Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Soja i Ser.  

  RSS

Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
20/05/2009 7:25 pm  

Witam.
Niedawno byłem w Plejadzie, żeby kupić coś sojowego bo dawno nie jadłem, i w prawie wszystkim znalazłem :

Guanylan disodowy (E 627) dodatek spożywczy, powszechnie dodawany do produktów spożywczych w celu wzmocnienia smaku. Guanylan disodowy [b]otrzymywany jest z suszonych ryb[/b] i glonów morskich. Dodawany jest zwykle do chipsów, dań instant, sosów i przypraw.]

Zdziwiłem się, ale odłożyłem wszystko 😛 Jest jakaś soja bez tego?
2 Pytanie - sery, czy jak w ich składzie nie jest wymieniona podpuszcza to nie ma jej na pewno? Bo to jest nawet gorsze od zwykłego mięsa...(bo z młodych). Albo ogólnie - czy można zawierzać składom?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

[edytowane 20/5/2009 przez Matello]


OdpowiedzCytat
Psubrat
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 114
21/05/2009 9:22 pm  

możesz spróbować sera wegańskiego, albo tofu. Tam nie jest w ogóle używana podpuszczka 🙂

www.evergreen.pl


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
22/05/2009 1:15 am  

Bez wzmacniaczy są smarowidła z Primaviki, niektóre z Orico - z tych bardziej znanych firm. Na pewno jest ich więcej, trzeba się jedynie rozglądać i czytać składy. Nie mamy wyboru jak tylko im wierzyć, bo prawo nakazuje wymieniać wszystkie składniki, a ewentualnych nieścisłości i tak nie jesteśmy w stanie dowieść. Jeśli jednak nadal odczuwamy wątpliwości, najlepiej darować sobie dany produkt. Dla wszystkiego znajdą się bezpieczne alternatywy.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
  
Praca