Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

KAWA NATRURALNA???  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
13/09/2009 3:50 pm  

Nie słyszałam o tej kawie, ale dla mnie zbożowa to tylko na śniadanie, a jak nie wypiję kubka mocnej astry z rana to jestem wprost nie do życia niestety.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/09/2009 3:52 pm  

To jest kawa ekologiczna, dostępna w niektórych sklepach ze zdrową żywnością.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
13/09/2009 3:56 pm  

Dzięki za info 🙂 Smaczna chociaż jest?


OdpowiedzCytat
lamdre
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 34
18/09/2009 4:55 pm  

ostatnio czytalem na opakowaniu kawy zbozowej bodaj caro, ze zawiera mleko... czy oni nie mogą robic prostych produktow; jak nie jajo, mleko to cukier czy drozdze 🙂

Cokolwiek robisz lub marzysz, że możesz to zrobić - Zacznij tylko. W zdecydowaniu drzemie geniusz, siła i magia.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
18/09/2009 8:35 pm  

Dzięki za info 🙂 Smaczna chociaż jest?

Mnie smakuje 🙂 Lepsza od inki na pewno, mnie w sumie smakuje bardziej niż naturalna.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Roach
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 106
18/09/2009 11:03 pm  

Ja ostatnio piję kawę zbożową(do robienia w ekspresie, nie rozpuszczalną) firmy Delecta i smakowo jest autentycznie lepsza od przeciętnych "prawdziwych" kaw, do tego tania. W składzie nic niewłaściwego nie znalazłem. Ja także mam zespół abstynencyjny po odstawieniu zwykłej kawy. To tak naprawdę używka jak wszystkie inne, w społeczeństwach gdzie piło się ją od wieków(mam na myśli plemiona od których zwyczaj przejęli europejczycy) traktowano ją na równi z tytoniem i różnymi "ziółkami", pili ją tylko pełnoletni(czasem zasady były bardziej rygorystyczne). Napój, do czasów całkiem niedawnych przyrządzany z surowych ziaren, najprawdopodobniej spożywano nie dla smaku a właśnie dla "kopa". Słyszałem że odpowiednia dawka kawy może wywoływać halucynacje..

[edytowane 18/9/2009 przez Roach]


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
22/09/2009 12:56 pm  

Dzięki za info 🙂 Smaczna chociaż jest?

Mnie smakuje 🙂 Lepsza od inki na pewno, mnie w sumie smakuje bardziej niż naturalna.

No nie, jakoś nie wyobrażam sobie dnia bez mojej pachnącej cudnie kawki, chyba nie skuszę się na inne zbożowe wynalazki 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/09/2009 9:10 pm  

chyba nie skuszę się na inne zbożowe wynalazki 🙂

Twój wybór 😉

[edytowane 22/9/2009 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
22/09/2009 9:30 pm  

Wiesz Hipisko ja muszę mieć energię przez cały dzień, rano wstaję nieprzytomna i tylko dobra mocna kawa jest w stanie postawić mnie na nogi 🙂


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
22/09/2009 9:48 pm  

Ok 😉 Ja jestem raczej po stronie twierdzenia, że kawa jest zdrowa. W rozsądnych ilościach 😉 Ja po prostu wolę zbożową 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
25/09/2009 12:05 pm  

Pewnie, że zdrowa inaczej nikt by jej nie pił, smutne by były poranki bez kawki 🙂


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
25/09/2009 2:02 pm  

Kawa jest zdrowa w rozsądnych ilościach. 1-2 dziennie wzmacniają mięśnie. Ja piję kawę niskodrażniącą. Jest delikatna i smaczna. Kiedys potrafilam wypic 6-7 szklanek kawy przy czym juz przy 5 bylo mi niedobrze. Teraz podchodze do tego z wiekszym rozsadkiem. Maksymalnie dwie dziennie. Ostatnio nie pilam w ogole przez 2 tygodnie.

Ps brzmi to jak wyznanie narkomana 😉


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
27/09/2009 10:58 pm  

Widzę, ze też pijesz niskodrażniącą kawę, ja uwielbiam jej smak i aromat, ale nie wiedziałam, ze kawa wzmacnia mięśnie 🙂


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
28/09/2009 2:33 am  

Ja ostatnio pozwalam sobie na taką prawdziwą kawę z cukrem i bardzo mi ona smakuje ale nie czuję żeby mi wzmacniała mięśnie 😉


OdpowiedzCytat
sabrinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 19
28/09/2009 12:07 pm  

Ale słyszałam, że wzmacnia pamięć – testy wykazały, że starsi ludzie pijący kawę dłużej zachowują sprawność umysłu 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca