Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

co dzisiaj na sniadanie  

Strona 34 / 34 Wstecz
  RSS

Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
03/09/2014 3:59 pm  

W związku z napadami głodu i nieustannie jadącą w brzuchu windą doprowadzającą mnie do rozpaczy a portfel do ruiny, dziś zeżarłam:

jajecznicę z jaj sztuk 3, z pomidorem suszonym i normalnym, zagryzione bułą i popite koktajlem z 2 bananów, jabłka i garści śliwek.

Jak na razie mnie trzyma.

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
22/09/2014 1:21 pm  

Wyzwanie śniadaniowe dzień 1:

4 duże burgery buraczano jaglane w sosie pomidorowym, surówka z dużego jabłka, duzej marchwi i koperku + kawa.

Pełno mi 😛

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
13/10/2014 7:47 pm  

Śniadanie rekordzista pod względem trzymania mnie sytą:
mus z 2 jabłek, mango (było w intermarche po 1,90) i soku z połówki cytryny + placek owsiany(jajo + 5 łyżek płatków owsianych), posmarowany pozniej koncentratem pomidorowym, posypany koprem i słonecznikiem

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
aniss
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 445
19/04/2015 3:02 am  

Już gdzieś na tym forum chyba pisałam o tym, ale uwielbiam pasztet z soczewicy robiony w inny sposób i muszę polecić jeszcze raz 🙂

Pasztet bez pieczenia, ziarna przed ugotowaniem się miksuje. Taka zamiana procesów diametralnie zmienia smak na zupełnie inny od tych pasztetów gdzie się całe ziarna gotuje, wrzuca do foremki, piecze i smakuje byle jak.

https://www.youtube.com/watch?v=jtUa3WJF_MA

(Ja dodaje pieprzu cayenne i ziołowego zamiast szałwii)

Poza tym bardzo fajnie daje się kroić w plasterki i pasuje jako dodatek na kanapki.

Uwielbiam, zawsze jak go zrobię, to jem tylko to na okrągło.
:rotfl:

[edytowane 18/4/2015 przez aniss]


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
19/04/2015 3:11 am  

Śniadanie rekordzista pod względem trzymania mnie sytą:
mus z 2 jabłek, mango (było w intermarche po 1,90) i soku z połówki cytryny + placek owsiany(jajo + 5 łyżek płatków owsianych), posmarowany pozniej koncentratem pomidorowym, posypany koprem i słonecznikiem

Mnie płatki owsiane też bardzo długo trzymają sytą, podobnie jaglane, jak sobie zrobię "bułkę" jaglano-tahinową to przez długie godziny nie jestem głodna.
Przepis, gdyby ktoś chciał spróbować:
Płatki jaglane zagotowuję, trzymam na ogniu 2-3 minuty (w ilości dowolnej), zestawiam, dosalam do smaku, dodaję dużą łyżkę tahiny ciemnej, no i teraz zupełna dowolnośc- czasami dodaję orzechy, ziarna, mąkę migdałową, czasami już nic.
Formuję coś na kształt bułki, piekę około 45 minut w temperaturze 185 stopni.
Świetny zapychacz, no i mnie smakuje.
Można też zrobić w wersji na słodko, np. z mlekiem kokosowym, owocami suszonymi i kakao jest świetne, ale wersja tahinowa mnie osobiście dłużej trzyma najedzoną.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sokół
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 395
27/06/2015 4:18 pm  

wczoraj w tv na kanele sportowym gośc robił koktail z truskawek , mięty i arbuza , truskawki i mięte posiadam w ogródku , dokupiłem trzeci składnik i moze to proste i nie wyszukane ale JAKIE TO DOBRE , JAKIE DOBRE 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
07/08/2015 3:13 am  

Właściwie to napiszę o kolacji, to znaczy czymś co ostatnio ubóstwiam jadać wieczorową porą, może innym brokułożercom się przyda.

Jest to sałatka, pasta do chleba, jak zwał tak zwał, u mnie pożądana konsystencja to ciapa, ale nie rzadka.

Gotuję brokuły na parze, do miękkości, tak żeby łatwo je było rozciapać widelcem, doprawiam tahini i masłem orzechowym (a właściwie to mieszanką tychże, kupuję Terrasany, więc są bez soli i cukru, jak najbardziej pasują), doprawiam solą ziołową i pieprzem i już!

Jem na zimno, gotuję przy okazji parowania innych warzyw na obiad, a zjadam na kolację.
Świetnie smakuje na pieczywie, waflach, w połączeniu z tofu, z serem, ziarnami. Można też dodać pomidora, kukurydze.

Nie wiem kiedy mi się to znudzi, chyba dopiero jak ceny brokułów zaczną mocno rosnąć 😛 .

[edytowane 6/8/2015 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
08/08/2015 1:56 pm  

No właśnie- co dzisiaj na śniadanie, co dzisiaj na obiad?
Ratujcie, mam dziecko na weekend i nie mam bladego pojęcia co mam mu przyrządzić, żeby smakowało i żeby zjadł cokolwiek.
Nie kupię mu parówek..
Help, jestem w czarnej dooopie. O ile na śniadanie zrobię jakiś omlet czy coś takiego, jakiś jogurt, boszeee, nie wiem co lubią dzieci.. A co z obiadem? Proszę o pomoc, czym karmicie 7- latków 🙂


OdpowiedzCytat
Samanya
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 497
03/09/2015 6:59 pm  

Temat dzieci uważam za zamknięty i mam nadzieję, że długo nie powróci.. 🙂
Ogarnęłam go z grubsza, ale żywienie mięsożernych dzieci to nie moja bajka.
A dla siebie na śniadanie ostatnio wymyśliłam bułeczki z otrębami gryczanymi ( były pod ręką to dosypałam) i z rodzynkami i prażonym słonecznikiem. Dobreee 😛


OdpowiedzCytat
Strona 34 / 34 Wstecz
  
Praca