Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

zniewieściali wegetarianie...  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Elven3
forumowicz
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 42
26/04/2008 4:52 am  

Babcia czytała mi ostatnio artykuł z dużego formatu (część GW) o jakości jedzenia i innych produktów własnych supermarketów. Największe moje zainteresowanie wzbudziła część dotycząca wzbogacania szynki soją , po krótkiej rozmowie pani piszącej artykuł z producentem wędlin , wspomniała o soi używanej do tego typu eksperymentów , tak więc soja pochodzenia europejskiego zawiera duże ilości fitoestrogenów , które hamują wydzielanie naturalnych hormonów a w szczególności testosteronu co powoduje późniejsze dojrzewanie płciowe przedstawicieli płci brzydkiej , pani ta zasugerowała iż jedzenie soi odpowiednie jest tylko dla kobiet po menopauzie , ciekawe prawda.
Podsumowując , teraz wiem dlaczego ostatnio mam coraz dłuższe włosy , jestem zniewieściały, a myślałem że to z powodu omijania szerokim łukiem fryzjera 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
26/04/2008 5:26 am  

A ja na jednym z forów znalazłem o nas ciekawą wypowiedź 🙂
[img] [URL= http://img88.imageshack.us/img88/2047/32049642zs0.jp g" target="_blank">http://img88.imageshack.us/img88/2047/32049642zs0.jp g"/> [/IMG][/URL][/img]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
/ula/
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 140
26/04/2008 6:45 am  

Czytałam o tym artykuł na pardonie i oto, co dokładnie o soi dodawanej do mięsa powiedziała dr Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska z [b] Instytutu Żywności i Żywienia[/b]:"Soja nie jest źródłem żelaza, tylko prawdziwe mięso. A bardzo dużo jest w społeczeństwie niedokrwistości i żelazo jest potrzebne. Ponadto europejska soja jest bogata w fitoestrogeny. Ich nadmiar powoduje hamowanie wytwarzania hormonów własnych, zwłaszcza testosteronu. To dobre dla kobiet w menopauzie. [b] Czy to nie przez tę soję mężczyźni robią się tacy zniewieściali, opóźnia się dojrzewanie płciowe u chłopców?[/b]"
wszystkiemu winny wegetarianizm! niedokrwistości jak i zniewieściałym facetom:D
podaję link do całego artykułu (swoją drogą ciekawe, ilu mięsożerców wie, jakie śmieci spożywa): http://www.pardon.pl/artykul/4659/czy_wiesz_co_jesz_-_czyli_50_szynki_w_szynce


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
26/04/2008 2:07 pm  

:exclam: :question: :exclam:
A ja się tydzień temu uczyłam,
że teraz obie płcie dojrzewają coraz szybciej
i nie jest to wcale dobre,

bo owo wczesne dojrzewanie jest spowodowane
tylko i wyłącznie chemią w jedzeniu i hormonami w mięsie. 😮

Pocieszę jednak panów wegetarian, że zdarzyło mi sie widzieć
wegusów po 40-tce i 50-tce, którzy wygladąli jak normalny polski chłop
(jeden miał nawet charakterystyczny dla starszych panów brzuszek :D)


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
26/04/2008 4:16 pm  

No niee... Skoro faceci weganie są zniewieściali, to chyba wstpię do zakonu, bo nie chcę męża mięsożercy! 😀
Po prostu coraz fajniejszych rzeczy się dowiaduję! Możnaby założyć kabaret:)

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
27/04/2008 5:33 pm  

katie- to może wstąpimy razem?
Ja już na szczęście nie muszę- mam swojego wegusa (który może jeszcze trochę "zniewieścieje" w kierunku vegan 😉 ).
Drodzy wege/vegan Panowie i tak jesteście najfajniejszymi, najseksowniejszymi facetami 🙂 🙂

a propos zniewieściałych mężczyzn, o to tekst kobiety prowadzącej kurs przedmałżeński: " facet ma inną psychikę, nie zrozumie, że tragedią jest, że Jolka z księgowości ma taką samą bluzkę jak ja. I dobrze, że nie rozumie, bo gdyby zrozumiał to mu tylko fartuszek ubrac i do kuchni" ( w sensie, ze facet w fartuszku= niemęski, zniewieściały facet itd). Paranoja...ja bardzo lubię mężczyzn w fartuszkach do gotowania 😉 🙂


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
27/04/2008 5:51 pm  

No to mnie pocieszyłaś bo zauważyłem, że z roku na rok mam coraz mniejszy zarost na twarzy 😀
A ja gotuję sobie bez fartuszka 😛

[edytowane 27/4/2008 przez Stanisław]

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
27/04/2008 7:32 pm  

o lol. ludzka głupota nie ma granic 😉 ja tam wolę zniewieściałego wegetarianina niż mięsożerce, a raczej padlinożercę 😉 ten tekst o babce "nie lubiącej wegetarian" powala 😀

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
27/04/2008 11:14 pm  

Jeszcze jeden durny termin . Uważam to za propagandę ze strony mięsożerców , którym brakuje po prostu argumentów. Tak, najlepiej ośmieszyć niewygodnych ludzi, którzy robią coś dobrego dla wszystkich a na co tych atakujących po prostu nie stać !
Nie bierzcie tego sobie do serca drodzy wegetarianie. Wy wiecie że to bzdura ! 🙂


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
28/04/2008 12:05 am  

No nie!! Jeśli osobnik płci męskiej, wrażliwy, mądry (bo trzeba się ciągle dokształcać, żeby być konsekwentnym wege) i zaradny (umie sam sobie ugotować obiad) jest zniewieściały, to ja chcę więcej takich zniewieściałych wokół mnie! Dla mnie macho, który po wyjeździe żony na kilka dni nie potrafi sobie sam przyrządzić posiłku, to po prostu d...nie facet! A raczej, FACET, a nie MĘŻCZYZNA (a jak wiadomo wegetarianki wolą mężczyzn 😎 ), więc ten tekst o zakładaniu fartuszka może tylko śmieszyć. Pozdrawiam wszystkich wege chłopaków, od lat 5ciu do 105ciu, i tak jesteście najlepsi!


OdpowiedzCytat
kamma
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 669
28/04/2008 2:50 am  

Czytałam ten artykuł. Pani z instytutu wypadła całościowo bardzo.... hmmm... blado. Jej opinie były prymitywne i żałosne.

Co do soi, to podobno ma ona silny wpływ na układ hormonalny. Do tego stopnia, że 100g (a może 200) soi zjedzonej przez faceta jest skutecznym środkiem antykoncepcyjnym.

Zresztą każdy doświadczony wegetarianin wie, że soja nie jest podstawą wege diety.

podskoczyć i nie trafić w ziemię


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
28/04/2008 3:05 am  

Super! Kamma wypróbuję z tą soją . 🙂

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/04/2008 11:10 am  

[quote Stanisław:] No to mnie pocieszyłaś bo zauważyłem, że z roku na rok mam coraz mniejszy zarost na twarzy 😀
A ja gotuję sobie bez fartuszka 😛

Stanisław po 40-tce nie spodziewaj się zagęszczania się zarostu.
Jak można zauważyć wszystkie badania odnośnie soi i substancji hormonopodobnych przeprowadzono na suchych nasionach.
Soja moczona, kiełkowana, fermentowana i inne przetwory z tego rodzaju soi nie zawierają ww. subastancji. Ulegają zanikowi podczas procesu kiełkowania I fermentacji.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:

[edytowane 28/4/2008 przez Jędruś]


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
28/04/2008 12:50 pm  

Dzięki Jędruś. Dobrze że mnie ostrzegłeś. Na szczęście nie zdążyłem jeszcze wypróbować antykoncepcyjnej metody Kammy. 😀
A tak na marginesie proponuję, żeby portal ufundował Tobie nagrodę za merytoryczną pomoc użytkownikom tego forum. Wyobrażam sobie, że siedzsz przd komputerem i dokładnie śledzisz (popijając sok marchewkowy) co każdy wypisuje w swoich postach. Reagujesz w sytuacjach kiedy uważasz, że trzeba pom.óc i myślę, że robisz to skutecznie.
Sam chętnie wręczyłbym Ci jakąś nagrodę za Twoją bezinteresowną pomoc. Pozdrawiam. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
28/04/2008 2:20 pm  

A tak na marginesie proponuję, żeby portal ufundował Tobie nagrodę za merytoryczną pomoc użytkownikom tego forum. Wyobrażam sobie, że siedzsz przd komputerem i dokładnie śledzisz (popijając sok marchewkowy) co każdy wypisuje w swoich postach. Reagujesz w sytuacjach kiedy uważasz, że trzeba pom.óc i myślę, że robisz to skutecznie.
_______________________________________________________________________

O tak Stanisławie, zgadzam się z Tobą. Jeśli nie nagrodę to przynajmniej WIELKIE PODZIĘKOWANIA dla Jędrusia za bezinteresowną a fachową pomoc.Dobrze ,że jesteś z nami Jędrusiu ! Dziękuję i pozdrawiam.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca