Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 50 / 280 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 12:49 pm  

W marketach można ponoć kostki knora są wege .
Oraz w sklepach ze zdrową zywnością.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
05/08/2008 2:18 pm  

Że niby które kostki knorra są wege?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 3:57 pm  

Kostka Knorra "Bulion z oliwą z oliwek i ziołami" nie zawiera guanylanu i inozynianu. Na opakowaniu jest napisane "do makaronu i ryżu", ale do zup też pasuje.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 4:16 pm  

Ja tam wolę nie wspierać finansowo takich firm jak Knorr 🙂 . Patusiek, zamiast kostek, proponuję Ci kupić słoik pasty miso (ok 20 zł, ale starczy Ci na parę miesięcy). Rewelacyjnie podkreśla smak zupy, i jest zdrowe - zawiera probiotyczne bakterii Koji. Ze względu na te bakterie, miso daje się do zup po zdjęciu z ognia. Odlewasz trochę zupy do kubeczka, dodajesz łyżeczkę (lub więcej, zależnie od upodobań 😉 ) miso. Mieszasz, dolewasz do reszty, powtórnie mieszasz. Miso jest słone, więc radzę wcześniej nie solić 😉 Miso nadaje się też do sosów i innych gorących dań, a nawet na kanapki - ja przepadam za takimi z oliwą, miso, tofu i pomidorem.

Po drugie - eksperymentuj z przyprawami - jeśli nie masz pewności, co z czym łączyć, podpatruj w sklepie skład 'ziołowych' kostek ;P. Gwarantuję Ci, że zupa pomidorowa z dodatkiem oliwy, miso, bazylii i oregano, będzie o wiele lepsza, niż ta z wynalazkiem Knorra 😉

Po trzecie - pamiętaj, gotowanie to zabawa 😉 Więc - have fun! 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 5:04 pm  

Hej ja tez nie kupuje knorra bo wierze raczej w naturalne produkty bez dodatków ,po prostu odpowiedziałam na pytanie .
Dzęki za ta rade z miso może gdzieś dostane i wtedy kupie .
Ja bardzo rzadko zupy gotuję bo jak mam sama zupę jeść 2 tygodnie to trochę nie bardzo 🙁
Ale bliżej szkolnego sezonu wezmę się pewnie za to bo co będę jadła jak wrócę ze szkoły ,muszę się jakoś nauczyć organizacji czasu bo ciężko ze mną będzie.
natomiast na obiad dziś u mnie:
kotleciki z fasolki szparagowej i otrąb
kasza jęczmienna
sałatka z pomidora i cukinii

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
05/08/2008 5:09 pm  

Kostka Knorra "Bulion z oliwą z oliwek i ziołami" nie zawiera guanylanu i inozynianu. Na opakowaniu jest napisane "do makaronu i ryżu", ale do zup też pasuje.

Ładnie to tak bezceremonialnie kopiować czyjeś wypowiedzi? 😉


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 5:21 pm  

Patusiek, ja, mieszkając na stancji, też gotuję zupy tylko dla siebie. Zjadam je w 1-2 dni 😉 Zresztą, zupy miso nie powinno się przechowywać ani odgrzewać. oto przepis. banalny, ale pyszny w efekcie 😉

Filiżankę brązowego ryżu, gotuj w 4 filiżankach wody, z dodatkiem kilku goździków, rodzynek, malutkiej szczypty papryki i cynamonu. Po 15 minutach, dodajesz wielką strata marchew i posiekaną dużą cebulę. Gotujesz jeszcze 10-15 minut, aż warzywa będą miękkie. Zdejmujesz z ognia, dodajesz łyżkę (Sic! nie łyżeczkę) miso. Na talerzu posypujesz obficie zieloną pietruszką. Wychodzi porcja, którą jestem w stanie zjeść na raz, jak jestem głodna 😉

Pewnie, że najfajniej jest gotować dla bliskich, ale, jak się nie ma, co się lubi... ;P

[edytowane 5/8/2008 przez Kociaczek]


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 7:06 pm  

Kostka Knorra "Bulion z oliwą z oliwek i ziołami" nie zawiera guanylanu i inozynianu. Na opakowaniu jest napisane "do makaronu i ryżu", ale do zup też pasuje.

Ładnie to tak bezceremonialnie kopiować czyjeś wypowiedzi? 😉

Och Ridareto przepraszam ,ale to była właśnie twoja rada dla mnie kiedyś 😀
Leniwa kobieta jestem Jeszce raz przepraszam. 😀

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 7:15 pm  

Patusiek, ja, mieszkając na stancji, też gotuję zupy tylko dla siebie. Zjadam je w 1-2 dni 😉 Zresztą, zupy miso nie powinno się przechowywać ani odgrzewać. oto przepis. banalny, ale pyszny w efekcie 😉

Filiżankę brązowego ryżu, gotuj w 4 filiżankach wody, z dodatkiem kilku goździków, rodzynek, malutkiej szczypty papryki i cynamonu. Po 15 minutach, dodajesz wielką strata marchew i posiekaną dużą cebulę. Gotujesz jeszcze 10-15 minut, aż warzywa będą miękkie. Zdejmujesz z ognia, dodajesz łyżkę (Sic! nie łyżeczkę) miso. Na talerzu posypujesz obficie zieloną pietruszką. Wychodzi porcja, którą jestem w stanie zjeść na raz, jak jestem głodna 😉

Pewnie, że najfajniej jest gotować dla bliskich, ale, jak się nie ma, co się lubi... ;P

[edytowane 5/8/2008 przez Kociaczek]

Spróbuję tej zupki bo bardzo apetycznie się zapowiada .Musze tylko nabyć miso 🙂
Mam rodzinkę dla której mogłabym gotować ,ale oni by jeść nie chcieli .Babcia gotuję oczywiście na kości i inaczej sobie tego nie wyobrażają a jak nie ma kości to wielka nostalgia ich ogarnia bo co to za zupa .
Zawsze sceptycznie podchodzą do tego co gotuję i wyśmiewają .
Ale trudno jakoś przeżyje ,może kiedyś się przekonają ,że można i bez smacznie.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 8:09 pm  

Loviisa-chan, 😀

Patusiek, wszystko przed Tobą 😉 Jak zaczynałam, moja rodzina zachowywała się tak samo, jak Twoja... teraz, po paru latach, mięso jedzą sporadycznie, i gęsto się z tego tłumaczą 😉

A tamta zupa miso powstała w desperacji, z resztek zapasów, gdy nie miałam czasu pójść w sesję po zakupy 😉 Skoro się spodobała, daję kolejny przepis, tym razem na sałatkę 😉

Makaron razowy (najlepiej orkiszowy) gotujemy, przelewamy zimną wodą. Dodajemy drobno pokrojony szczypiorek, koperek, czerwoną paprykę, tofu (najlepiej czeskie, z dynią, papryką i arame - bossskie! 😛 ), ogórek, czarne oliwki, kukurydzę, pestki dyni (nieprażone). Przyprawiamy solą morską, oliwą, papryką słodką i szczyptą chili.

W wersji z ciepłym makaronem, nieprzelanym wodą, jest to danie obiadowe 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 8:41 pm  

Super sałatka ,i te algi gdzie ja biedna je dostanę? 😎
Zaraz sobie spisze, i jak tylko będą w mieście zakupie wsio na sałatkę .
Dzięki jeszcze raz 🙂

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
05/08/2008 8:44 pm  

Patusiek, tofu z algami preferowane, ale zwykłe tofu feta spokojnie da radę 😉 Powinno być w każdym sklepie ze zdrową żywnością. Nie dodawaj alg oddzielnie 😉

Natomiast zupie miso, świetnie zrobi gotowanie z kawałkiem glona 😉


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
06/08/2008 12:54 am  

Kostka Knorra "Bulion z oliwą z oliwek i ziołami" nie zawiera guanylanu i inozynianu. Na opakowaniu jest napisane "do makaronu i ryżu", ale do zup też pasuje.

Ładnie to tak bezceremonialnie kopiować czyjeś wypowiedzi? 😉

Och Ridareto przepraszam ,ale to była właśnie twoja rada dla mnie kiedyś 😀
Leniwa kobieta jestem Jeszce raz przepraszam. 😀

No nie gniewam się przecież 😉


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
06/08/2008 3:12 am  

nO TO DOBRZE 😉

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
06/08/2008 3:08 pm  

A ja mam na ogniu wegański barszcz ukraiński & [url= http://www.puszka.pl/przepis/1838-cukinia_z_pieczarkami.html]cukinię z pieczarkami[/url] z Puszkkki. Na kolację pewnie zjem resztę wczorajszej [url= http://wegedzieciak.pl/viewtopic.php?t=1246]wariacji na temat bigosu[/url] 😉 . W międzyczasie - arbuz, sok z marchwi i buraczka, jakieś ziółka...


OdpowiedzCytat
Strona 50 / 280 Wstecz Następny
  
Praca