Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Kotlety  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Buczo
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 1
26/11/2008 7:02 pm  

Witam jestem nowy i mało wiem ostatnio byłem na koncercie i była wege szama!
byly takie kotlety wyglondały jak mielone a smakowały całkiem inaczej moze ma ktos jakieś takie przepisy?


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
26/11/2008 10:03 pm  

Oj, kotlety to można z przeróżnych rzeczy robić:
z warzyw, ziemniaczane, z cieciorki, z soi i w ogóle ze strączkowców.

Wszystko polega na tym żeby przedtem składniki zmiksować, ulepić takie kulki i obtoczyć w panierce. Dlatego wszystkie kotlety będą wyglądać jak mielone 🙂


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
26/11/2008 11:39 pm  

A po przepisy zapraszam do puszki 😎

[url] http://www.puszka.pl/do/search;jsessionid=9323EA85DA94B72C02714B851AD1D279[/url]

Smacznego 😉

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
27/11/2008 1:06 am  

Jeśli to bylo na koncercie, to być może spotkałeś ludzi z hare kryszna, którzy lubią sie udzielać kulinarnie na tego typu imprezach, a zaserwowali Ci pewnie koftę- tradycyjną potrawę indyjską. Wygląda jak mielony albo falafel, a smakuje zależnie od składu (można wrzucić do niej wiele rozmaitych warzyw): jak dla mnie, prawie zawsze pysznie 🙂 . nie sprawdzałam, czy jest przepis na koftę w www.puszka.pl, ale zawsze możesz go "wyguglać" inną drogą. Oczywiście, podstawą są przyprawy 🙂


OdpowiedzCytat
naiada
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 39
27/11/2008 9:31 am  

świetne kotleciki wychodzą też z kasz...jednak na taki event jak koncert to wydaje mi się, że zrobili coś popularnego czyli zapewne kotlety sojowe bo one najbardziej jak mieleniaki wyglądają..nawet kolorystcznie

naiada


OdpowiedzCytat
agata18
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 317
27/11/2008 3:41 pm  

hmm ścierasz na tarce ziemniaki (tak jak placki),dodajesz do tego również startą marchewkę,seler i w sumie wszystko co lubisz i smażysz na patelni,i oczywiści przyprawy muszą być. Kotlety to są o tyle fajne do zrobienia że można zrobić je ze wszystkiego 😀
pzdr.

[edytowane 27/11/2008 od agata18]

lady vegan


OdpowiedzCytat
tattooinka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 8
10/04/2009 1:47 am  

Jak powyżej, kotlety można zrobić prawie ze wszystkiego. Jeśli się uprzesz, nawet z puszki po groszku 🙂 Na mojej liście, na samym przedzie figurują kotlety z soczewicy oraz z brokułów. Proponuję też z bułki tartej i jajek, z soi, z ziemniaków i sera, z marchewki. Jest chyba zbyt wiele opcji, by wszystkie wymieniać.


OdpowiedzCytat
.Cherry.
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 53
18/05/2009 10:02 pm  

Bardzo smaczne są z brokułów i ciecierzycy xD
Ale inne też jadam .
Również z tofu x)

[edytowane 18/5/2009 przez .Cherry.]

Łzy są kroplami duszy.


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
21/05/2009 9:25 pm  

Nie lubię za bardzo selera, ale kotlety selerowe (pokrojony w plastry seler, pieprz, sól, panierka) są świetne.

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
21/05/2009 10:00 pm  

Kotlety to fajne danie. Podaje je głównie na ciepło jako dodatek do obiadu, ale są dobre również na zimno z chlebem.
Ostatnio urzekły mnie kotlety z ciecierzycy (ala falafel - smażone nie w głębokim oleju) z dodatkiem natki pietruszki, fasoli mung (np. dzisiaj takie jadłem) i garści różnych przypraw.
Robiąc kotlety staram się nie dodawać jajek. Wyjątek stanowią tylko placki ziemniaczane, których bez jajek nie potrafie zrobić. Można zamiast nich dodać rozmiękczonych płatków owsianych, które są dobrym zagęszczaczem i kolejnym składnikiem itp, itd.
Moimi ulubionymi kotletami są nadal krokiety ziemniaczane, ale dawno ich nie robiłem, bo są najbardziej pracochłonne ze wszystkich.

😎

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
21/05/2009 11:53 pm  

Ja robie kotlety... z roznych rodzajow salat:P Kroje, siekam je drobno, mieszam z wlasnie platkami owsianymi, obtaczam w czyms smaze i juz:) Moze nie kazdemu, smakuje, ale coz...:D

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
22/05/2009 12:29 am  

jak byś dodala trochę pieprzu ziołowego i maggi to na pewno by lepiej smakowały 😛


OdpowiedzCytat
czapla_666
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 230
22/05/2009 1:41 am  

Przyprawy- wiadomo;) Koniecznie. Koperek, szczypior, czasem nawet troche marchewki startej dodam albo pora... Za kazdym razem inny smak:P

Usmiechaj sie, kiedy tylko mozesz. To najlepsze lekarstwo na wszystko:)


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
16/07/2009 11:18 pm  

Doradźcie mi jaka mąka będzie najlepsza do falafil!! Chodzi mi o to żeby się nie rozlatywały przede wszystkim.
Będę wdzięczna za pomoc 🙂

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
StellaArtois
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 2007
16/07/2009 11:19 pm  

Wyjątek stanowią tylko placki ziemniaczane, których bez jajek nie potrafie zrobić.

da się - z pure w proszku xD


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca