Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

podwieczorki i kolacje  

Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  RSS

patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
23/08/2008 1:50 pm  

A jak się robi samemu bitą śmietanę?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
23/08/2008 2:51 pm  

A jak się robi samemu bitą śmietanę?

Potrzebny mikser i tłusta śmietana , 30 % lub 36 %. Ubijasz śmietanę mikserem. W trakcie ubijania można dodać trochę cukru do smaku. a żeby dłużej się trzymała watro dodać "śnieżkę"do zagęszczenia. 😛


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
23/08/2008 3:51 pm  

Ja kupuję śmietanę firmy Jogo 30 %. Jest bez żadnych dodatków, ma krótki termin ważności. Ubijam ok.2 minut. Na pół opakowania dodaję czubatą łyżeczkę cukru trzcinowego. Niczym nie zagęszczam, bo jak dla mnie jest wystarczająco gęsta, ale rzeczywiście lepiej ją robić tuż przed jedzeniem, bo krótko się "trzyma" ( rozrzedza się).
Pychota 😛

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
23/08/2008 7:38 pm  

ok dzięki za pomoc:)

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
Natasha
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 513
24/08/2008 12:19 am  

ja na kolację jadam najczęściej owoce lub to co mi zostanie z obiadu 😉 czasem porywam się na [b] chrupki z wodorostów[/b]:

2 płaty nori kroimy w dość duże prostokąty. na patelni rozgrzewamy ogień i wyłączamy gaz. teraz wrzucmy partiami glony dosłownie na sekundkę inaczej się przypalą i wartości odżywcze prysną. jak tylko zrobią się pomarszczone to zrzucamy na talerzyk. jak olej się przestudzi znowu odgrzewamy i wyłączamy gaz inaczej bardzo łatwo go przypalić. jak przestygną robią się b. chrupiące i nawet moja mama która ma makabrryczny uraz go glonów je je ^^ mam jeszcze jeden przepis na glony, też mojego autorstwa 🙂 mianowicie bierzesz kawałek namoczonego kombu, kroisz w drobne kwadraciki, mieszasz z poppingiem z amarantusa i melasą-pycha 🙂

Naszym celem musi być wyzwolenie się... poprzez rozszerzenie kręgu współczucia na wszystkie żywe istoty i na cały cudowny świat natury. Albert Einstein

http://delicious.blog.pl/ - zapraszam na mojego bloga kulinarnego 😀 wiem że trochę mało ale założy


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
24/08/2008 2:42 am  

Natasho, a gdzie kupujesz takie glony?
Bo ja ich właśnie poszukuję?
Ile kosztują?

A tak w ogóle Natasho, ile masz lat? Tak z czystej ciekawości pytam 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
31/08/2008 12:26 am  

salatka z porow; ] pyyyyyyyyyyyyycha 😀 rodzinka mi ponad polowe wyjadla 😀


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
31/08/2008 1:49 am  

a ja sobie zrobiłem moją ukochaną kolacje- pizze 😛


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
31/08/2008 2:35 am  

podwieczorek-ślwki z bitą śmietaną domową, posypane orzechami, rodzynkami i wiórkami kokosowymi 😛

kolacja-tofu, pomidor, kukurydza, razowiec z masełkiem, dynia, słonecznik 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Baby_lemonade
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 35
01/09/2008 11:27 pm  

Ja jem teraz musli na wodzie z cynamonem, kawalkiem jablek, rodzynek. Kupilam juz takie wymieszane. A podwieczorkow nie jadam, czasami kisiel lub budyn.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
01/09/2008 11:32 pm  

Przed cchwilą skończyłam jeść deser owocowy ( banan, brzoskwinia, bita śmietana własnej roboty, orzechy, rodzynki). 😛
A na kolację jeszcze nie wiem co zjem.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
01/09/2008 11:42 pm  

a ja dzis pojadlam ; ) kotlety sojowe po obiedzie, potem kanapka z ketvchupem , a teraz marchewka i ejszcze nektarynki 3 😀 chyba mozna zaliczyc to do podwieczorku i kolcacji 😛

rissotto z cebuli pieczarek, dyni, cukini, kabaczka papryki kukurydzy i ryzu 😉 mniam i winogronka 😉

[edytowane 28/10/2008 przez Wege-Aneta]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
01/11/2010 9:14 pm  

Ja na kolację preferuję warzywa w postaci surówek, sałatek lub zup, owoce albo orzechy. Czasem jajecznica ale to rzadko. A i jeszcze czasem coś strączkowego;) Generalnie staram się nie jeść zbytnio wieczorem węglowodanów i/lub produktów o wysokim IG.
A podwieczorki jeśli są to kawałek czekolady czy innego słodycza, aczkolwiek na kawałku niekoniecznie się kończy dlatego najlepiej byłoby wyeliminować podwieczorki;)
Dzisiaj na kolacje sałatka: buraczki+ogórek kiszony+cebulka, watpiłam w zjadliwość tego ale jest naprawdę dobre:)

[edytowane 1/11/2010 przez sunflower_ren]


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
09/12/2010 11:47 pm  

Sałatka: fasola czerwona, ogórek kiszony, papryka, oliwki cebula + trochę musztardy, oliwy i pieprzu. Prosta a pyszna 🙂


OdpowiedzCytat
sunflower_ren
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 382
14/01/2011 7:08 pm  

Dzisiaj będzie sałatka z pekinki, fety, pomidora, papryki, oliwek, cebulki + jakieś przyprawy, nie wiem jeszcze jakie i sos z oliwy i octu balsamicznego


OdpowiedzCytat
Strona 3 / 6 Wstecz Następny
  
Praca