Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 12 / 15 Wstecz Następny
  RSS

madziuha
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 4
26/11/2010 7:18 pm  

Hej, ja kupiłam na allegro automat do mleka sojowego, coś koło 100zł kosztował, ale to się naprawdę opłata, wrzucasz ziarna soi i robi ci z tego 100% naturalne mleko, bez żadnego cukru ani innych dodatków! I naprawdę się opłaca, bo paczuszka soi starcza na kilka litrów mleka.


OdpowiedzCytat
Ayna
 Ayna
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1022
27/11/2010 2:31 am  

Madziuha , znamy te urządzenia do własnej produkcji mleka sojowego. Zresztą wiele osób tu na forum takie lub inne automaty posiada.Są również osoby którym bardzo smakuje właśnie alpro soja i to dla nich była ta informacja.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
12/12/2010 4:00 am  

Kupiłam sobie mleko sojowe firmy pro-soja i jest gorzkie. Naprawdę niedobre. Wylałam. Śmietaną sojową zużyłam bo było mniej gorzka, ale i tak miała posmak. Teraz się boje kupować następnych... Skąd ten okropny smak. Gotowana soja w ogóle tego nie ma.

Czy mleko z maszynki jest gorzkie ? Czy mleko sojowe zawsze jest gorzkie ?


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
12/12/2010 1:47 pm  

Zastanawiam się nad kupnem takiej maszynki w związku z czym mam parę pytań.
Czy mleko z maszynki różni się w smaku od kupnego?
Jak smakuje takie mleko?
Czy jest duża różnica w maszynkach z grzałką w dnie a w środku (nie wiem jak to napisać, ale na allegro są dwa rodzaje) oprócz różnicy w cenie?
I może możecie jakąś polecić 😉


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
12/12/2010 3:14 pm  

Anno, mniej więcej w połowie tego wątku padło kilka opinii na temat maszyn i mleka dzięki nim uzyskanego. Sama taką posiadam i stwierdzam, że mleko bardzo dobre 🙂 Moja ma grzałkę w dnie, i chwała jej za to, bo grzałka zanurzona w mleku pewnie byłaby trudna do wyczyszczenia.

Lililea, Prosoja faktycznie jest paskudna, nie wiem jakim cudem utrzymują się na rynku 😛 Raz kupiłam i też wylałam. Próbuj innych firm lub domowego 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
12/12/2010 3:20 pm  

Czy mleko sojowe zawsze jest gorzkie ?

Polecam napój sojowy o smaku śmietankowym, można kupić w sklepach ze zdrową żywnością. Jest w proszku, w takim srebrnym opakowaniu o wadze 400g. Daję Ci moje słowo, że będzie smakować. Jest też ekonomiczne. Na opakowaniu pisze, że wyprodukowano w Czechach dla Wegamarket 🙂
Ja tez nie przepadam za mlekami sojowymi ale akurat to jest na prawdę dobre.


OdpowiedzCytat
lililea
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 126
12/12/2010 5:20 pm  

Dzięki popróbuje 🙂


OdpowiedzCytat
Spirit
forumowicz
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 22
12/12/2010 9:00 pm  

Ja kiedyś kupowałam mleko w tych małych torebkach w proszku, albo w większych paczkach, potem nie było mnie za bardzo na nie stać i długo wogóle nie kupowałam, ostatnio zaczęłam znowu kupować tym razem w kartonikach, płynne, smakowało mi bardzo z Valsoi, teraz mam z Alprosoi trochę za słodkie jest, ale też dobre.Kupuję zawsze o smaku naturalnym, owocowych nie próbowałam, może raz i mi nie smakowało.Raz zrobiłam swoje mieko i było okropne.... 😛

Czekam na zagładę ludzkości, lecz ona wciąż nie nadchodzi...


OdpowiedzCytat
AnnaBarbara
rozmówca
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 82
12/12/2010 11:31 pm  

Anno, mniej więcej w połowie tego wątku padło kilka opinii na temat maszyn i mleka dzięki nim uzyskanego

Przyznaję się, że wątku nie przeglądałam... Natchnęło mnie na pytanie tak jakoś nagle. Ale bardzo dziękuję za odpowiedź, której mogło nie być (a jest!) :*


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
17/02/2011 1:50 pm  

zrobiłam w końcu sama mleko sojowe:)oczywiście wykipiało mi :),dodałam kakao i brązowy cukier i jest ok!


OdpowiedzCytat
guma-gualan
świeżaczek
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 1
17/04/2011 3:02 am  

Ja uważam, że najlepiej mleko sojowe jest robić samemu - jak się ma trochę wprawy, to nie jest bardzo czasochłonne i można eksperymentować 😉

A też coraz więcej napojów, jogurtów i mlek sojowych widzę w sklepach, i część z nich jest bez cukru, np.: to [url= http://sojasun.pl/produkty/mleko-sojowe-i-smietana-sojowa/naturalne-mleko-sojowe/]mleko sojowe[/url] w Realu.

[edytowane 17/4/2011 od guma-gualan]


OdpowiedzCytat
Nonprofit
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 33
20/04/2011 1:35 am  

A co powiecie na taką sytuację: W sklepie ze zdrowa żywnością znalazłem mleko sojowe ( bądź gryczane, nie pamiętam dokładnie) w proszku, gdyż chciałem spróbować jak taki ekwiwalent mleka smakuje. Patrzę na skład, a tam: lecytyna i (jeśli się nie mylę) E 476. Nie kupiłem. I znajdź tu człowieku alternatywę...

Błędny rycerz


OdpowiedzCytat
Fatty
weteran forum
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 2286
20/04/2011 1:56 am  

E476 otrzymuje się z rącznika pospolitego - emulgator ten może być więc konsumowany przez wegetarian i wegan bez ryzyka kaca moralnego, a co do lecytyny: dla spokoju ducha można zasięgnąć info co do jej pochodzenia u producenta.

[edytowane 19/4/2011 przez Fatty]

Białowieska się Puszcza.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
20/04/2011 2:06 am  

Fatty,

E476, czyli "polyglycerol esters of polycondensed fatty acids of castor oil, polyglycerol polyricinoleate, polyglycerol esters of dimerized fatty acids of soya bean oil" są najprawdopodobniej pochodzenia zwierzęcego.

Co do pochodzenia lecytyny to masz rację. Tyle tylko, że najpierw trzeba odkryć, kto jest jej producentem. Nie licz na to, że ktoś ci to zdradzi 😉
Jedyne co możesz przyjąć na 90% to jest kraj pochodzenia - Chiny.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
waris
bywalec
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 485
29/04/2011 3:10 am  

mam pytanko czy może ktoś z was,wie gdzie można kupić mleko sojowe Alpro Soya o smaku cappuccino???


OdpowiedzCytat
Strona 12 / 15 Wstecz Następny
  
Praca