Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 269 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Ervisha
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 81
11/03/2014 4:59 pm  

vege hod-dogi


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/03/2014 7:07 pm  

Ryż biały okrągły z solą warzywno-ziołową i tahini, do tego warzywa z pary z oliwą. A, do ryżu jeszcze soja. Wyszło pyszne, kleiste, słone.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/03/2014 7:10 pm  

Gotowe kotlety enerbio z Roosmanna (warzywne)- bulgur, przyprawy, skrobie, zalewa się wrzątkiem i smaży. Nawet dobre, mocno przyprawione. Do tego kiełki smażone, cukinia, marchewka, pietruszka. A teraz duża czarna, czyli mocna herbata, słodka.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
24/03/2014 5:55 pm  

Dziś po włosku. Klasyczne niewegańskie w wersji wegańskiej, czyli makaron w sosie pomidorowym z warzywnymi dodatkami, włoskie zioła - wszystko obficie posypane płatkami drożdżowymi, nieaktywnymi - szczerze je polecam weganom i wegankom, bo smakują jak parmezan (przy tym sporo witamin z grupy B). Idealne również do wszelkiego rodzaju pesto (z brokuła albo klasycznie z bazylią), a nawet typowego włoskiego risotto, oczywiście jeśli ktoś o tej porze roku ma świeże grzyby, ha, (ja póki co ratuję się pieczarkami, tudzież boczniakami, z dodatkiem suszonych grzybów ubiegłorocznego zbioru:)

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/03/2014 6:00 pm  

A właśnie dziś po raz pierwszy kupiłam płatki drożdżowe 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
24/03/2014 11:14 pm  

Ja się kiedyś muszę chyba szarpnąć i zaopatrzyć w te cuda typu owe platki, tempeh(?), jakieś cudowne przyprawy np. typu papryka wędzona gdzieś w internecie, bo 8 rok wegetarianizmu mi leci, a ja tak mało spróbowałam 😛

Ja dziś frytki pieczone w piekarniku, a równolegle przygotowywałam paprykarz jaglany do kanapek i burgery buraczano-jaglane na jutro. Tak ostatnio szalałam, z jaglanką, że wyczerpały mi sie zapasy 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/03/2014 1:15 am  

Dzisiaj batat z kiełkami z patelni usmażonymi razem z pokrojoną drobno cukinią, do tego zasmażane buraczki i warzywa z parownika (marchewka, pietruszka).

Obficie popite czarną herbatą, oczywiście słodką (wiem, że utrudnia wchłanianie składników odżywczych, ale nie potrafię sobie odmówić, a poza tym mam wrażenie, że dobrze działa na mój żołądek, np. po zielonej czy białej mnie mdli).

W ogóle bataty ostatnio uwielbiam, szkoda, że dość długo się pieką, z piekarnika bardziej mi smakują, ale z oszczędności czasu zwykle gotuję na parze.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/04/2014 2:20 am  

Ostatnio jadłam makaron kukurydziany 😉

1) makaron kukurydziany z sosem pomidorowym i podsmazonymi wędzonymi parówkami i surówka

foto ->

2)a tutaj z burgerami buraczanojaglanymi, sosem pomidorowym do którego wrzuciłam pokrojone na części kotlety sojowe i kiełkami

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/04/2014 3:37 pm  

Fatty, ta surówka na pierwszym zdjęciu to z czego (oprócz marchwi, widzę też chyba sezam i kiełki)?

Wczoraj kotlet jaglano-soczewicowy-otrębowo-owsiany z kiełkami smażonymi, do tego warzywa na parze, dzisiaj powtórka z rozrywki.

[edytowane 2/4/2014 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
11/04/2014 2:34 am  

Tak, marchew i kiełki rzodkiewki.

Dzisiaj na bogato: ryż brązowy, na nim "kofta" zrobiona z wędzonego tofu, na to sos pomidorowy oraz ogóras kiszony- było pysznie, wegan i bezglutenowo 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Ervisha
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 81
11/04/2014 5:33 pm  

Lasagne ze szpiinakiem


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/04/2014 7:03 pm  

Zupa fasolowa 😛

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
sedano
forumowicz
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 20
14/04/2014 2:18 am  

Tofu panierowane smażone, kasza jaglana z cebulą i czosnkiem, papryka marynowana.

*Tofu było wyśmienite! Kilka godzin marynowane w słodkim sosie sojowym, bardzo lekko oprószone pieprzem i garam masala, panierowane w mące kukurydzianej i usmażone.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
02/05/2014 10:21 pm  

Naleśniki z mleka kokosowego, przełożone pomarańczą i bananem 🙂

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/05/2014 9:37 pm  

Dzisiaj obiad z piekarnika: bataty, kotlet z grochu, cukinia i marchewka. Kotlet posypany kiełkami rzodkiewki, pestkami słonecznika i dyni, wszystko polane oliwą.

Ubóstwiam bataty, pieczone są jeszcze lepsze niż gotowane.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 269 / 280 Wstecz Następny
  
Praca