Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 246 / 280 Wstecz Następny
  RSS

firaga
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 32
21/07/2012 4:27 am  

Z kategorii "obiad za 5 złotych": kluski na parze z czerwoną fasolką w sosie pomidorowym.

Punkt Zapalny - recenzje płyt, relacje z koncertów, felietony, lifestyle, proza własna i biadolenie o niczym.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
21/07/2012 8:29 pm  

Dziś znowu po wegańsku: zaaaajesmaczne kotlety cieciorkowo-ziemniaczane, polane gęstym sosem z pomidora i zielonej papryki +surówka z obiadu rodziców(ale ogórasa dali, wiec bez witamin 😛 )

[img] [/img]

mam jeszcze cały ten rondelek który widać na foto i jeszcze kope na talerzu bo zrobiłam kotletów z 0,5 kg ciecierzycy- zapraszam 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
21/07/2012 11:30 pm  

[b]Fatty[/b] - zrobię wszystko dla przepisu na te kotlety :scared:

U mnie dziś na obiad pierogi ze śliwkami (mama zrobiła mi oddzielne ciasto bez jajek, po raz 2 ; o)


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
21/07/2012 11:50 pm  

Daiana prościuśkie są, i je uwielbiam - mięsozernej rodzince też smakuje.

Cieciorkę namoczyć na noc, następnie zmielić wraz z ząbkami czosnku(ja daję duuuużo), ugotowanymi ziemniakami(one zlepiają całość), mocno przyprawić, lepić małe krążki i na rozgrzaną oliwę/olej (nie trzeba panierować 😀 ). Super smakują z jakimś warzywiastym sosem i surówkami

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
22/07/2012 12:12 am  

Aa fantastycznie proste 😀 Zakładam, że może być cieciorka z puszki? 😀
Dzięki wielkie, już wiem co jutro (i pewnie nie tylko) zjem na obiad 🙂


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
22/07/2012 12:29 am  

Cieciorkę namoczyć na noc, następnie zmielić wraz z ząbkami czosnku(ja daję duuuużo), ugotowanymi ziemniakami(one zlepiają całość), mocno przyprawić, lepić małe krążki i na rozgrzaną oliwę/olej (nie trzeba panierować 😀 ).

Zamiast ziemniaków można dodać mąki kukurydzianej i odrobinę wody - bardziej neutralne jako klej. Ale z ziemniakami wypróbuję, bo tak jeszcze nie robiłem.

U mnie pizza na taaaaaaaaaaaaaaaaakim grubym cieście z pieczarkami, cebulą, cebulą czerwoną, papryką, kukurydzą, pomidorem i salami 😉
I jeszcze zupa-krem z brokułów z kilkoma pieczarkami i dużą dawką zieleniny. Zaopatrzyłem się w blender i teraz robię wszystko to, czego dotąd nie mogłem 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
22/07/2012 2:07 am  

Daiana, nie wiem czy wyjdzie z puszkową, puszkowa=gotowana a ja na surowiźnie robię.

No i puszkowa mało ekonomiczna jeżeli chodzi o kotlety- za 3 zł za 400g ciecierzycy narobiłam 3 takie rondelki kotletów 😛 Jak lepiłam myślałam, że to się nie kończy 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
22/07/2012 3:36 am  

Ale szalejecie :D. Jutro ja coś dodam.
@Fatty: Wypróbuje Twoich kotlecików cieciorkowo-ziemniaczanych :). Od siebie dodałbym jeszcze przesmażonej cebulki i czegoś zielonego (tylko nie ganji 😛 ) do środka. Będzie jeszcze smaczniejsze.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
22/07/2012 3:47 pm  

Bułku, zielone w środku jest, co do cebulki też miałam taki pomysł.... ale stwierdziłam, że jem tego tyle, że i tak jestem wystarczajaco huczna wieczorem, jakby w tym była jeszcze cebulka to bym chyba chałupę rozniosła... :rotfl:

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
22/07/2012 6:10 pm  

😉

[edytowane 22/7/2012 przez Paulina160587]


OdpowiedzCytat
firaga
forumowicz
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 32
22/07/2012 8:38 pm  

Zupa pomidorowa z makaronem, jeszcze sobie fasolkę ugotuję :).

Punkt Zapalny - recenzje płyt, relacje z koncertów, felietony, lifestyle, proza własna i biadolenie o niczym.


OdpowiedzCytat
kasienia
początkujący
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 16
24/07/2012 7:45 pm  

Fatty - Twoje kotlety to cudo 😀

co prawda robiłam na soczewicy i trochę się nie chciały zlepiać, ale i tak lądują u mnie na honorowym miejscu 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
29/07/2012 10:35 pm  

A dzisiaj proszę państwa.... tofu w aromatycznej panierce z sezamem(jedyna forma w jakiej smakuje mi tofu) w sosie z pomidorów, papryki, cebulki i czosnku 😀

[edytowane 29/7/2012 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
30/07/2012 2:32 am  

Fatty, serio? Ja tofu w każdej postaci ubóstwiam, tylko może nie na surowo (naturalne, bo wędzone jest pycha).

U mnie pomidory i papryka faszerowane ryżem brązowym, marynowanym tofu, oliwkami, bakłażanem, do tego pieczone w całości pieczarki 😎


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
30/07/2012 12:35 pm  

Serio- próbowałam kilku przepisów- nie będzie. Raz tylko jadłam kanapkę z tofu wędzonym i kapuchą- to było w dechę 😀

A i z tym tofu muszę hamować bo cosik słabo toleruję chyba tę pikantną panierę i ostatnio mnie po tofu baryła napierniczała i wczoraj też. Sie delikutaśna na starość robie 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Strona 246 / 280 Wstecz Następny
  
Praca