Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 219 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
28/04/2011 4:13 pm  

u mnie na obiad w końcu normalnie: kotlety z grochu i pieczarek, do tego kapustka młoda z cebulką plus ziemniaki;)


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
28/04/2011 4:49 pm  

Dzisiaj to samo co wczoraj czyli jaglanka z warzywami strączkowymi, czosnkiem i dużą ilością pietruszki 😀


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
28/04/2011 9:14 pm  

wczorajsza grochówka
Tagliatelle z tofu,pomidorem,oliwkami,dużą ilością natki pietruszki.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
28/04/2011 10:22 pm  

do tego kapustka młoda

Aż mnie skręciło z zazdrości jak to przeczytałam kilka godzin temu :diablo: . Pognałam na targ i też już mam młodą kapustkę 😀
Widziałam również botwinkę, ale na razie nie kupuję, bo nie mam dobrego przepisu na chłodnik- próbowałam trochę kombinować w tamtym roku, ale to ciągle nie jest TEN smak. A ponieważ upały już są nieludzkie (jak dla mnie), to przydałaby się zimna zupa...


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
28/04/2011 10:39 pm  

Dogodziłam sobie pieczonymi frytkami - już nie pamiętam, kiedy ostatnio jadłam ziemniaki. Do tego duszone warzywka z selerem naciowym w roli głównej - pierwszy raz w mojej kuchni, zasmakował 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/04/2011 11:06 pm  

Sałatka po kuresku...

Łapska mnie bolą, nie bardzo miałam ochotę stać przy garach więc wyczarowałam szybką sałatkę z kapusty pekińskiej, fasolki z puszki, natki pietruszki, czerwonej cebuli ugotowanego na twardo jajka, całość skropiłam cytryną i zaprawiłam sosem olej+ łyżka musztardy... Musztardy jak się okazało chrzaniastej i ostrej piekielnie!

Po pierwszym kęsie wywaliłam gały na wierzch, złapałam się za obolały od ostrej woni chrzanu nos i zdławionym, zachrypniętym głosem zaskrzypiałam
- kuresko ostra!!

I tak sałatka zyskała nazwę. Da się zjeść - z baaardzo dużą ilością chleba 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
01/05/2011 3:29 pm  

zupa jarzynowa(marchew,seler naciowy,por,pietruszka natka) z kaszą jaglaną i czerwoną soczewicą.
kotlety z tofu na zielono czyli(natka pietruszki,por,cebula,bazylia,koperek),frytki,sałata z pomidorem,ogórkiem,rzodkiewką,szczypiorkiem.


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
01/05/2011 3:57 pm  

Chłodnik z botwinki, z rzodkiewką, szczypiorkiem, zielonym ogórkiem i czosnkiem. Ach, cały rok na to czekałam 🙂


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/05/2011 11:42 pm  

u mnie dziś późny obiado w sumie kolacja bo wcześniej nie miałam chęci na jedzenie: Omlet z warzywkami:)


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
02/05/2011 7:48 pm  

gulasz warzywny(brokuł,marchewka,papryka,seler naciowy cukinia,pieczarki,cebula,por,seler,pietruszka,ziemniak) z wędzonym tofu do tego ryż i surówka z selera z orzechami włoskimi.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
02/05/2011 8:59 pm  

Banalnie - ziemniaki, gulasz sojowy, surówka z marchewki, rzodkiewki i rzeżuchy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
02/05/2011 11:11 pm  

Makaron z pesto z brokuła, słonecznika, nerkowców, natki pietruszki i oliwy


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
03/05/2011 6:23 pm  

Kotlety "na winie": z resztek wczorajszego ryżu i zielonej soczewicy. Dotałam tarte surowe pieczarki, startą na drobnych oczkach cebulę (jak na placki ziemniaczane), zioła, pieprz, czosnek granulowany, tarty żółty ser, bułkę tartą. W smaku pyszne, ale trochę się rozleciały- myślałam naiwnie, że skrobia z ryżu+ ser zrobią swoje, ale sok z pieczarek trochę namieszał 😡 Do tego sos pomidorowy, ogórki kiszone, a na deser jabłko i banan (ostatnio moje ulubione owoce).

P.S. Tak sobie pomyślałam, że drobno posiekane orzechy włoskie na pewno by moim kotletom nie zaszkodziły...

[edytowane 3/5/2011 od rubia]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
03/05/2011 7:05 pm  

Dzisiaj kasza gryczana z brokułami, marchewką i czosnkiem, proste i pyszne. Do tego surówka z kalarepki i ogórka.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
04/05/2011 1:08 am  

Bigos (z kostką sojową ale wolę z wędzonym toru z polsoja), kotlety z czerwonej soczewicy. Wszystko przegryzane chlebem graham.


OdpowiedzCytat
Strona 219 / 280 Wstecz Następny
  
Praca