Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

herbata oolong  

  RSS

essence
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
01/08/2008 8:10 pm  

Witam serdecznie.

Dopiero co zarejestrowałam się na forum, jednak pragnę podzielić się moimi doświadczeniami związanymi z herbatą i jej działaniem na organizm.

Przez wiele lat nie mogłam przyzwyczaić się do smaku herbat dostępnych w Polsce, zarówno w marketach, jak i sklepach "specjalistycznych". Szczególnie męczące były herbaty zielone, do których zresztą wiele osób musi długo się przyzwyczajać. Parę lat temu, dzięki przyjaciołom poznałam, według mnie, najlepszą herbatę, jaka na tym globie można spotkać. Jest to tajwańska herbata oolong (konkretnie Sunlinksea oolong). Jest to wysokogórska herbata, której aromat i delikatny smak są na prawdę niepowtarzalne.

Herbata ta zdziałała cuda zarówno jeśli chodzi o zewnętrze jak i wnętrze mojego ciała. Czuję się po niej bardziej spokojna i zrelaksowana. Wart też wspomnieć o tym, że herbata Oolong, szczególnie ta pochodząca z Tajwanu, ma bardzo silnie działanie przeciwutleniające i oczyszczające organizm. Często wyciąg z herbat oolong jest stosowany w odżywkach dla sportowców powodując szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, a o to przeciważ nam wszystkim chodzi 😉

A co wy sądzicie na temat herbaty? Które z nich są według was najlepsze dla ciała i ducha?


OdpowiedzCytat
Kociaczek
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 168
01/08/2008 8:57 pm  

Jaki fajny temat 🙂

Gdzie można kupić ten Oolong? Nigdy nie spotkałam, ani w herbaciarniach, ani w zdrowej żywności 😉 . Polecasz jakąś konkretną markę?

Ja jestem herbatoholiczką 😎 Uwielbiam czerwoną (ona naprawdę odchudza! 🙂 ), rooibos, yerba mate (niezastąpiona w sesję, skuteczniejsza od kawy:D ), zieloną (ale jej unikam, bo jest wychładzająca, a mi potrzeba raczej produktów z przemiany Ognia 😉 ), i wszelkie herbatki ziołowo-owocowe. Jest taka firma [url= http://www.darynatury.pl/darysklep/sklep.php?m=3&pg=35]Dary Natury[/url] - mają pyszne, zdrowe i ekologiczne mieszanki na różne okazje 😛

Czarnej herbaty nie piję prawie wcale, a jak już, to dobrego Earl Greya.


OdpowiedzCytat
essence
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
01/08/2008 9:14 pm  

Czy mogę polecić stronę? Oczywiście, tylko szczerze mówiąc nie wiem, czy mogę podać adres na forum, ale podam, najwyżej dowiem się, że nie mogę 😉 Jest kilka sklepów internetowych, które oferują herbatę Oolong z Tajwanu, ale najczęściej jest to herbata średniej jakości i czerwona, a nie zielona. Strona z której można dowiedzieć się więcej to www.theartoftea.pl.


OdpowiedzCytat
ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
02/08/2008 10:41 pm  

Oj to chyba się zaopatrzę w taką herbatkę. Bo po zwykłej nie mogę spać w nocy i siedze przed kompem 😮


OdpowiedzCytat
essence
świeżaczek
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3
06/08/2008 4:35 pm  

gorąco zapraszam.
w celu uzyskania wiekszej ilosci informacji prosze o kontakt mailowy badz telefoniczny.

pozdrawiam


OdpowiedzCytat
  
Praca