Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

problem ze strączkowymi  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
27/07/2008 1:48 am  

Podobno gdy do gotowanego strączka doda się kminek objawów nie ma albo są mniejsze.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
27/07/2008 1:50 am  

Nie stwierdziłam takiej zależności 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Włochata21
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 358
27/07/2008 2:19 am  

Podobno gdy do gotowanego strączka doda się kminek objawów nie ma albo są mniejsze.

ja znam wersje kminek+ kapusta

Nie trawie obludy, dwulicowosci i falszu!


OdpowiedzCytat
Catinahat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 254
27/08/2008 1:54 pm  

O, dobrze że trafiłam na ten temat bo też chciałam o tym napisać. U mnie problem ze wzdęciami (ech, to naprawde wstydliwy problem) zaczął się razem z nadwrażliwością żołądka i jelit - spowodowaną silnym stresem. Zauważyłam że objawy są mniejsze jeśli jem nieduże porcje, jeśli jem powoli i każdy kęs dokładnie przeżuwam (połyka się wtedy mniej powietrza) i do tego popijam herbatką miętową lub melisą. Przy silniejszym stresie objawy są z reguły silniejsze i strasznie 'jeżdzi' mi po brzuchu. Wtedy przydaje sie joga i medytacja.


OdpowiedzCytat
Wege-Aneta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1084
27/08/2008 1:59 pm  

mozna dodac kminek plus liscie laurowe, podonmo wtedy znikaja te dolegliwosci ale to z etgo co sama czytalam ja tam nienarzekam na wdecia, jednak one powinny zaniknac jesli je sie je czesto to zaladek ie przyzwyczaja do nowych potraw, tak jest z woiekszoscia rzeczyt ktore jemy.


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
27/08/2008 2:30 pm  

strączkowych staram się nie łączyć ze zbożami, np jem sama fasolkę z warzywami, albo tylko kaszę. Wtedy nic mi nie jest.
Catinahat- mądrze prawisz. gdy po zjedzeniu strączków wiem, ze muszę do kogoś wyjsć czy też na uczelnie to prawie zawsze mam wzdęcia. Czasami niejedząc niczego "gazującego" tez dzieje mi się to samo- ach ten stres...
oprócz mięty można popijać herbatką z kopru włoskiego- lubię ten smak


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca