Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

ognisko  

  RSS

BringMySoul
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 20
24/06/2009 12:02 am  

No więc mam taki 'problem' 😛
Jutro mam ognisko ze znajomymi z okazji 18 kumpla i nie wiem za bardzo co mogę tam jeść.
Macie jakieś pomysły, ulubione jedzonko na ogniskach itp.?


OdpowiedzCytat
Andros
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 363
24/06/2009 12:08 am  

Ja sobie robie pakore, zawsze musze najpierw cały gar ciasta przygotować bo połowe mi mięsożercy zjadają 😀
Uczestnicy nie pogardzą również jakąkolwiek sałatką czy surówką. Można także do żaru wrzucić ziemniaki, a na patyku możńa sobie upiec jabłko. Ogień nie musi służyć do przyogotwania na nim jedzenia, można przecież miło posiedzieć szamając przy tym jedzenie z domu 😉


OdpowiedzCytat
BringMySoul
forumowicz
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 20
24/06/2009 12:14 am  

Tak wiem. Głównie po to tam idę.
Ale straszny głodomór ze mnie i szybko zgłodnieję. [;
Dzięki za odp. (;


OdpowiedzCytat
_Julka_
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 2
24/06/2009 1:05 am  

Ja zawsze kupuję sobie tofu-burgery i smażę je nad ogniem. Kiedyś mój kumpel pomylił się i zjadł mi kolację myśląc, że to prawdzwie mięcho. Godne polecenia 🙂


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
24/06/2009 1:24 am  

I tak zawsze najlepsze były ziemniaki 😉 Poza tym piekłam chleb i jabłka na patyku, ale to było jeszcze za mięsnych czasów, kiełbasy nigdy nie lubiłam. 100 lat nie byłam na ognisku...

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
ankaopolanka
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 6
24/06/2009 1:30 am  

Zawsze nad ogniskiem można upiec mini szaszłyka 😉 Ziemniaki, cebulka, jabłko 🙂

Anka


OdpowiedzCytat
moule
świeżaczek
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 3
29/06/2009 5:06 pm  

Kiełbasa sojowa mysle ze z powodzeniem sie nadaje. Ja polecam chleb z serem, wystarczy odpowiednio nabic na patyk zeby nie wylądowalo w ognichu, bo tak sie zdarza;P No i tradycyjnie ziemniaki, ale po upieczeniu posypane przyprawą do ziemniakow i frytek, dodje fajny smaczek 🙂


OdpowiedzCytat
wrobel
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 138
02/07/2009 7:50 pm  

też jestem głodomorem i na ognicho zawsze sie szykuję dobrze, a potem wszyscy żenią mnie. Buła do tego ser i kotle sojowy, owijam w folie aluminiową i na patyk;) ziemniaki też z folią, ale czasem robie dziurkę w nich wcześniej i wkładam np czosnek. Oczywiście również owoce , można kombinować na różne sposoby


OdpowiedzCytat
Dyzio
stały bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 615
02/07/2009 7:56 pm  

i na ognicho zawsze sie szykuję dobrze, a potem wszyscy żenią mnie.

Mnie też :rotfl:


OdpowiedzCytat
anado
początkujący
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 11
28/08/2009 1:18 am  

Ostatnio mam okazję bywać raczej na grillu niż na ognisku i wtedy przygotowuję szaszłyk z cukinii. Krążki cukinii, cebulki, papryki, naprzemian nadziewam na patyczek. Aha, oczywiście wcześniej te krążki trzeba troszkę potrzymać w mieszance oleju z przyprawami, aby potem się grilowały, a nie czipsowały 🙂


OdpowiedzCytat
Szczurunia
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 386
28/08/2009 2:34 am  

Co do tosta z serem, to sprawdza się owinięcie do najpierw w sreberko i dopiero później nabicie na kija (nic nie kapie).


OdpowiedzCytat
SilentEnigma
bywalec
Dołączył: 12 lat  temu
Posty: 152
27/01/2013 10:01 pm  

Wczorajszy patent: kotlety sojowe wcześniej zamarynowane na parę godzin i upieczone na ognichu. Niestety nie jestem w stanie odtworzyć dokładnie składu marynaty bo były tam gotowe mieszanki, najwięcej było ostrej papryki, było też trochę curry, czosnek, sok z cytryny, olej. Były podobno lepsze od kiełbasy 🙂


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
28/01/2013 1:11 am  

Ja w tym roku odkryłem cukinię pokrojoną na duże kawałki i nadzianą na kijek, oraz kapelusze pieczarek. Bez żadnych przypraw ani niczego, a jakie dobre. Papryka też jest dobra z ogniska.


OdpowiedzCytat
  
Praca