Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 72 / 280 Wstecz Następny
  RSS

Loviisa-chan
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 637
13/09/2008 1:40 am  

Co prawda w porze obiadu zajadałam się u kumpeli ciastkami i sokami 😮 ale na kolację jem sobie kaszę gryczaną na oliwie z oliwek, jogurt naturalny z otrębami pszennymi i cynamonem oraz zieloną herbatę z mandarynką i pomarańczą

[edytowane 20/11/2008 od Loviisa-chan]


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
13/09/2008 8:33 pm  

A ja dzisiaj zrobiłam sałatkę z ryżu, kukurydzy, groszku i fasoli czerwonej :rotfl: Do tego popiłam kawą z cykorii i czuję się świetnie :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
13/09/2008 8:38 pm  

Właśnie zjadłam teraz sałatkę z curry od wczoraj i do tego chleb z masłem 🙂 i oczywiście kawa 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
13/09/2008 9:08 pm  

Musiałam się uwinąć w 5 minut , zaraz znowu wychodzę ale zajrzałam do Was. 🙂
Kaszka kus-kus razowa, zielony groszek z puszki podgrzany i przyprawiony ziołami , do tego sałatka z pomidorów. Naprawdę obiad błyskawica 😛


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
13/09/2008 11:01 pm  

kaszka kus-kus razowa?- a cóż to za cudo Ayniu?
U mnie resztki strączkowe (czyli fasolka mung, ciecierzyca, groch) z kaszą gryczaną i przecierem pomidorowym, do tego kiszona kapusta z jabłkiem i duża ilością rzeżuchy 😛


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
14/09/2008 11:15 am  

U mnie resztki strączkowe (czyli fasolka mung, ciecierzyca, groch) z kaszą gryczaną i przecierem pomidorowym, do tego kiszona kapusta z jabłkiem i duża ilością rzeżuchy 😛

Jago, w jaki sposób to przyrządzasz? Mieszasz kaszę z fasolkami i przecierem?

Robiłam Jago z Twojego przepisu pasztet sojowy i wyszedł naprawdę dobry!!

[edytowane 14/9/2008 przez marta030978]


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
14/09/2008 12:18 pm  

namoczyłam rano strączki (choć w przypadku połówek grochu i mung nie jest to konieczne), potem odlałam wodę w której się moczyły (zastawiłam ją w misce na później), zagotowałam w świeżej wodzie-odlałam, zalałam woda z moczenia i gotowałam ok 10-15 min (rzadko patrzę na zegarek) potem z lenistwa (gotowałam tylko dla siebie) wrzuciłam trochę kaszy gryczanej do strączków (możesz też ugotować osobno). Pogotowałam następne 15 min, dorzuciłam przecier, oliwę i gotowe. Bardzo szybki i mało urozmaicony obiad, ale smaczny 😛 Kasza gryczana smakuje tez wyśmienicie z całym, niełuszczonym grochem-mniam 😛

Cieszę się,że pasztet Ci smakował-robię go na nasz ślub-mam nadzieję, że wyjdzie 😉

dziś wpraszam się na obiad do Janusza, co oznacza pyszna kuchnię :rotfl:


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
14/09/2008 1:03 pm  

Dzisiaj jadę stawiać na nogi kompa kumpeli (kupiła go dopiero wczoraj i nie umi euruchomić), więc na obiad wezmę wczorajsza sałatkę z ryzu, groszku, kukurydzy i fasolki czerwonej 😉

dziś wpraszam się na obiad do Janusza, co oznacza pyszna kuchnię]

Jaga, smacznego Wam zyczę :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
14/09/2008 4:27 pm  

kaszka kus-kus razowa?- a cóż to za cudo Ayniu?

Kupiłam to cudo na stoisku ze zdrową żywnością. To produkt rolnictwa ekologicznego firmy biofuturo. W smaku jak zwykły kuskus jedynie kolorem nieco ciemniejszy.
Jedyna wada to cena :6,25 za 250g.
Wolę już w to miejsce np migdały lub orzechy a kuskus zwykły. 😉


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
15/09/2008 1:06 am  

A ja cały dzień spędziłam w pracy-dopiero co wróciłam więc na obiad nic szczególnego nie było jadłam kanapki owoce ,zalałam sobie też makaron bez "gotowania' wrzątkiem-dałam trochę wegety i wyszedł rosół. :rotfl:

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
15/09/2008 1:27 am  

Udało mi się u kumpeli załapać na kluski :rotfl: Chciali mi jeszcze wcisnąć czerwoną kapustę :casstet: A resztę sami sobie podarowali, żeby mi wciskać 😀 A ryż z dodatkami właśnie dojadam :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
15/09/2008 3:49 pm  

Dzisiaj mam wolne a i przyszedł do mnie syn będę musiała się trochę przyłożyć do obiadu,bo ode mnie idzie na popołudniową zmianę.Będzie musiał jeść po wegetariańsku.Ugotowałam zupę pomidorową z makaronem oraz ziemniaki w łupinkach,które później obiorę,pokroję w plasterki i przysmażę do tego jajka sadzone i fasolka szparagowa 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
15/09/2008 4:25 pm  

Dzisiaj mam zamiar zrobic kapusciane placuszki - przepis bedzie na stronie w zakladce kuchnia, lecz nie wiem kiedy zostanie dodany. Wczoraj mialam jakas mieszanke warzywna z lidla (wygladala jak jakas chinska)- blee i serowe placuszki-pyycha:))


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 606
15/09/2008 5:01 pm  

Kartoflanka i leczo+makaron.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
15/09/2008 7:09 pm  

Falafele z kartoflami


OdpowiedzCytat
Strona 72 / 280 Wstecz Następny
  
Praca