przykładu. Zaznaczam, że piszę w oparciu o Twoje nowiny. Nie mogłem znaleźć na tej stronie Twoich wypowiedzi na podanej stronie.

[edytowane 6/11/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
06/11/2010 6:25 pm  

Pyszna, aromatyczna zupa z soczewicy z brokułami, marchewką i mlekiem kokosowym


OdpowiedzCytat
Sagamore
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 597
07/11/2010 1:08 pm  

W sumie nie będzie na temat ale nie mogę się nadziwić ze nikogo to nie rusza, ze taki Szymon edytuje sobie posty ze starych dyskusji i jeszcze bezczelnie się do tego przyznaje. Nie wiem czy to ma służyć ośmieszeniu drugiej strony w dyskusji czy wybieleniu swojej postawy ale jak już Bella napisała - trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowa.
Działając w ten sposób przykładowe zdanie "dziś zjadłem kawałek mięsa." po obróbce i dodaniu np. słowa "nieświadomie" na końcu tego zdania wypacza całkowicie jego sens i wprowadza zamęt w dyskusji.

Jak dla mnie takie zachowanie powinno skutkować np. ostrzeżeniem. Ciekawi mnie też czy admin nie mógłby zablokować edycje takich starszych postów...

dziś na obiad soja

[edytowane 7/11/2010 od Sagamore]

stay classy...


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
07/11/2010 1:34 pm  

bułek nie mogłeś znaleźć strony 75, bo portal wegetarianie.pl ma jakąś pokręconą zasadę działania forum - raz ma 86 stron, raz 238. Co jakiś czas to się zmienia. Poczekaj na jakiś dzień gdy już nie będzie takie rozrośnięte i wtedy zobaczysz co zaszło (20 czerwiec) i że to ja mam rację.
Dziś znowu te placuchy. Składniki masy: mąka z płatków pszennych, 0,6 l pepsi, kefir, 5 jaj, miód, stewia. Zaraz będę smażył;) Zobaczymy czy wyjdzie lepsze niż z mąką owsianą i jogurtem

[edytowane 7/11/2010 przez szymon1980kat]


OdpowiedzCytat
Strona 176 / 280 Wstecz Następny
  
Praca