Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Na grzyby!  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
22/09/2008 5:13 pm  

Ja co roku chodze na grzyby, uwielbiam to :D, bylam wczoraj z rana i ku mojemu zdziwieniu nie znalazlam zadnego, w moim rejonie chyba ich jeszcze nie ma, sa tylko same purchawki. Zbieram kozlarze, maslaki, borowiki, zajaczki czyli tzw "zielonki", czubajke kanie, jesli na lakach sa pieczarki to tez z checia je przynosze do domu, a moi tesciowei najchetniej zbieraja opienke miodowa, bo na wigilie robia z niej zupe grzybowa. Zazdroszcze, ze macie grzyby, ja w tym roku nie znalazlam, a mam sporo sprawdzonych miejsc, w ktorych zawsze grzyby byly 🙁


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/09/2008 12:34 am  

wydaje mi się, że to strasznie nudne, tak jak spacery..

😮 ojoj, Loviik, naprawdę? serio serio?
ja kocham spacery 😀 zwłaszcza po lesie i z psem 😀


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
23/09/2008 3:15 pm  

... w moim rejonie chyba ich jeszcze nie ma, sa tylko same purchawki.

Purchawki są przepyszne!! Zbiera się oczywiście tylko młode. Naprawdę warto się odważyć, zaskoczona byłam, jak pierwszy raz spróbowałam.

U mnie, póki co, też posucha... Mam nadzieję, że jeszcze zrobi się odrobinę ciepło i pokażą się grzybki, bo w tym roku jeszcze nie miałam okazji świeżych jeść.


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
23/09/2008 3:29 pm  

Purchawki są przepyszne!! Zbiera się oczywiście tylko młode

Powaliłaś mnie...


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
23/09/2008 3:44 pm  

jak się idzie z psem to cel jest jeden i jasno określony 😉
no i nie każdy musi lubic spacery, może polubisz na emeryturze 😉
a co do prośnianek to ja ich nie lubię, najbardziej lubię kurki 😀

[edytowane 23/9/2008 od fasolencja]


OdpowiedzCytat
_iwona_
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 236
23/09/2008 6:30 pm  

Powaliłaś mnie...

Odważ się Stokrotko i spróbuj kiedyś... Purchawki należą do grzybów jadalnych i niesłusznie się nimi gardzi. Jemy (z oczywistych względów) tylko młode owocniki...


OdpowiedzCytat
Mayka
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 162
05/10/2008 5:29 pm  

Ja nie lubię grzybów, mój organizm chyba ich nie toleruje bo prawie zawsze reaguje bólem żołądka. Właściwie to mogę jeść tylko takie ususzone w krokietach i pierogach. I to nie zawsze czuję się potem dobrze. A spacery uwielbiam, ale z moim psem i raczej po łąkach, bo w lesie dużo pająków o tej porze, takich co to można wejść w nie twarzą :scared: A że ja arachnofobiczka, to pewnie bardziej skupiłabym się na omijaniu pajęczyn niż szukaniu grzybów 😮


OdpowiedzCytat
fafik
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 157
15/10/2008 5:46 pm  

ja uwielbiam grzyby!
byłam ostatnio w lesie z mamą i psem. chciałyśmy coś zebrać ale obsiadło nas stado jakichś robali, które wygladająjak 'latające-kleszcze' 😐
wyprawa na grzyby skończyła się szybką ewakuacją z lasu 😛


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
20/10/2008 5:32 pm  

Wczoraj rano bylam na grzybach, przewaznie jezdze do Krasiejowa, ale ost (ponad miesiac temu) nie znalazlam tam ani jednego, wiec pojechalismy z mezem i tata do Baruta, super, moj maz znalazl pierwszego, ja mialam za to najwiecej, a tata mial kilka i stwiedzil, ze juz na stare lata nie widzi 😛 Fajnie bylo, kazdemu radze isc na taka wyprawe 😀 W domu podzielislismy grzyby na 2 czesci- jedna czesc zamrozilismy, a druga zrobilismy z jajkiem i zjedlismy, mniam 😀


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
21/10/2008 2:16 am  

lubię grzyby, a w domu mam takiego jednego :heartpump: co kocha grzyby, las...jak przechodzimy koło jakichkolwiek krzaków to zaraz widać po minie jak go korci żeby w nie wleźć (uwielbiam go za to). Niestety w tym roku mało owocnie bywało na grzybobraniu.
Ale kilka razy udało mi się zjeść dobre smażone grzybki: rydze, gołąbki (są najsmaczniejsze).
Na zimę kupiliśmy ok 2 kg podgrzybków, podsmażyliśmy i zostały (w porcjach) zamrożone na ciężkie zimowe czasy 😉

Tak jak Fasolencja kocham spacery, las...tylko czasami ( a czasami częściej
😉 ) jestem tak zaspana i rozleniwiona, że ciężko mi sie na taki spacer ruszyć, ale jak już wyjdę to nigdy nie żałuje 🙂

Andros chylę czoła przed Twoimi kilogramami prawdziwków :red:


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
21/10/2008 1:19 pm  

Zastanawiam się nad pójściem na grzyby, jednak muszę przyznać, że nie bardzo wiem gdzie w okolicach Katowic można je zbierać... Ktoś ma może jakieś sugestie, sam chodzi, wybiera się w przyszłym tyg. ? 🙂 Będę wdzięczny za info 😎


OdpowiedzCytat
Anonim
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 480
21/10/2008 1:27 pm  

JankeS moze zapytaj sie handlarzy, ktorzy sprzedaja grzyby, gdzie u Was w okolicy chodza, ja tak robie- ide na targ i sie pytam gdzie grzyby byly zbierane, a potem jade w to miejsce 🙂


OdpowiedzCytat
JankeS
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 234
21/10/2008 11:10 pm  

No tak, ale ja w Katowicach mieszkam tylko na okres roku akademickiego, normalnie to siedzę w Bieszczadach 🙂 toteż nie bardzo wiem gdzie się można ruszyć w tych okolicach. Poza tym, tutaj grzyby kupuje się w normalnych sklepach, a sprzedawcy biorą je gotowe z giełdy, nie od osób zbierających (wiem, bo pytałem).


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
12/07/2009 4:32 pm  

Czy wiecie może czy grzyby suszone mają jakieś mikroelementy cenne dla naszego zdrowia?

[edytowane 12/7/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
alex29091
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 57
12/07/2009 4:44 pm  

Czy pisząc "właściwości zdrowotne" masz na myśli jakieś właściwości lecznicze czy wartości odżywcze?
Właściwości leczniczych raczej nie mają. Mają natomiast wartości odżywcze np. minerały, niektóre witaminy z grupy B, białko. Dotyczy to grzybów świeżych. Jeśli idzie o suszone to na logikę biorąc jeśli suszone owoce, warzywa, ziarna itd zachowują dosyć dużo swoich wartości odżywczych to pewnie z grzybami jest podobnie.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca