Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Ulubione słodkości  

Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  RSS

Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
20/02/2014 3:54 pm  

np.masło kakaowe? Nie wiem czy masz możliwość kupienia?

Większość czekolad w składzie mają- kakao, masło kakaowe, cukier, i inne dodatki.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
21/02/2014 2:10 am  

np.masło kakaowe? Nie wiem czy masz możliwość kupienia?

A gdzie można kupić?

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
22/02/2014 9:38 pm  

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale możesz dostać w sklepie ze zdrową żywnością albo przez internet.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/02/2014 2:36 am  

Ciasteczka bio ania crunchy- fantastyczne! Uwielbiam formowac z nich coś w rodzaju bułek, wkładac do lodówki i są wtedy jeszcze lepsze, jedna "bułka" z 6-7 ciasteczek (wiem, że dziwnie to brzmi, ale za to smakuje fantastyczne 😉 ).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lotus
forumowicz
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 22
27/02/2014 2:27 pm  

Hipiska, to rzeczywiście inne, pisałam o tych ryżowych waflach.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
28/02/2014 1:16 am  

Te krakersy to zupełnie coś innego, polecam bardzo, ale nie w każdym Roosmanie niestety są.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/03/2014 7:23 pm  

Kupiłam dzisiaj fantastyczne żelki w lidlu, nazywają się GALARETKI WIEKLANOCNE.
250 gram-3,99 zł.
Firma: Favorina

Skład: cukier 55%, syrop glukozowy, woda, kwas cytrynowy, agar, koncentraty owocowe i roślinne, aromaty naturalne.

Mięciutkie, w sam raz słodkie, polecam :).

[edytowane 5/3/2014 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
05/04/2014 3:58 am  

Dla wielbicieli płatków owsianych: zaparzamy płatki owsiane (albo mieszankę różnych) gorącym mlekiem (ja zwykle zbożowym, można też wodą), dodajemy co tam mamy pod ręką, czyli owoce suszone, ziarna (ostatnio nie dodałam nic), formujemy bułeczki i pieczemy w 180 stopniach około 20 minut. Powinno się dodać słodzidło, ale ostatnio zapomniałam i też było jadalne, może dlatego, że po prostu lubię płatki. Najlepsze to w sumie ze sporą ilością syropu klonowego i bakaliami, na mleku ryżowo-waniliowym, ma wtedy super aromat.

Można też zrobić wersję na ostro, z warzywami i przyprawami, generalnie co nam wpadnie do głowy, smażone w sumie najlepsze.

Żeby lepiej trzymało się kupy daję zawsze trochę zmielonych w młynku płatków, wtedy wychodzi zawsze nie rozwalające się.

Z rzeczy kupnych polecam:
http://surovital.pl/pl/p/Banany-w-surowej-czekoladzie/121
Niestety bardzo drogie, więc będzie to rzadka przyjemnośc 🙁 .

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
16/04/2014 1:00 pm  

nowy blender... będę się spełniać przy sorbetach z mrozonych truskawek :D. poprzednim 3podejścia po 1min by zmiksować truskawki, nowym max 30sek :D.

pilnować przed rodziną musze, zjedliby jeszcze przed zmrożeniem 😀

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
marzena_tym
początkujący
Dołączył: 10 lat  temu
Posty: 5
21/04/2014 7:08 pm  

A robicie same jakieś lody dobre? Zbliża się lato i chyba zacznę próbować ale nie mam jeszcze przepisów i ogólnie nic nie wiem:/


OdpowiedzCytat
alternative
stały bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 535
22/04/2014 2:03 am  

ja to robię tylko sorbet truskawkowy i rabarbarowy 😛

poczatki 🙂


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
22/04/2014 1:27 pm  

Bananowe sa mega 🙂

http://puszka.pl/przepis/1675-lody_bananowe.html

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
15/05/2014 12:58 am  

Zrobiłam dzisiaj coś jakby bułki, ciastka, nie wiem, zresztą nazewnictwo nieistotne ;).

W każdym razie płatki jaglane zalałam gorącym mlekiem sojowym (słodzonym) rozmieszanym z kakao, dodałam mąkę kukurydzianą do zagęszczenia i upiekłam. Takie rzeczy właśnie lubię- błyskawiczne i bezprzepisowe, bezproporcjowe 😉 .

W ten sam sposób coś zamiast pieczywa, tyle, że zamiast mleka oliwa, sól, tak żeby pasowało do tofu czy jakichś smarowideł.

Z lodówki jeszcze lepsze.

W ogóle płatki jaglane- fantastyczna rzecz, szkoda tylko, że cena średnia.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
18/06/2014 2:36 am  

Zrobiłam "batoniki mocy" 😀

Rzciapkać bądż zblendować dpjrzałe banany, połączyć z płatkami owsianymi, sezamem, orzechami, żurawiną, czym się chce 😉 Walnąć do wyłożonej papierem do pieczenia keksówki, 30 min w 180 st trzymać w piekarniku 😀

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/06/2014 1:30 am  

Podczas dzisiejszego szału zakupowego upolowałam bio kakao z wanilią, chyba firmy bio meda, w składzie odtłuszczone kakao, wanilia burbońska oraz suszony sok z trzciny (swoją drogą ciekawe dlaczego po prostu nie napisali: cukier trzcinowy..?). Niestety nie spróbuję go dziś ani nawet jutro, ponieważ zapomniałam wziąć od babci, ale cóż- jakoś będę musiała to przeżyć 😉 . Ciekawe czy będzie lepsze od znakomitego Surovitalu, zachęciła mnie przede wszystkim laska wanilii, ponieważ uwielbiam wszystko co waniliowe, już czuję ten zapach ugotowanego na napoju ryżowo-waniliowym 🙂 .
Co do cukru, to w zasadzie zawsze dodaję jakieś słodzidłło, najczęściej syrop klonowy albo miód, ale w zasadzie może i być cukier jeśli ma być waniliowy aromat 😛 .

Z innej paczki- czy myślicie, że mogę zastąpić mączkę chleba świętojańskiego na mąkę sojową (przepis na brownie)?

[edytowane 28/6/2014 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Strona 5 / 6 Wstecz Następny
  
Praca