Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 10 / 34 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 4:21 pm  

do tego soczek z marchwi ,buraka i jabłka.

Sama robisz ten sok w sokowirówce ?

niom wkońcu pogoniłam lenia i zaczęłam robić sobie soczek .
Robię, schładzam w lodówce i dziś na śniadanko pycha taki zimny i pyszny.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
agazima
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
13/08/2008 4:23 pm  

ja zrobilam sobie pieczywo czosnkowe z bulek zytniich czyli wycisniety czosnek z oliwa na bulce podpieczony z plastrami awokado do tego surowka mieszanka z warzyw, orzechy i humus


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/08/2008 4:37 pm  

niom wkońcu pogoniłam lenia i zaczęłam robić sobie soczek .
Robię, schładzam w lodówce i dziś na śniadanko pycha taki zimny i pyszny.

Pytam się o to, bo sam sobie taki soczek robię, ponieważ mam dużo jablek , papierówek.
Ciekawy jestem w jakiej proporcji dajesz buraki czerwone (surowe ?) do marchewki i do jabłek ? 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
13/08/2008 4:43 pm  

niom to tak ja daję 2 buraczki jeśli są spore lub 3 jeśli mniejsze około 4 marchewek i z 5 jabłek ale to tak na oko jabłka daje ile mam zwykle a ty?
Z jakiej ilości czy bez jabłek tez próbowaeś i ma dobry smak bo mi się skończyły a soczek bym zrobiła i ile ci taki soczek może w lodówce postać?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Stanisław
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1576
13/08/2008 5:00 pm  

A ja to daję tyle samo marchewki co i jabłek żeby sok nie był za kwaśny a buraczków to tak połowę mniej niż jablek i wtedy nabiera ciekawej, czerwonej barwy. Nie używam lodowki dlatego tak przygotowany sok wypiajam w ciągu 10 minut od chwili przygotowania. Muszę uważać żeby jakaś osa nie dostała się do szklanki z sokiem bo sporo ich lata i każda chce się tego soczku napić a często się w nim topią. Połknąć niechcący taką półżywą osę to jest bardzo niebezpieczne. 😎

Zdobywać majątek za cenę zdrowia znaczy to samo co odciąć sobie nogi by kupić za nie parę butów.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
13/08/2008 10:58 pm  

ile ci taki soczek może w lodówce postać?

Najlepiej to pić świeżo wycisnięte, oprócz soku z buraków bo ten to najlepiej pić w 3 godziny po przygotowaniu. A w lodówce soki można przechowywać 8-10 godzin.
Ja już dawno ich nie robiłam,czas się poprawić . 🙂

Dzisiaj na śniadanie była kasza jaglana z owocami ( malinki , borówki ) a jutro to samo będzie tylko zmienię owoce ( ananas świeży, kiwi , banan ) 😛


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
14/08/2008 2:58 pm  

U mnie dziś paluszek włoski został mi z wczoraj,sok warzywny płatki owsiane z rodzynkami ,i ananasem zalane po ugotowaniu kefirem truskawkowym.

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
14/08/2008 3:32 pm  

U mnie jak zwykle zmiksowane owoce z jogurtem naturalnym.,tym razem mieszanka owoców tropikalnych.Wyszło tego dwie szklanki a tak gęste,że trzeba było łyżeczką jeść. 😀

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
17/08/2008 5:02 pm  

Kanapki z tofu z bazylia i pomidorem, i do tego banan. I herbaat zielona
ja nie wyobrazam sobie zebym mogla zjesc kasze na sniadanie 😀 strasznie nie lubie, ale bede musiala sie kiedys do niej przekonac.


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
17/08/2008 9:31 pm  

Jest tyle rodzai kasz nie wierzę ,że żadna ci nie smakuje.
A wiecie ja dziś kupiłam kaszkę ryżową o smaku jabłkowym dla dzieci Bobo vita 😀
A na śniadanko to była pizza

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
gregorw
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 50
18/08/2008 2:28 pm  

Dzisiaj zjadłem na śniadanko dwa jajeczka od szczęśliwych kurek oraz pomidora z siemieniem lnianym. To wszystko popiłem herbatka zieloną i szklanką wody.

Sai Ram, Om Sai Ram


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
18/08/2008 3:28 pm  

U mnie dziś koktajl owocowy:mleko,maliny,banan,rodzynki i kaszka bobo vita jabłkowa

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/08/2008 4:09 pm  

Patusiek, wg.mnie trochę skromne śniadanie, jeśli chcesz przytyć..... 😉
Ja przed chwilą właśnie skończyłam śniadanko 🙂
Dzisiaj zrobiłam sobie muesli, miałam na nie ochtę, bodawno go nie jadłam.
Muesli to składało się z :
-płatków orkiszowych
-orzechów(ziemne,nerkowce,włoskie,brazylijskie,laskowe)
-owoców suszonych(rodzynki,porzeczka,morele,daktyle)
To wszystko posypane wiórkami kokosowymi i zalane jogurtem naturalnym.
A do picia herbatka z dzikiej róży z cukrem trzcinowym.
Pycha i sycące(pewnie za sprawą dużej ilości orzechów) 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
18/08/2008 4:19 pm  

no właśnie, obiecałyście przytyc, a ja jakoś nie widzę kanapek z białym pieczywem i żółtym serem, albo pastą z fasoli?? no i dlaczego??
tak nawiasem mówiąc, to ja właściwie jeszcze nie jadłam, a właśnie taką fasolową pastę posiadam 😀 idę jeśc 😉

[edytowane 18/8/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
krysia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 397
18/08/2008 4:31 pm  

U mnie dzisiaj śniadanko skromne,koktail owocowy na bazie maślanki. 🙂

http://www.facebook.com/group.php?gid=132280573466144


OdpowiedzCytat
Strona 10 / 34 Wstecz Następny
  
Praca