Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 273 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
07/01/2015 7:26 pm  

Zupa dyniowa z czerwoną soczewicą

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Slackerka
świeżaczek
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 1
07/01/2015 10:11 pm  

Makaron pełnoziarnisty ze szpinakiem, pomidorami i mozzarellą.

Everything is possible.


OdpowiedzCytat
zielony-tygrys
rozmówca
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 95
07/01/2015 10:35 pm  

Placki ziemniaczene zaklepane mąką kukurydzianą, do tego biała kapusta zasmażana z cebula i kminkiem.

make love not war


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
11/01/2015 2:17 pm  

Naleśniki z gryki przełożone pieczarkami podsmażonymi na cebulce.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
12/01/2015 3:42 am  

Fatty, posiadłaś umiejętność smażenia naleśników z gryki i wody, czy coś tam jeszcze domieszujesz? 🙂
Miałem próby z samej kaszy niepalonej, namaczałem na noc, bez żadnych domieszek, w smaku to jest wystarczająco pyszne ale w smażeniu trudne. Poddałem się 😉

Wege Studio


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
23/01/2015 9:06 pm  

To jedne z niewielu wegan naleśników jakie mi się udają. A jakie masz problemy? Za cieżkie czy rozpadają się?

Dziś curry z ciecierzycy - dosyć indyjskie 🙂 Namoczyłam 400g cieciorki, na jutro zostało mi niewiele(na niecałą miseczkę) - ma sie tę pojemność 😛 😉

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
29/01/2015 8:27 pm  

W związku z wyżeraniem zapasów, mam tydzień strączkowy 😛 Nagromadziłam tego, więc teraz na okrągło moczę, gotuję i jem.

Było już danie z pięknego jasia, było z fasoli drobnej białej, to dziś pseudo-curry z fasoli czerwonej 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
06/02/2015 4:33 pm  

Dziś kasza gryczana niepalona + coś w rodzaju gulaszu, z ciecierzycą i czerwoną fasolą.

Donosze iż wreszcie udało mi się przetrzebić zapasy strączkowe 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
08/02/2015 7:32 pm  

Tylko ja tu obiady jadam? 😛

Dziś miałam sny erotyczne o gofrach, obudziłam się spocona, drżąca i pewna tego, czego chcę- na obiad.

Z racji wykorzystywania zapasów spiżarniowych , użyłam mąki owsianej, przepis na pałę 😉 coś poszło nie tak- po otwarciu gofrownicy gofry rozdziawiały się razem z nią 😉
Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - okazało się, że z owego ciasta owsianego nie bedzie gofrów, ale za to wyjda przednie racuchy- leciutkie i aromatyczne, konsumowane z konfitura wiśniową.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
08/02/2015 7:40 pm  

Ja tez jadam 😉 .
Dzisiaj po raz pierwszy naleśniki z mąki cieciorkowej, tzw. Socca.
Wyszły suuuper- smak jak nugetsy z kurczaka 😛 , a za czasów nie wege je uwielbiałam.
Farsz szpinakowa-sojowy, buraczki i marchewka z pietruszka.
Naleśniki usmażony, a potem upieczony, przez co mega chrupiący.
Przy okazji polecam pieczona marchewkę i białą pietruszkę- dla mnie o niebo lepsze niż gotowane.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
08/02/2015 8:39 pm  

Podzielisz się przepisem na te naleśniki? 🙂


OdpowiedzCytat
czarymary
bywalec
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 162
09/02/2015 11:49 am  

Ja dzisiaj - pizza na surowo 😉


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
10/02/2015 1:59 am  

Podzielisz się przepisem na te naleśniki? 🙂

Jasne, tylko jak zwykle robiłam "na oko".
Przepis, z którego miałam korzystać wymieniał: 300 gram mąki na 500 ml mąki, ale ja zrobiłam taką konsystencję lekko budyniową, tzn. gęstszą nieco od tradycyjnego na naleśniki (chociaż ja zawsze robiłam gęstsze, z rzadzizny mi nie wychodzą 😛 ). Oliwy nie dodałam, dopiero na patelni trochę.
No i dużo soli ziołowej, pewnie stąd ten fajny smak.

Usmażyłam dość grube, ale cienkie też powinny wyjść.

Ciasto nie było idealnie elastyczne, ale nie łamało się, więc jak dla mnie ok.

Przepisy na soccę podają, że ciasto powinno "odpocząć" jak najdłużej. Ja zostawiłam w lodówce na około pół godziny, może gdyby poleżało dłużej to wyszłyby lepsze, nie wiem.

Domyślam się, że niewiele pomogłam, ale ja zawsze tak gotuję, ale polecam spróbować- powinny wyjść ;), a jeśli nie to wtedy zawsze można spróbować dokładnie według przepisu, których w sieci mnóstwo, w każdym razie dla mnie smak samego ciasta naleśnikowego póki co przebija wszelkie inne bezglutenowe (glutenowe zresztą również), właściwie to mogłabym jeść bez nadzienia.

Można również piec, pewnie też kiedyś spróbuję. [b] [/b] [b] [/b] [b] [/b]

[edytowane 9/2/2015 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 2286
14/02/2015 10:36 am  

A, znaczy naleśniki z samej ciecierzycy? Robiłam kiedyś, ciasto odstawiłam na noc do lodówki - po usmazeniu nalesniki były chrupkie, troche jak maca.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
15/02/2015 11:29 pm  

pieczone ziemniaki + kiszona czerwona kapusta 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 273 / 280 Wstecz Następny
  
Praca