Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 199 / 280 Wstecz Następny
  RSS

sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
09/01/2011 3:02 pm  

tarta z porem! 🙂

Bazylio, zdradź przepis 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
09/01/2011 3:16 pm  

Obficie naczosnkowane kotlety sojowe ostro przyprawione, panierowane w bułce tartej i sezamie( wszyscy go czuli, a dla mnie bez smaku), do tego surówka z marchwi i jabłka oraz ziemniaki przykryte kędzierzawą pierzyną pietruszki.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
09/01/2011 9:42 pm  

fasola w sosie pomidorowym, z dodatkiem kostki sojowej: http://www.kuchareczka.com/przepisy/goraca_fasola_w_sosie_pomidorowym , do tego suróweczka z kapusty


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
09/01/2011 10:28 pm  

Ziemniaki, kotleciki gryczane (gotowce), duszona kapusta z marchewką, czerwoną papryką i kukurydzą.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Mokosz13
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 79
09/01/2011 10:38 pm  

Kotlety z patisona (jakimś cudem uchował się jeszcze w piwnicy) z kaszą gryczaną i buraczkami na ciepło! 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
09/01/2011 10:43 pm  

Grochówka, pierwszy raz od hoho 😉


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
10/01/2011 5:11 pm  

makaron z pomidorami,serem mozzarella,czosnkiem,bazylia,tymianek,sól ziołowa,pieprz ziołowy zalewam do oliwą z oliwek odstawiam na 30 min i polewam ugotowany makaron tymi wszystkimi składnikami.


OdpowiedzCytat
bazylia.fo
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
10/01/2011 5:35 pm  

sublime, oto i przepis na tartę:

# Ciasto:
# 200 g mąki
# 125 g zimnego masła
# lodowata woda 2-3 łyżki lub kwaśna śmietana
# szczypta soli
# 1 żółtko

Mąka + masło ( pokrojone w kostkę) wyrobić. Kiedy zrobi się kruszonka to dodajemy resztę (ma wyjść kruche ciasto, ale dość elastyczne- można dodać wody lub śmietany), zawijamy w folię i wkładamy na 1/2 godziny do lodówki . Robię od razu podwójnie i jedną część wkładam do zamrażalnika i mam gotowe na później. Wysmarować formę do tarty masłem i rozwałkowane ciasto włożyć do formy i na 15 minut do lodówki.
Po wyjęciu ponakłuwać widelcem - rozłożyć na cieście papier do pieczenia, na to fasola (taka zwykłe, około dwóch garści) i na 15-20 minut do piekarnika (180 st) - ciasto ma być suche, po ściągnięciu fasoli i papieru jeszcze z 5 minut w piekarniku. Studzimy.
Bezpośrednio przed nałożeniem farszu posmarować roztrzepanym jajkiem.

Farsz porowy:
pory pociąć na półplasterki, chwilkę podsmażyć na maśle i oliwie , dodać wody- udusić ( sos sojowy, pieprz, chili, gałka muszkatołowa- koniecznie! ). Jak jest miękki i woda odparowała dodaję śmietanę 30%, aby zrobiło się kremowe. Farsz siup na ciasto, na to ser i zapiekamy aż ser się zetnie.

Wyszło mi dopiero za którymś razem...


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
10/01/2011 7:34 pm  

Pikantna zupa czosnkowa z makaronem 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
10/01/2011 7:45 pm  

a u mnie również grochówka; ) dawno nie jadłam grochu


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/01/2011 7:59 pm  

Naleśniki z nadzieniem z brokuła, tofu wędzonego i czosnku, polane sosem pieczarkowym.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
10/01/2011 8:53 pm  

Wyszło mi dopiero za którymś razem...

Wątpię wobec tego, żeby i mnie wyszło 😀 Dzięki, Bazylio. Odwykłam od domowych wege- obiadków, bo dawno nie miałam czasu, żeby dłużej zabawić w kuchni, ale jak tylko będzie okazja to nadrobię zaległości.

Postujcie więc w tym wątku, to się może zmobilizuję skuteczniej 🙂


OdpowiedzCytat
bazylia.fo
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 15
10/01/2011 9:05 pm  

smak jest wart podjęcia próby 🙂 to nie jest bardzo skomplikowane, tylko nie znałam wcześniej sposobów takich jak pieczenie ciasta obciążonego fasolą, żeby nie bąbelkowało i wsadzania go do lodówki na jakiś czas. to wiele ułatwia 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/01/2011 3:50 pm  

Miały być kotlety z ryżu, ale ktoś niecnie cały ser żółty mi wyżarł, więc było risotto dla leniwca: warzywa na patelnię + ugotowany dzień wcześniej ryż brązowy, całość zalana przecierem pomidorowym domowej roboty i obficie przyprawiona. Zjadliwe 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/01/2011 6:48 pm  

Kasza jęczmienna z pieczarkami, zielona soczewica z podsmażonymi słupkami marchewki, brokuł polany olejem dyniowym.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 199 / 280 Wstecz Następny
  
Praca