Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co dziś na obiad?  

Strona 76 / 280 Wstecz Następny
  RSS

krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
25/09/2008 2:27 am  

Marta ja czasami jak mi się chce to robię buchty - biorę ok.40dkg mąki,szkl.mleka,2dkg świeżych drożdży albo torebkę suchych.łyżeczkę cukru,jajko.1 łyżkę masła.Ciepłe mleko,drożdże,cukier mieszam i zostawiam na chwilę aby wyrosły.do miski wsypuję mąkę ,daję rozpuszczone masło,jajko i wyrośnięte drożdże i chwilę wyrabiam ciasto a później zostawiam aż wyrośnie ok 30 min.po wyrośnięciu formuję buchty i gotuję na parze.Ja daję na szerszy garnek gazę i przykrywam miską i paruję je gdzieś 10-15 min.są pycha.Można coś dać do środka jakieś konfitury.Dobrze smakuja nawet bez nadzienia polane masłem i posypane cukrem.można też zrobić sos owocowy.

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
25/09/2008 3:22 am  

Pół dnia sie zastanawiałam co t s ate buchty,a tu się okazuje, że to kluski na parze :casstet:
Dobrze pamiętam jak tata mi je przysmażał na patelni, bo jeść nie chciałam :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
25/09/2008 3:47 am  

Nooo dobre są następnego dnia przysmażone na patelni i posypane cukrem 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
25/09/2008 6:25 pm  

U mnie dziś ziemniaki z podgrzybkami ala schabowe i surówka z czerwonej kapusty(kupiłam duży słoik i teraz muszę co dzień ją jeść).Na kotlety używam świeżych kapeluszy-kroję je wzdłuż płaszczyzny na duże okrągłe w miarę cienkie plastry ,2-3 z jednego kapelusza obtaczam w rozbełtanym jajku z przyprawami i tartej bułce,smażę na oleju .Wykładam na papierowy ręcznik aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu i gotowe-pycha.Kto nie je jajek może je zastąpić biorąc trochę mąki ziemniaczanej rozmieszanej z wodą albo poprostu troche zwilżyć grzybka aby bułka się przyczepiła. Takie kotlety świetnie smakują zimne na chlebie-są o wiele lepsze niż te sojowe 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
25/09/2008 8:56 pm  

kluski na parze to pyzy przecie 😉
a pampuchy to takie placki z cukrem pudrem i dziurką w środku 😉
u mnie przynajmniej


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
25/09/2008 11:35 pm  

U mnie na obiad dziś:
Zupa z fasoli czerwonej zabielana, z masłem i ziemniakami
Klopsiki z szpinaku, soczewicy, czosnku
Ziemniaki
Surówka tzw pekinka

Obiad wieczorem jak wróci mąż z pracy.

W końcu dotarła do mnie książka. Jestem bardzo zadowolona z niej. "Matka wegetarianka i jej dziecko", zawiera bardzo dużo informacji na temat żywienia.

velvet


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
26/09/2008 7:11 pm  

pierogi ruskie- wczoraj lepiłam do 23.oo. Po raz pierwszy zrobiłam je z mąki pełnoziarnistej i białej- tak pół na pół. Do tej pory robiłam robiłam tylko z białej mąki.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
27/09/2008 12:05 am  

Wczoraj razowy makaron z cukinią , cebulą , czosnkiem i ziołami.
A dzisiaj zupa z zielonego grochu ( niełuskanego ), suchego z ziemniakami. Groch musiałam zmiksować ze względu na te łuski. 🙂


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
27/09/2008 12:48 am  

Kotleety z cukinii i ziemniaczki. A jako, że zapomniałam o jakimś sosie, to ziemnaiki polałam ketchupem 😀 a Avraxis zamiast ketchupu zrobił sobie sałatkę z ogórka, papryki 😀

A na jutro na uczelnię ugotowałam kaszę gryczaną (dostałam jasną i ciemną 😮 jasnej nigdy wcześniej nie miałam 😮 ) i zostawiłam sobie parę kotlecików 😀 Ale myślę, że to będzie za mało jak dal mnei, więc jeszcze wezmę parę kanapek :rotfl:

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
27/09/2008 1:08 pm  

Dziś idę na 13-tą do pracy-zjem tylko zupę od wczoraj;marchwiowo-dyniowo,pomidorowa i wezmę ze sobą kanapki 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
27/09/2008 1:38 pm  

dziś pewnie cos odgrzewanego ( jest jeszcze dużo pierogów), dorobie tylko jakieś surówki. Dziś nie mam za duzo czasu, bo tak jak Krysia jadę do pracy ... proza zycia....:)


OdpowiedzCytat
velvet
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 257
27/09/2008 7:02 pm  

Dziś zjadłam tylko jakieś kanapki z pastą sojową i dodatkami typu warzywa.
Jak wrócę z pracy to będę gotowała obiad na jutro i na dziś wieczorem. Mam zamiar zrobić surówkę z pekińskiej, pora, marchwi,cebuli, jabłek, koperku, sos do tego majonez+śmietana.
Do tego jakieś klopsy, może z ryżu i soczewicy, ziemniaki do tego i zupa kalafiorowa.

velvet


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
27/09/2008 9:03 pm  

ja dzisiaj miałem na obiad łazanki

wracając do dyskusji o kluskach, to mi jednak najbardziej smakują z jagodami 😛 (kiedyś najlepiej smakowały z sosem mięsnym hehe)


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
28/09/2008 1:01 pm  

Ugotowałam już cały większy garnek zupy grzybowej ze świeżych leśnych grzybów(podgrzybki')Uwielbiam grzyby i dopóki sezon na nie się nie skończy,to co dzień będę jadła.Co na drugie to jeszcze nie wiem -na pewno też coś grzybowego ale teraz muszę iść na zakupy do carrefour bo odwlekałam i kończą mi się zapasy.Z większych kapeluszy zrobiłam panierowane kotlety,to będą też do chleba 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 308
28/09/2008 1:37 pm  

🙂 hej, Krysiu ja też lubię grzybki, tylko teraz nie mam czasu ich zbierać, ostatnio mam tylko wolne niedziele...

Na obiad dziś zrobię ziemniaki, kotlety z warzyw ( znalazłam przepis bez jajka), brukselka z cebulą, no i jeszcze jakąś surówkę muszę wymyślić...


OdpowiedzCytat
Strona 76 / 280 Wstecz Następny
  
Praca