Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak smakują kotlety sojowe?  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

Kakaowa
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 23
26/06/2008 6:21 pm  

Dziś na obiad będę mieć kotlety sojowe firmy "SOJVITA"
nie wiecie jak smakują:question:
czy są smaczne:question:
co w nich jest :question:
z góry dziękuje:)

I like fruits!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/06/2008 6:27 pm  

Ojej... po prostu spróbuj to się dowiesz. Smaku nie da się opisać. Poza tym zależy jak przyrządzisz. Niektórzy twierdzą, że smakują jak gąbka, ale ja gąbki nie jadłam, więc nie mogę potwierdzić.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
26/06/2008 7:02 pm  

Kotlety sojowe są z mąki sojowej niemodyfikowanej (POLGRUNT), domyślam się, że inne firmy też tak robią ;).
Domowej roboty kotlety robi się najczęściej (z tego co widziałem w przepisów) z okary, czyli z "odpadów" sojowych podczas robienia mleka sojowego.

Co do smaku kotletów sojowych: przyjmą taki smak jaki będzie miała zalewa w której je rozmoczysz.
Pomijając to same w sobie mają swój specyficzny smak ,którego nie można przyrównać do żadnego innego (ani gabki, ani skarpet, ani mięsa :P).
Spróbuj rozmoczyć je w samym wrzątku, to przekonasz się jak smakują:).

Podsumowując dobre są i tyle. Przysmażysz na patelni obtoczone w bułce tartej i wychodzą pyszne... "Tradycyjne" kotlety, bez znaczenia z czego zrobione, po prostu się chowają ;).

[edytowane 26/6/2008 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
/ula/
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 140
26/06/2008 7:22 pm  

Przyznam, że zaintrygowało mnie pytanie o ten smak, bo (mimo że często je jadam) nie mam pojęcia, do czego ten smak porównać. w sumie chyba raczej nijaki;) nabierają smaku wywaru, w którym je gotuję- kiedyś na przykład ugotowałam z dodatkiem kilku grzybów suszonych- wyszło pysznie:) generalnie ostatnio robiłam kilka razy kotlety sojowe własnej roboty- to dopiero pyszności:)


OdpowiedzCytat
Kass
 Kass
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 35
04/07/2008 2:48 pm  

A ja wam powiem do czego można porównać smak kotletów sojowych firmy SOJVITA. Mianowicie do smażonych boczniaków (są to grzyby).

Kass


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
04/07/2008 4:49 pm  

O, fajnie by było. Niestety mnie się jakoś zupełnie z boczniakami nie kojarzą.


OdpowiedzCytat
daffnia
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 353
04/07/2008 4:58 pm  

do boczniaków bym ich nie przyrównała 😀
powiedziałabym że smakują trochę jak tektura, nie przepadam ani za jednym ani za drugim 😀
dlatego wolę takie własnej roboty, ewentualnie z proszku.

Najlepsze Rzeczy W Życiu Są Za Darmo 🙂


OdpowiedzCytat
Ridareta
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 137
04/07/2008 8:42 pm  

No co Ty, daffnia, nie lubisz tektury?? Żartujesz chyba 😉


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
04/07/2008 8:43 pm  

ja tam lubie smak tej proteinki sama w domu jej nie mam ale w greenway;u do gulasza meksykanskiego daja i bardzo fajna jest taki delikatny smaczek trudno porownac do czegos ale smaczne


OdpowiedzCytat
Aisa
 Aisa
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
04/07/2008 9:05 pm  

Nigdy sie nie zastanawiałam nad tym, co ich smak mi przypomina... 😛


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
04/07/2008 9:21 pm  

Ja też porównałabym ich smak do smażonych boczniaków. 😛
Niestety nie przepadam za nimi więc goszczą u mnie zaledwie kilka razy w roku i to ze względu na męża , który je polubił.

😀


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
04/07/2008 10:58 pm  

Ja się będę musiał zastanowić i znaleźć ciekawy przepis na kotlety sojowe z okary bo niedługo często zagoszczą na moim stole. Może ktoś z Was zna przepis na takie kotlety ale bez smażenia. 😛

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
04/07/2008 11:08 pm  

Przygotuj bulion (naturalny lub z kostki) rozpuszczony we wrzątku, dodaj kotlety, poczekaj aż rozmiękną, odciśnij wodę; to wszystko 🙂

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
NatusiaMK
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 551
04/07/2008 11:45 pm  

Z kotletami sojowymi można tak kombinować,że nigdy nie będą miały takiego samego smaku.
Kotlety smazone saute,w panierce z otręb,w panierce z bułki,w panierce z płatek kukurydzianych,zasmażane z kaszą,w sosie,gulasz sojowy. Ja zaczęłam kombinowac z soją tak,że nawet nie pamiętam przepisów jakie wymyslałam:)
Ogólnie można powiedzieć,że z dodatkiem curry i ostrej papryki są dobre,nawet bardzo.
Pozdrawiam.

Grunt to mieć marzenie =)

Pozytywne szkolenie psów,zapraszam =)
natiimar@gmail.com


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
05/07/2008 12:30 am  

Dziękuję Wam za podpowiedzi 😛
Pozdrawiam. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca