Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 26 / 34 Wstecz Następny
  RSS

rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
03/01/2011 9:54 am  

Mam pytanie jak nazywają się parówki wege? I czy można je kupić w którymś z tych marketów ? Lidl, Biedronka, Tesco.?

I Jakiej firmy polecacie ?

Parówki sojowe nazywają się po prostu "parówki sojowe" i kupisz je w marketach Tesco albo Carrefour (w Biedronce i Lidlu nie widziałam). Szukaj na półkach z normalnymi wędlinami. Najpopularniejsze (i najlepsze) są parówki z Polsoi. Inne, przynajmniej dla mnie, są mdłe i niejadalne.

U mnie dziś na obiad kapusta z ziemniakami wg przepisu z "Kuchni Kryszny", czyli w całym domu będzie pachnniało przyprawami 🙂

[edytowane 3/1/2011 przez rubia]


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
03/01/2011 2:53 pm  

U mnie w tesco nie ma parówek sojowych 😮 . Nawet pasztet cieżko dostać, a jak już jest, to tylko ten wyprodukowany przez nich, ktory jest ochydnie rzadki i ma straszny kolor :casstet:
A na sniadanie znow byla owsianka, tylko ze teraz z samym slonecznikiem i suszona żurawiną

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 181
04/01/2011 1:03 pm  

Od pewnego czasu weszło w nawyk, stało się codziennym porannym rytuałem, a mianowicie chodzi o picie herbaty z pokrzywy (zebranej w czasie wakacyjnym na przepięknej wsi mazurskiej) plus plasterek cytrynki, czasem dodaję trochę skrzypu polnego (również ze wspomnianych zbiorów) i/lub lipkę (też zebraną skądś).

po pysznej, trochę "sianowatej" 😉 herbatce skonsumowałam:
- banana,
- papaję,
- lichi.
- suszone morele,
- wiórki kokosowe.

Na razie tyle.

..a po chwili:

W otchłani moich ust i żarłocznego żołądka została pogrążona i zakończyła swoją egzystencję na tym padole duża, pachnąca, wykwintna, słodka, soczysta, pomarańczowa piękna pomarańcza :d

[edytowane 4/1/2011 przez Paulina160587]


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
04/01/2011 1:09 pm  

A u mnie w Kauflandzie ostatnio zamawiają te deserki sojowe o smaku owoców leśnych super są. Ostatnio tylko je kupuję, nawet niezły wybór mają. I nie strasznie drogo. Za litr mleka sojowego placę 6,50 zł więc nawet się opłaca.
'
U mnie na obiad zupa cebulowo - dyniowa .

hehe pomyliłam wątki 😉 spooko 😀

[edytowane 4/1/2011 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
30/01/2011 7:49 pm  

jaglanka bananowa z dodatkiem suszonych owoców, słonecznika i poppingu amarantusowego


OdpowiedzCytat
PanProper
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
04/02/2011 10:52 am  

SZalałem dziś z blenderem po mieszkaniu i mieliłem wszystko co popadło...Zmieliłem marchewke na miazge, pietruszke , jabłko, b12, pół grapefruita, zmieliłem jeszcze raz wcześniej zmielony sezam i siemie lniane 😛 Dodałem trzy tabletki spiruliny ..i wyszedł z wyglądu szpinak..
Postanowiłem odłożyć blender kiedy brałem sie za mielenie surowej kapusty w główce...
😮 wystarczy na dziś rano...Gdy odkładałem kapuste wpadł mi jeszcze w rece syrop klonowy wiec to wszystko nim oblałem.Co ciekawe to nawet troche smakowało jak szpinak - zapewne z racji spiruliny.
Czesto żere byle jak , brak czasu - wiec czasem sobie robie taką bombe witaminowa.. 😉

[edytowane 4/2/2011 przez PanProper]


OdpowiedzCytat
Cleevlen_
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 27
26/02/2011 12:25 am  

U mnie dzisiaj rano bylo na szybko- banan, jabłko, wafel ryzowy+czarna kawa. Ale na codzien preferuje płatki owsiane z sezamem i siemiem lnianym. Do tego często dosypuję jakies bakalie, ostatnio starłam jabłko i posypalam cynamonem. Wszystko zalewam wrzątkiem. Pycha 😛


OdpowiedzCytat
Blueberry
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 287
27/02/2011 4:22 pm  

A ja miałam owsiankę żurawinowo-orzechową (wegańską) 😛

Trawożerca


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
28/02/2011 3:35 pm  

SZalałem dziś z blenderem po mieszkaniu i mieliłem wszystko co popadło...

... skarpetkę, wieszak, suszarkę do włosów... 😛

nie mogłam się powstrzymać.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
28/02/2011 5:50 pm  

Teksańska masakra...blenderem 😮
Starring PanProper 😉

[edytowane 28/2/2011 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
28/02/2011 7:18 pm  

U mnie dziś jaglanka z jabłkiem i cynamonem


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/03/2011 1:03 pm  

Ja się ostatnio zajadam sałatką z czerwonej soczewicy.
Składniki:
szklanka czerwonej soczewicy,
2jabłka,
cebula,
majonez
sól, pieprz, zioła prowansalskie.

Soczewicę ugotować, odcedzić, ostudzić, dodać starte jabłka, posiekaną drobno cebulkę, majonez i przyprawy.

Wcinać ze smakiem :love:

EDIT:
Dodałam ten przepis i zapewne niedługo się ukaże. Wielkie sory dla Bułka, że będzie musiał poprawiać ale html to dla mnie czarna magia.

[edytowane 10/3/2011 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
10/03/2011 1:47 pm  

Fajny przepis, ale u mnie by nie przeszedł. Majonez (strasznie ciężki) z cebulą.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
10/03/2011 2:03 pm  

Majonezu wystarczy spora łyżeczka bo sałatka sama w sobie jest dość wilgotna. Majonez ma jedynie dodać smaku. Cebulka też może być mała i zamiast kroić można ją zetrzeć albo w ogóle zastąpić porem.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
10/03/2011 2:38 pm  

Cebula jest niejadalna, podobnie jak por 😉
U mnie w zasadzie zawsze kanapki, nie ma się czym chwalić 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Strona 26 / 34 Wstecz Następny
  
Praca