Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

dieta... czy jestem wegetarianką?  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Hanutka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
16/06/2009 10:46 am  

Witaj:)
kwasy omega3,6,9,w bardzo dużej ilości i łatwo przyswajalne występują w oleju lnianym (najlepszy jest taki z lodówki,z firmy Oleofarm,tzw.Budwigowy),siemieniu lnianym(najlepiej zmielić w młynku do kawy i taki świeżo zmielony używać jako posypkę do potraw,kanapek,surówek-2 łyzeczki dziennie),oleju sezamowym,z orzechów włoskich,z dyni-używaj ich do surówek(tylko muszą to być oleje dobrej jakości,tłoczone na zimno,w szklanych butelkach),orzechach,pestkach słonecznika,dyni,sezamie.
Są to pyszności, o wiele wartościowsze niż ryby i nie trzeba nikogo zabijać,żeby być zdrowym!!!Wręcz przeciwnie, mięso(też ryb) nie jest korzystne dla nas.Buziaczki:)

Hania


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
16/06/2009 2:53 pm  

Hej!
Ja zaczynałam w podobny sposób - nie odrzuciłam ryb od razu. Ale z czasem coraz bardziej męczyło mnie ich jedzenie, dlatego pewnego dnia powiedziałam sobie "dość" i od tamtego czasu z dumą mogę mówić o sobie, że jestem wegetarianką:D
Po pewnym czasie mam nadzieję Ciebie też to czeka! Szczególnie, że jak napisałaś:

Jeśli chodzi o dietę to nie jest to moja zachcianka... przekonałam się do tego czytając m.in. stronę oragnizacji PETA

Pozdrawiam i jestem z tobą!

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
Vida
 Vida
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
17/06/2009 2:10 am  

Życzę powodzenia. I wytrwałości. Nie chcę krytykować Twojego lekarza, ale nie znam mięsożercy przyjaźnie nastawionego do wegetarian i nie uznającego, że nasza ideologia to wariactwo i szkodzenie samemu sobie. Tak więc moim zdaniem bez ryb przeżyjesz, wegetarianie mają dobre wyniki badań (ostatnio miałam, wiem co mówię).

Pozdrawiam i trzymaj sie ciepło i mocno


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
18/06/2009 5:44 pm  

ale jeśli starasz się w życiu postępować tak, aby nie krzywdzić innych żywych istot, [b]w tym ludz[/b]i

Co? To w takim razie ja nie jestem wegetarianinem bo ludzi nienawidzę wręcz, tak mam rozumieć? 😮 Co ma jedno do drugiego?


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
18/06/2009 10:39 pm  

Jakby nie było - ludzie to też zwierzęta:)

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
19/06/2009 12:03 am  

ale jeśli starasz się w życiu postępować tak, aby nie krzywdzić innych żywych istot, [b]w tym ludz[/b]i

Co? To w takim razie ja nie jestem wegetarianinem bo ludzi nienawidzę wręcz, tak mam rozumieć? 😮 Co ma jedno do drugiego?

Jeśli w Twoim słowniku figuruje takie słowo jak „nienawiść”, to znaczy, niestety, że przed Tobą długa droga do wegetarianizmu i trudno mi zrozumieć motywy, jakie Tobą kierowały przy wyborze tej ścieżki, chyba, że to tylko „dieta” . Czy mówi Ci coś pojęcie: ahimsa? Nie wystarczy po prostu nie jeść zwierząt, trzeba mieć elementarne zrozumienie, że „wege” to filozofia życiowa oparta na miłości, przyjaźni i szacunku wobec wszystkiego co żyje. Czy mogę spytać, za co tak bardzo nienawidzisz ludzi? I w czym czujesz się lepszy od innych przedstawicieli swojego gatunku?


OdpowiedzCytat
Katinka
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 264
20/06/2009 1:16 am  

Czy mówi Ci coś pojęcie: ahimsa? Nie wystarczy po prostu nie jeść zwierząt, trzeba mieć elementarne zrozumienie, że „wege” to filozofia życiowa oparta na miłości, przyjaźni i szacunku wobec wszystkiego co żyje. Czy mogę spytać, za co tak bardzo nienawidzisz ludzi? I w czym czujesz się lepszy od innych przedstawicieli swojego gatunku?

Ahisma to zalecenie etyzne jogi (chyba również buddyzmu i hinduizmu?), wiec jeśli kolega nie ma z tym związku to nie musi tego przestrzegać i dla mnie z byciem wege nie ma to związku. Jeśli ktoś nie je zwierząt to jest wege, a to jakie ma poglądy i czym się kieruje w życiu, nie sprawia, że przestaje się być wegetarianinem-przynajmniej ja to tak rozumiem. Oczywiście fajnie by było nie mieć nawet myśli, które mogą wyrządzać komuś cierpienie, ale czy to jest jakis wyznacznik wegetarianizmu?


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
28/06/2009 5:50 pm  

i trudno mi zrozumieć motywy, jakie Tobą kierowały przy wyborze tej ścieżki, chyba, że to tylko „dieta” .

Nie, to nie tylko "dieta", po prostu zwierzęta kocham, a ludzi nienawidzę, ktoś tam wyżej napisał że "ludzie to też zwierzęta", ale moim zdaniem nie zasługują żeby ich tak nazywać, no ale w sumie masz rację, więc kocham prawie wszystkie..."zwierzęta".


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
28/06/2009 6:28 pm  

Musiał Ci ktoś wyrządzić wielką krzywdę skoro piszesz , że nienawidzisz ludzi. Jeśli naprawdę tak jest to lepiej zastanowić się jak poprawić i uzdrowić kontakty z innymi ludźmi bo ta emocja nienawiści jest w Tobie i tylko Tobie wyrządza krzywdę. Zdaj sobie sprawę, że nie wszyscy ludzie są godni potępienia. Większość społeczeństwa to ludzie dobrzy mimo, iż jedzą mięso. Kierują nimi różne pobudki i raczej należy dostrzegać dobre cechy w ich charakterze. Należy tez zdać sobie sprawę co nimi kieruje, że postępują według Ciebie źle. Najczęściej jest to egoizm i zaspakajanie swoich zachcianek. Także spróbuj spojrzeć na ludzi z pozytywnego punktu widzenia i nie oceniać ich tak surowo. Wszak żyjemy w społeczeństwie i i trzeba znaleźć w sobie trochę tolerancji w stosunku do innego człowieka. 😎


OdpowiedzCytat
Matello
forumowicz
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 48
28/06/2009 7:07 pm  

Większość społeczeństwa to ludzie dobrzy mimo, iż jedzą mięso.

Ja nigdy tego nie zrozumie i na pewno nie zmienię zdania co do nich. Zresztą zboczyliśmy z kursu, ten temat jest zupełnie o czymś innym, więc zakończmy tę pogawędkę.


OdpowiedzCytat
assasello987
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 270
30/06/2009 6:30 pm  

nie jestes bo jesz ryby. dobrze ktos zapytal - czy chcez byc wegetarianka ze wzgledu na poglady czy mode. jesli to drugie to lepiej daj sobie spokoj, a jeli obchodzi cie los zwierzat to jestes na dobrej drodze. ja zaczynalam od odstawienia miesa czerwonego, nastepnie drobiu , pozniej ryb,. teraz proboje przejsc na weganizm, wiec jak widzisz wszystko oki. a co do zalecanej diety- lekarzem nie jestem ale wydaje mi sie ze ryby nie lecza chorob moze zawieraja w obie jakies tam dobre rzeczy ale to wszystko mozna znalezc inyych produktach a lekarze zalecaja ich spozywanie bo nie probuja sie wysilic i dowiedziec czegos o wegatarianskiej diecie.


OdpowiedzCytat
haku
 haku
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 56
02/07/2009 12:27 am  

mam nadzieję że nie wystraszyliśmy potencjalnej wegetarianki - zwłaszcza że chyba większość z nas (w tym ja) zaczynała w ten sposób... takie stopniowe eliminowanie produktów znacznie ułatwia sprawę 😉

btw jakoś trudno mi zrozumieć tego nienawidzącego siebie użytkownika :hallucine:


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca