Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 182 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/11/2010 7:30 pm  

Jestem niestety fanatyczką pizzy... i jak ktoś proponuje, to nie umiem odmówić.

Ja mam brzydki zwyczaj kupowania kawałka na dworcu wracając do domu... :/ kilka razy w tygodniu :/

Dziś cieciorka w pomidorach z makaronem. Doprawiłam chilli i czubrzycą 😎


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
23/11/2010 8:44 pm  

ma ktoś pomysł co zrobić z ogórków kiszonych jeszcze

Polecam coś na wzór guacamole, tylko zamiast (lub oprócz) pomidorów starte ogórasy. Dla mnie mniam 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/11/2010 9:09 pm  

Moja babcia robiła takie pyszne danie ale dokładnie nie pamiętam jak więc radzę zrobić troszkę "na spróbę" 😉 kiszone ogórki wymieszać z ziemniakami ugotowanymi z łupinkach. Wszytko pokrojone w średniej wielkości kostkę. Doprawić majerankiem, solą pieprzem i dodać do tego tłuszcz tylko nie pamiętam jaki ale znając moją babinkę było to rozpuszczone, schłodzone masło. Smak mojego dzieciństwa, koniecznie muszę to zrobić sobie do zjedzenia. Może jutro... 😀


OdpowiedzCytat
szymon1980kat
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 238
24/11/2010 6:01 pm  

dziś na obiad dwie cieplutkie bagietki: jedna z serem żółtym, a druga nie powiem z czym, bo to forum wegetariańskie. A wcześniej coś słodkiego: 2 paczki herbatników namoczonych w wodzie.


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
24/11/2010 7:54 pm  

A u mnie takie hmm... ostatkowe jedzenie, czyt. co miałam w lodówce (końcówki), to mieszałam 😉 Wyszło mi następujące danie: podsmażany ryż z kalafiorem, cebulą, kukurydzą i przyprawami. Do tego mix sałat z pomidorami, cebulką, kukurydzą, koperkiem, oliwą 😉


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
24/11/2010 7:58 pm  

Kulki ryżowe, a do tego mix sałatkowy z octem balsamicznym i pomidory koktajlowe w oliwie z oliwek. Mniam! 🙂


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
24/11/2010 8:33 pm  

Kulki ryżowe? A jak to się tworzy? 😀


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
24/11/2010 8:57 pm  

Ja to robię tak: po przygotowaniu ryżu ( gotuję go tradycyjnie w garnku; w proporcja 1:2 z wodą ) dosypuję do niego groszku, przypraw w zależności od humoru ( dzisiaj pieprz i majeranek ) i do tego bułkę tartą. Wszystko mieszam i czekam aż ryż ostygnie- potem nabieram garściami, ugniatam i formuję kuleczki, które posypuję kolejną porcją bułki tartej. Potem wystarczy podsmażyć aż do zarumienia no i można jeść :).

Nie jest to jakiś specjał czy jakaś bardzo wykwintna potrawa, no ale takie kuleczki są dość sycące i szybkie w przygotowaniu :).

ps: oryginalna wersja kuleczek ma w sobie kawałeczki szynki, a do tego są maczane w jajku- no, ale będąc weganem musiałem się tych składników pozbyć. 🙂

[edytowane 24/11/2010 przez Amek]


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
24/11/2010 9:32 pm  

Dzięki za przepis 😀
Brzmi smacznie! Wg mnie o wiele lepiej niż z maczane w jajku 😉


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/11/2010 12:57 am  

Ziemniaki, kotleciki z białej fasoli, surówka z białej rzodkwi, marchewki i kukurydzy. Nie mam pomysłu na jutro, zwłaszcza że jestem chora i nie bardzo mi pasuje wyjście do sklepu lepszego niż osiedlowy, a tu same zgniłe warzywa.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
25/11/2010 12:55 pm  

Lily, no to mamy podobnie, bo też chora siedzę.
Tyle, że ja o tyle dobrze, że u mnie mąż przed 15 przychodzi, więc zawsze może wyjść po zakupy... no i prawie przy bloku mam warzywniak z pięknymi warzywami, owocami i niesamowicie miłą panią sprzedawczynią 🙂

Ja to pewnie mieszankę warzyw z patelni zrobię dziś (z makaronem gryczanym), bo leżą w lodówce i się zmarnują.
Zrobiłabym zupę prawie-tajską, ale mleka kokosowego brak... Hm.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/11/2010 1:19 pm  

a ja na obiad mam kotlety z kalafiora, do tego buraczki i jakas kasza. Albo gryczana albo jeczmienna jeszcze nie wiem ; p


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/11/2010 1:40 pm  

No, w sumie u mnie "mąż" też może zakupy zrobić, ale on preferuje kupowanie ciastek i piwa, z warzywami mu gorzej idzie ;), poza tym musiałabym się brać za gotowanie dopiero jak wróci, a że pracuje na zmiany i po pierwszej wraca głodny, to od razu jemy 😉 Jakiś makaron zrobię, mam tofu wędzone, oliwę, orzechy, coś się wymyśli 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Amek
 Amek
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 56
25/11/2010 5:39 pm  

Kuskus z ogórkami, pomidorami i groszkiem, a na deser własnoręcznie robiony kompot :).


OdpowiedzCytat
jezynka
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 32
25/11/2010 7:40 pm  

a że pracuje na zmiany i po pierwszej wraca głodny, to od razu jemy 😉

My mamy zazwyczaj tak samo.
Ale dziś coś dziwnego... jedliśmy po 17! Aż dziwne... 😉


OdpowiedzCytat
Strona 182 / 280 Wstecz Następny
  
Praca