Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 255 / 280 Wstecz Następny
  RSS

marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
28/07/2013 11:09 pm  

Przy tej temperaturze nie zamierzam gotować. Dziś zrobiłam chłodnik z pomidorów. Zmiksowałam pomidory, paprykę, zielone ogórki czosnek, dodałam trochę wody i oliwę z oliwek, pycha : )) przy tym upale polecam


OdpowiedzCytat
Daiana
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 148
28/07/2013 11:26 pm  

Dziś na obiad melon i 4 banany 😉


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
29/07/2013 1:49 am  

u mnie ziemniaki o ogórasy z jogurtem, znaczy żerowałam na obiedzie rodziny 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
29/07/2013 8:22 pm  

Dzisiaj mam zły humor, a właściwie to czuję się niemal depresyjnie. Gotowanie pomaga mi o wielu rzeczach zapominać, więc wbrew upałowi rozłożyłam gary. Zrobiłam gulasz z młodej włoszczyzny, kalarepy, kapusty i botwinki z bobem, w sosie pomidorowym z najróżniejszymi przyprawami (przewaga wędzonej papryki i kminku). Do tego brązowy ryż i natka pietruszki, skropione sokiem z cytryny.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
07/08/2013 9:47 pm  

Pikantne leczo na parówkach sojwych - przemyciłam do niego odrobine tofu, którego nie znoszę 😛

Gdzie mogę dopaść przyprawę wędzoną paprykę? bo na kilku wege blogach już mi się obiła o oczyska a u siebie niaj uswiadczyć nie mogę.

A i mniej obiadowo - jest nieżelatynowa galaretka jakiejś popularnej firmy- ktoś kojarzy jaka to? Dzisiaj obleciałam cały dział galaretkowy i wszędzie wieprzek w składzie.

[edytowane 7/8/2013 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
07/08/2013 10:57 pm  

Fatty, taka galaretka na słodko? Delecta robi wege: o takie http://www.rogalikblog.pl/konkursy/konkurs-z-galaretka-na-szybko/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
07/08/2013 11:46 pm  

Tak! Dziękuję Ci bardzo 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
08/08/2013 1:19 am  

Fatty, zjadłaś w końcu ten bób? 🙂
U mnie ziemniaki, fasolka szparagowa i omlet cukiniowy z takiej dziwnej kulistej cukinii.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
08/08/2013 1:30 am  

Miały być naleśniki z soczewicą i pieczarkami ale zachciało mi się eksperymentów i nie wyszły. Użyłam mleka gryczanego w proszku, wody, mąki (trochę pełnej trochę białej), mąki ziemniaczanej, oleju, rozlazły się. Potem dodałam jeszcze glut z siemienia lnianego ale nie pomogło.
Więc na obiad był bób 🙂 A farsz został na jutro. Nad naleśnikami muszę popracować, bo albo są sztywne i się łamią przy nadziewaniu, albo się rozłażą :/

A, i jeszcze koktajl po fitnessie był - namoczone daktyle, banan, izolat białka sojowego, woda z daktyli. Dobry sposób aby izolat białka sojowego uczynić zjadliwym 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
08/08/2013 11:56 am  

Lily, nie - nawet go nigdzie nie widziałam 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
08/08/2013 8:21 pm  

Wpadłem na pomysł, żeby zrobić parówki sojowe zawijane w ciasto pizzowe. Zobaczymy co wyjdzie... 😛


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
13/08/2013 12:10 am  

Obiad z przygodami miałam.
Nastawiałam się na mamusiną pomidorówę, wracam z pracy a tam ni ma - zeżarli.

To stwierdziłam,że usmażę panierowane tofu i z surówką zjem. Ja łaps za tofu, a ono łysk! uciekło! śliskie i aromatyczne inaczej :/

Po obczajeniu zawartosci lodówki stwierdziłam, że nie ma nic do żarcia, bo tam samo mieso we wszelakiej postaci , ale na drzwiach lodówki znalazłam jajka. Ja do rozbijania a one takie nie do zjedzenia :/ Znalazłam 2 względne, usmażyłam jajówę, pochłonęłam ... a teraz boli mnie brzuch.

Tak sobie teraz myślę, że od samego początku dostawałam znaki aby darować sobie dzisiejszy obiad, ja jednak nie posłuchałam i mam za swoje 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
13/08/2013 4:20 am  

Pierwsze moje gołąbki- z białej kapusty, tradycyjnie gotowane, w środku marchew, granulat sojowy, pieczarki, cebula, czosnek, pęczak, doprawione na ostro, ale bez przesady. Smaczne, acz trochę rozwalające się. Do poprawki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/09/2013 9:49 pm  

Wczoraj: boskie kotlety z czerwonej soczewicy z sosem pomidorowym i brokułami. Kotlety z soczewicy zawsze wydawały mi sie za lekkie, wiec obciażyłam je dodatkiem namoczonych płatkoów owsianych i wyszły pycha 😀

Dziś: kotlety wyczarowane z brokuła którego się nie zeżarło wczoraj.

Tak, cały tydzień zamierzam jeść kotlety 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
OlaS
 OlaS
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 75
03/09/2013 1:10 pm  

Brokuły, mmm pycha!!! A zastanawiałam się co dziś zrobić...i już wiem 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 255 / 280 Wstecz Następny
  
Praca