Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak oswoić KIEŁKI?!  

Strona 7 / 19 Wstecz Następny
  RSS

Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
07/08/2007 3:44 pm  

ja szoruję szczotką i płynem a póżniej zalewam wrzątkiem 🙂


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
26/08/2007 9:40 am  

te kiełki muszą być takie drogie? jednorazowa paczka parę gram kosztuje u mnie jakieś 2,5 zł (przypadkiem znalazłam w sklepie jak rzeżuchę byłam kupić), żeby jeść w większych ilościach to by trzeba kupę kasy wydawać..jak często sadzicie? na pewno nie nadają się do kiełkowania nasiona z tych przeznaczonych do gotowania, np. taka soczewica jak się w sklepach kupuje? a pszenica od cioci ze wsi? i czemu? przepraszam, że tak pytam, ale naprawde pojęcia nie mam:->


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
26/08/2007 1:39 pm  

Owle, masz na mysli paczke kielkow juz gotowych czy nasion? bo ceny tych gotowych rzeczywiscie sa troche zbyt wysokie- samodzielne kielkowanie w domu oplaca sie o wiele bardziej. ja ostatnio kupilam sobie zwyczajna pszenice i rosnie:D wiec mysle ze nie ma to znaczenia, podobnie bedzie z soczewica:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/08/2007 1:46 pm  

Soczewica ze sklepu, pszenica z pola, nie zaprawiana do siewu! Słonecznik ze spożywczego itp. Rzeżucha droga nie jest, na dłużej starczy.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
26/08/2007 3:19 pm  

mam rozumieć że można kiełkować ziarna ze sklepów? tzn tą samą soczewicę którą się gotuje itp? z jakich nasion Wy hodujecie?
Anulka, właśnie chodziło mi o paczkę nasion, nie gotowe kiełki. BTW gdzię się kupuje zwyczajną pszenicę?:)


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
26/08/2007 3:32 pm  

co do soczewicy to nie mam pewnosci, jej nigdy nie kielkowalam:P wiesz, cena stosunkowo nie jest bardzo wyskoa, bo taka paczuszka starcza na dluugo, ogromna ilosc kielkow z niej uzyskujesz;) a pszenice w ekologicznym sklepiku nabylam- pol kilo zloty cos kosztowalo:)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/08/2007 3:43 pm  

Normalna soczewica z supermarketu, ja te kiełki bardzo lubię 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
26/08/2007 3:46 pm  

cena stosunkowo nie wysoka? 2,5 za 30g? na jak długo to starcza niby?:P soczewicę kiedyś wykiełkowałam raz, z tej sklepowej, tylko nie wiem czy tak się powinno robić.

pszenice w ekologicznym sklepiku nabylam- pol kilo zloty cos kosztowalo

no to pszenicy sobie nie kupię bo u mnie nie ma sklepów ekologicznych.. ale mam jeszcze rodzinę;)


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
26/08/2007 4:01 pm  

No ale jak się nie powinno - skoro sklepową soczewicę się je, to dlaczego nie jeść skiełkowanej? 😀
[url] http://www.wegetarianin.pl/sklep/index.php/cPath/38 [/url]

[edytowane 26/8/2007 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
owle
 owle
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 42
27/08/2007 3:39 pm  

No ale jak się nie powinno - skoro sklepową soczewicę się je, to dlaczego nie jeść skiełkowanej? 😀

O, to w takim razie zaraz się biorę za sadzenie słoneczników, soi, pszenicy i wszystkiego co mam w domu:P:) a właśnie, pszenica krótko kiełkowana jest lepsza w smaku od tej która dłużej leżała?:> tak kiedyś chyba przeleżała za długo-ze 4-5 dni (centymetrowe ogonki miała, powinna być krótsza?) smakowała jak zarodki pszenne, których bardzo nie lubię..:P


OdpowiedzCytat
Anulka7
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 46
28/08/2007 1:33 am  

tak, tak pszenice sie bardzo krotko kielkuje - pol cm starczy;) dla mnie przynajmniej dluzsza wersja nie jest zjadliwa :casstet: w kielkownicy zajmuje to 2 dni mniej wiecej;)


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
28/08/2007 3:54 am  

[quote Owle] O, to w takim razie zaraz się biorę za sadzenie słoneczników, soi, pszenicy i wszystkiego co mam w domu:P:) a właśnie, pszenica krótko kiełkowana jest lepsza w smaku od tej która dłużej leżała?:> tak kiedyś chyba przeleżała za długo-ze 4-5 dni (centymetrowe ogonki miała, powinna być krótsza?) smakowała jak zarodki pszenne, których bardzo nie lubię..:P

Witam Owle
Strasze kiełki pszenicy zawierają zwiększone ilości maltozy, właśnie ona ma taki odrzucający smak. Ale na to jest rada po wtępnym podkiełkowaniu wstawić do lodówki np. w zamkniętym słoiku wypełnionym jedynie do połowy aby podkiełkowane nasiona miały powietrze. Wtedy nie przerosną i będą smaczne. W lodówce podkiełkowane nasiona mogą leżeć do 7 dni, one jeszcze tam kiełkuje ale wolniej.

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
28/08/2007 3:29 pm  

Ile trzeba wlać wody do kiełkownicy? Bo dostałam od kumpeli i jest bez instrukcji obsługi i w ogóle zdezorientowana jestem 😉
Hura! Udało się! Dopiero drugi dzień a już takie małe kiełeczki widać:D

[edytowane 4/9/2007 przez EvilOne]

hide and seek


OdpowiedzCytat
Holli
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 29
24/11/2007 1:58 am  

Ja ostatnio namoczyłam groch na zupe wieczorem rano patrze a tu ziarenkom ogonki powyrastały 😀


OdpowiedzCytat
Psotnica
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 7
08/12/2007 3:01 pm  

Ja kupuje nasionka i na takiej kiełkownicy je robie.Uwielbian kiełki są smaczne,zdrowe i wogóle.Kiedyś kupowałam kiełki ale faktycznie cena pozostawia wiele do życzenia. 🙂

Psotnica


OdpowiedzCytat
Strona 7 / 19 Wstecz Następny
  
Praca