Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ulubione słodkości  

Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Syluch94
początkujący
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 13
02/02/2013 2:25 am  

Ja akceptuję tylko własnoręcznie robione słodkości, a ulubionymi są rogaliki drożdżowe, które robi mama. Takie z odrobiną dżemu w środku (choć ja zawsze proszę bez - i też są bardzo dobre).

Słodyczy ze sklepowej półki nie toleruję (chyba, że jest to czekolada 90% kakao, ale nie do końca uważam ją za słodycz), wolę domowe wypieki. Zawsze mniejsze zło, nie takie mdłe, no i oprócz tego wiem, z czego i jak to jest zrobione. ; )

Wstawaj! Życie to surfing, więc nie bój się fal.


OdpowiedzCytat
kikimora
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 189
03/02/2013 2:16 am  

Gorzka czekolada, gliniaste brownie z owocami, koktajle, budynie, zbożowe batoniki, tofurniki, OMNOMNOMMMM


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
03/02/2013 2:19 am  

Ja gustuję, z samodzielnie przyrządzanych, w słodyczach indyjskich. Moje ulubieńsze, to chyba bessan ladu, czyli cukierki z mąki z ciecierzycy i masła

[edytowane 2/2/2013 przez cienkun]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/02/2014 9:34 pm  

Nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale w Lidlu są genialne wege żelki. Takie raczej twardawe, obsypane lekko cukrem, łatwo je rozpoznać, bo są oznakowane, że nadają się do spożycia dla wegan.
No i tanie w porównaniu do np. bio planet, opakowanie 200 gram, ceny niestety nie pamiętam, bo kupowałam sporo innych rzeczy, a paragon wyrzuciłam.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
06/02/2014 10:55 pm  

Zrobiłam dzisiaj mega proste owsiane ciacho, podaję przepis:

1) Płatki błyskawiczne z wiórkami kokosa zaparzyłam wrzątkiem.
2) Dodałam trochę mąki owsianej, syropu klonowego i oleju słonecznikowego (aby konsystencja była gęsta, ale kleista)
3) Upiekłam (180 stopni, 30 minut).

I już!
Konsystencja wyszła jak należy, czyli nie rozlatujące się, spokojnie można by wziąć do ręki i się nie rozleci.
Dobre zarówno na ciepło, jak i zimno.
Wyszło mi nieco za mało słodkie, więc polewam jeszcze miodem/syropem na talerzu.
Następnym razem raczej użyję masła, bo jednak olej jest dla mnie zbyt wyrazisty w smaku do słodkich wypieków, zwłaszcza, że zimnotłoczony, chociaż pewnie z sezamu czy np. pestek winogron byłby spoko. Poza tym, wydaje mi się, że z dużą ilością bakalii byłoby niebiańskie, ale dzisiaj zrobiłam taką ubogą wersję, bo obawiałam się, że nie wyjdzie i nie chciałam marnotrawić 😉 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
15/02/2014 8:18 pm  

http://www.delecta.pl/Produkty/Desery/Galaretki-do-pucharka/Galaretka-do-pucharka-smak-truskawkowy

Wiecie może gdzie można kupić?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
16/02/2014 4:43 am  

Zobacz tutaj:
http://tiny.pl/qj18c

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty.
:yltype:


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
16/02/2014 5:31 pm  

te galaretki można znaleźć u mnie w wiekszych spożywczych, ale w supermarketach też są. jakiś czas temu w nazwie nie było nic z pucharkiem, ale to jest to samo, takie samo opakowanie i smaki.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/02/2014 9:13 pm  

Ok, zobaczę, a ktoś może używał, wie czy dobrze smakują?

W ogóle ostatnio mam ogromną ochotę na słodycze, nie ma dnia żebym czegoś z cukrem nie zjadła, zaraz się wezmę za batonika czekoladowego z Roosmanna:).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
16/02/2014 11:27 pm  

nie są złe, cena ok 1,50zł więc można spróbować. mi podpasowała agrestowa najbardziej.

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
17/02/2014 1:48 am  

To cena bardzo dobra. Do tej pory kupowałam Amylonu na agarze (eko) za 3,8, też pojemność na dużą szklankę, czyli w zasadzie na raz.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
17/02/2014 11:45 am  

te co brałam wcześniej to na pół litra standardowo. chyba czas sobie zrobić z owocami, zalega mi kilka w szufladzie 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/02/2014 1:26 am  

Zrobię domową czekoladę, najpierw mleczną, czyli na maśle i z mlekiem w proszku.
Chciałabym też przymierzyć się do gorzkiej, ale nie wiem jak można by zastąpić olej kokosowy, który jest strasznie drogi, macie jakiś pomysł?

Popatrzyłam na przepisy na "tradycyjną" mleczną i wydaje mi się, że nie da się tego sknocić, ale zobaczymy 😉 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
19/02/2014 11:59 pm  

Słodycze bez cukru domowej roboty najlepsze 🙂
I oczywiście suszone owoce, dzisiaj paczka suszonych fig, pyszności.

Hipiska co do czekolady, niekoniecznie olej potrzebny.

Jutro zrobię a'la nutellę bez cukru i bez kakao (jakoś bez zaufania do czekolady)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
20/02/2014 2:13 am  

Hipiska co do czekolady, niekoniecznie olej potrzebny.

A czym można go zastąpić?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 4 / 6 Wstecz Następny
  
Praca