Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Co z tym maslem??  

  RSS

parasolka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 54
25/05/2008 7:17 pm  

probowalam szukac w wyszukiwarce ale nic nie moge z nalesc.
Przepraszam jesli ten temat juz byl , a pewnie byl....
Jak to jest z tym maslem , jest wegetarianskie czy nie??
Bo ja juz nic nie wiem ......


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
25/05/2008 7:27 pm  

Masło? Tak.
Zawsze możesz przeczytać dogłębnie skład :d
Do margaryn dodaje się lecytynę,
więc cięzko z wegetariańskością masła roślinnego.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
25/05/2008 10:00 pm  

maslo zawiera niewegetarianskie d3, ale z teog co bylo na forum w pelni wegetarianskie jest malso firmy bartek.


OdpowiedzCytat
parasolka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 54
25/05/2008 10:59 pm  

to znaczy ze gdybym sobie sama zrobila maslo ze smietany , dajmy na to 30% lub 40% , bez zadnych dodatkow , to byloby napewno wegetarianskie?
Szczerze mowiac kupuje produkty oznaczone jako wegetarianskie , ale teraz zaczynam watpic. :hallucine:

[edytowane 25/5/2008 przez parasolka]


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
25/05/2008 11:57 pm  

a które są oznaczone? nie mieszkasz w Polsce?
jeśli nie ma dodatku D3 to masło jest masłem po prostu 🙂 a karoten czy beta karoten jest z marchewki 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
parasolka
rozmówca
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 54
26/05/2008 4:37 am  

Mieszkam w Dublinie . Dzieki za odpowiedzi . :thumbsup:


OdpowiedzCytat
karolka_ma
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
26/05/2008 4:45 am  

A co do masła... np. w Niemczech prawie wszystkie masła zawierają w swoim składzie żelatynę!!!!


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
31/05/2008 8:17 pm  

ja mam pytanie o masło roślinne "Planta", w skladzie jest tylko "oleje i tłuszcze roślinne spulchniane azotem". nie za bardzo wiem czy kupować, jakoś mam wrażenie że nie napisali całego składu na opakowaniu a ja szukam tańszego zamiennika czystego oleju palmowego którego, wprawdzie sporadycznie, używałam do tej pory. na opakowaniu nie ma imformacji że wegetarianie mogą jeść, o weganach nie wspominam... jak myślicie, co robić?

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
31/05/2008 8:56 pm  

Wątek Planty przewijał się już przez forum... Powiem szczerze, że osobiście wolałbym używać jakiegoś oleju lub nawet oliwy, w marketach można kupić w przystępnej cenie. Jeżeli potrzebujesz koniecznie margaryny np. do masy w wypiekach to Planta się jak najbardziej nadaje, nie zawiera nabiału więc dla wegan też użyteczna, nie ma dodatków i nie jest wzbogacana D3 🙂


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
25/07/2008 2:35 pm  

A może zrobić e sobie sami w domu masełko będzie bardzo pyszniackie i zdrowe bez sztucznych dodatków i najlepiej czytajmy etykietki:)
Choć ja go nie jem i nie robię puki co.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/06/2010 12:33 am  

Jakiego masła używacie? Ja ostatnio MASŁO POLSKIE MLEKOVITA. Napisana jest, że bez żadnych dodatków.....I w sumie jest smaczne i niezbyt drogie ( wcześniej kupowałam Klimeko 2 razy droższe) . Piszcie 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
03/06/2010 12:35 am  

Sobik, ze Skoczowa. Takie w białym papierku.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
greene
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 337
03/06/2010 12:52 am  

Ja też ufam mlekowicie. W składzie jest napisane: śmietanka pasteryzowana. Wiec myślę, że można jeść j spokojnie.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
12/01/2011 12:28 pm  

http://www.portalspozywczy.pl/mleko/teksty/,43743.html

sam artykuł nieważny, istotne tylko jedno zdanie:

Do masła, które zgodnie z normami powinno zawierać 82 proc. tłuszczu zwierzęcego i wodę dodaje się tłuszcz roślinny. Traci klient, który chcąc kupić "prawdziwe masło" dostaje tzw. mix.

skandal, żeby do "prawdziwego masła" z tłuszczu zwierzęcego dodawać jakieś roślinne śmieci 😉

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
12/01/2011 12:49 pm  

Jest to jakaś forma oszustwa. Ale gdyby uczciwie napisali, to nie jest takie złe, bo się dobrze smaruje, a prawdziwe masło nie bardzo.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
  
Praca