Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

mleko sojowe  

Strona 2 / 15 Wstecz Następny
  RSS

euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
22/03/2006 7:31 pm  

a oto strona internetowa mojego mleczka sojowego: [url] http://www.prosoya.pl/[/url] 😀

pozdrawiam C:

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
bartosz
świeżaczek
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 3
08/05/2007 2:04 am  

Witam wszystkich serdecznie.
Widzę, że kilka osób pisało tu o samodzielnej produkcji mleka sojowego więc może ktoś mi coś doradzi 😉 Przepisów na owe mleko troszkę znalazłem lecz jak dotąd dwie próby produkcyjne zakończyły się kompletną porażką. Pierwsze było potwornie gorzkie, drugie mocno wodniste. Czy mógłby ktoś kto potrafi zrobić z tego ziarna coś nadającego się do spożycia (a dokładniej do picia bo z różnymi kotletami to jeszcze sobie jakoś radzę ;)) podzielić się swą wiedzą i doświadczeniem w tym zakresie? Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby komuś zachciało się opisać cały proces produkcji krok po kroku (jak dla debila ;)).


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
08/05/2007 2:22 am  

Mnie z kolei ciekawi ile mleka można uzyskać domowym sposobem powiedzmy z kilograma ziaren soi. Zastanawia mnie, czy to po prostu się opłaca, bo jeśli po n godzinach pracy uzyskuje się szklankę czy dwie, to wolę zapłacić za karton w sklepie i nie musieć zmywać 😉
Więc ponawiam pytanie: ile można średnio uzyskać mleczka? Tylko nie jakiegoś wodnistego i megarozcieńczonego, bo za takie sztuczki to dziękuję 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Jędruś
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 849
08/05/2007 2:29 am  

To zależy tylko od ciebie z 1 kg. suchej soi, po namoczeniu (3 dni w lodówce) otrzymasz spokojnie 2 litry śmietany sojowej. Sposób na zagęszczanie jest następujący.
Miksujesz jedną porcję soi z wodą, po odcedzeniu na sitku miksujesz następną porcję soi z ww. mleczkiem sojowym , czynność powtarzasz jeszcze raz z 3 porcją moczonej soi. Jest gęste jak śmietana.
Uwielbial taką śmietanę zmiksować z owocami np. pomarańczami itp, rodzynkami, bananami, od ciebie zależy metoda prób i błędów.
Jak moczyć i przechowywać ziarna zobacz artykuł
http://www.surawka.republika.pl/PIO777.htm

Pozdr.
Jędruś wegano-witarianin + B12
Zwolennik soku marchewkowego własnej roboty
:yltype:


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
09/05/2007 6:38 pm  

Euridice, ta ofetra Prosoya zwaliła mnie z nóg, tylko że niestety mam do niej utrudniony dostęp:/ ach, te wiejskie życie;) Alpro Soya jest pyszne, ale tylko waniliowe i to oczywiście to malutkie z wiadomych względów;) Duże u mnie na wiosce w Polo Markecie kosztuje 7,99 litrowy karton:/
W sklepie zielarskim w Piotrkowie są dostępne pasty sojowe z tej firmy, ale mleka za cholere nigdzie;( Nie wiecie, czy może jakieś supermarkety ich nie sprowadzają?

hide and seek


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
10/05/2007 5:18 pm  

polgrunt wprowadził na rynek nowe mleko, sprzedawane w plastikowej butelce o pojemności 0,5 l o smaku naturalnym, bananowym i waniliowym. Cena jest atrakcyjna: za naturalne 3,19 zł a za smakowe 3,25zł. kupiłam sobie to zwykłe, jak spróbuje to podziele się wrażeniami.
Skład tego napoju sojowego to: woda, ziarno soi (12%), cukier, sól, aromat identyczny z naturalnym(?)

A poza tym w carrefourze pojawiła się cała masa jakies bio żywności nowej firmy-dżemy, cukier trzcinowy itd itp maja chyba tez mleko ryżowe.


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
12/05/2007 1:36 am  

A Rumix Prosoya poszerzyła oferte :>

smaczne jest tofu w słoiczku (chociaz trzeba sie nagimnastykowac zeby je wydostac 😉 ), polecam.

maja tez w oferiecie desery, ale jeszcze nie spotkałam.

ich strona: [url] http://www.prosoya.pl/index.html[/url]

pozdrawiam 🙂

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
euridice
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 589
13/05/2007 12:21 am  

a ta firme znacie? 🙂

[b] Polsoja[/b]
[url] http://polsoja.com.pl/index.html[/url]

maja pyszne tofu (mmm...), dokonalam dzis zakupu i myslalam, ze mi na troche wystarczy, ale bylo zbyt dobre i w ciagu dzisiejszego dnia cale znikło 😀

ale na ich 'sojowe wedliny' i tego typu specjaly sie nie skusze, chociaz maja duzy wybor, za bardzo przypominaja prawdziwe mieso, za ktorym, to chyba oczywiste, w zadnym stopniu nie 'tesknie'.
mysle, ze takie sojowe wedliny to dobre rozwiazanie dla kogos, kto do przejscia na wege jest zmuszony - np. z powodow zdrowotnych - zagrozenie zawalem itp.

w kazdym razie tofu serdecznie polecam :thumbsup:
pozdrawiam

animals are my friends and i don't eat my friends || GO VEGAN!


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/05/2007 12:24 am  

Czeskie są lepsze 🙂

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
13/05/2007 2:47 am  

Mleko Alpro Soya jest bardzo dobre. Lepsze nawet o krowiego mleka.

Tych w proszku nie polecam bo zawierają lecytynę- czasami żeby było bezczelniej to bez dopisku sojowa, więc nie można sie nawet pooszukiwać.
Wczesniej jednak spróbowałam mleka sojowego w proszku Dr. Soya i było inne od Alpro- przypominało mi nieco kaszę mannę.

I to prawda- mleko sojowe jest coraz tańsze. Dziś czekoladowe kosztuje już tylko 6 złotych. Zaś naturalne z wapniem 5.50. Cudo cudo.
I można napotkać wersje Light i dla malutkich dzieci, z misiem. (:

Piłam także napój sojowy- bananowy w takiej białej buteleczce. Całkiem dobry w smaku ale to również zupełnie inna historia- niż Alpro czy sproszkowane zalecytynione mleczyska dr soya.

[edytowane 12/5/2007 przez ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
szyszka88
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 100
13/05/2007 3:33 am  

Mleko Alpro Soya jest bardzo dobre. Lepsze nawet o krowiego mleka.

popieram :D. pyszne jest... krowiego juz nie piję 😉

[edytowane 12/5/2007 od szyszka88]


OdpowiedzCytat
vegetena
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 964
13/05/2007 2:35 pm  

Ja też popieram... To cudo po prostu 🙂


OdpowiedzCytat
EvilOne
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 829
14/05/2007 4:58 pm  

Mama mi wczoraj kupiła z Polgruntu w plastikowej butelce, bardzo dobre do płatków.

A jak nie wiedziałam, gdzie produkty Prosoya kupić, tak nie wiem nadal;) Polsoya chociaż na stronie napisała, w których sklepach można się spodziewać.

hide and seek


OdpowiedzCytat
ptakbezglowy
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 457
14/05/2007 10:30 pm  

Ja takowe znajduję w tesko, oszą (auchan) i savia.
no i Zdrowa Żywnosc- to nigdy nie zawiedzie.

[edytowane 14/5/2007 przez ptakbezglowy]


OdpowiedzCytat
Denis
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 110
15/08/2007 1:41 pm  

a jak chce zrobic sobie plaki z mlekiem sojowym to to mleko podgrzewac czy nie??
wiem ze jest to glupie pytanie ale ja naprawde nie wiem..

Dlaczego Bóg pozwala na tak wiele krzywd? Ponieważ dał nam wolną wolę !!!


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 15 Wstecz Następny
  
Praca