Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 259 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
17/10/2013 9:51 pm  

Ja nie dają mleka do naleśników, więc robiłam tak zwyczajnie, chyba z płatkami owsianymi i na jakieś tam sposoby polecane na wegedzieciaku. Ale generalnie to aj nie używam przepisów, byle się konsystencja zgadzała 😛 No w każdym razie to nie działało tak jak powinno, żeby się w ogóle dały przewrócić, musiałam bardzo długo z jednej strony smażyć. Z tym że ja nie jestem weganką i raczej (długo) nie będę. Chociaż jak nie trzeba, to nie dodaję jajek itd.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
17/10/2013 10:02 pm  

To ja Was zmartwię, najudańsze naleśniki to te dwuskładnikowe, czyli mąka i woda (wegańskie nieprawdaż?). Oczywiście trochę soli dla smaku. Trochę mi zajęło by zdobyć tę umiejętność, więc dla tych co są na drodze do "sukcesu" polecam to co zawsze, czyli dodanie garści zmielonych płatków zbożowych (w ramach kleju;)
Oczywiście dobra, nieprzywierająca patelnia się zawsze przyda.

A dziś na obiad: zapiekanka ze starego chleba (to nie żart), brukselki, papryki i innych poręcznych warzyw w pierzynce z puree ziemniaczanego.
Czyli codzienny, kulinarny recycling 😉

Na podwieczorek wegańska tarta z gruszką.

Wege Studio


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
17/10/2013 11:56 pm  

Czyli codzienny, kulinarny recycling 😉

Smaczny ten recykling 😛

U nas dziś: zupa z soczewicy; pełnoziarniste spaghetti , córa i mąż z domowym sosem pomidorowym, oliwkami i orzechami włoskimi, ja-ciążówka, którą od sosów pomidorowych odrzuca na kilometr dorzuciłam sobie ogromną ilość rukoli (+orzechy i oliwki). Przepyszne było 😛


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/10/2013 12:06 am  

ja-ciążówka

Yyyy, Jaguś, co to znaczy?
Z początku przeczytałam "ciężarówka" 😛

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
18/10/2013 12:18 am  

ja-ciążówka, a cieżarówka to prawie to samo - podejrzewam, ze Jaga jest znów w dwupaku 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/10/2013 12:22 am  

Tak, tak moje drogie Panie- w kwietniu pojawi się kolejny wegus (najprawdopodobniej płci męskiej) na świecie. A ten pierwszy -żeński wegus- jutro kończy już 3 lata 🙂

p.s przepraszam, że tak ciążowo w wątku obiadowym 😉


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
18/10/2013 12:27 am  

Fajno- będzie nas więcej 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
18/10/2013 12:48 am  

I my się musimy o takie rzeczy dopytywać!! Nad obiadem! Proszę podobne wieści ogłaszać głośno radośnie w odpowiednio gęsto uczęszczanym wątku! Proszę się poprawić następnym razem... 🙂
Gratuluję ogromnie :thumbsup:

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
18/10/2013 1:40 am  

Dziękuję i obiecuję poprawę, ale w tej kwestii następnego razu już raczej nie będzie 😉

A tak obiadowo, to marzy mi się dobra pizza...ale sama mam lenia 😉 Będę się musiała do lubego ładnie uśmiechnąć 🙂


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
19/10/2013 3:11 am  

Fasolka z brukselką w sosie curry z ryżem brązowym. Gratuluję nowego wegusa ^^


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
19/10/2013 8:01 pm  

Moja mama, pierwszy raz od bardzo dawna, zrobiła barszcz czerwony z ziemniakami !!! Tak bardzo zatęskniłam za tym barszczykiem, że zjadłam dzisiaj mimo, że nie był wegański, bo dodawała troszkę śmietany.. Mam teraz mieszane uczucia 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
19/10/2013 8:26 pm  

Eksperymentalne kotlety z kaszy gryczanej + czerwone ziemniaki, które są żółte. 😛


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
19/10/2013 10:03 pm  

Uwielbiam czerwony barszcz, niestety rzadko jadam, bo nie za bardzo umiem zrobić...
A dziś na obiad ziemniaki, marchewka z kalafiorem i brokułem + sklepowe krokiety, ale raczej bez niespodzianek w rodzaju tłuszczu wieprzowego 😛 Krokiety też lubię i nie za bardzo umiem 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
19/10/2013 10:50 pm  

To tak jak ja z gołąbkami- lubię, a nie za bardzo umiem i dodatkowoi wnerwia mnie to iż jest dużo więcej stania przy garach niż później żarcia 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
20/10/2013 1:04 am  

Golabki doskonała sprawa, ale właśnie... Dobrze powiedziane Fatty 🙂
Ostatnio miałem podobne wrażenie kupując okazyjnie 5 kilo papryki, a następnie będąc zmuszonym je przejesc. Było wiec czasochlonne przyrządzanie papryki faszerowanej, wszystko super, w środku ryż, świeżo zebrane grzyby, calosc zanurzona w pokaźnych ilościach sosu pomidorowego własnej roboty ale wrażenie to samo - roboty wbrod a wchłaniania chwila 😉

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Strona 259 / 280 Wstecz Następny
  
Praca