Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

jak spytac knorra jakiego glutaminianu uzywaja?  

  RSS

tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
02/07/2009 8:23 pm  

No- niekoniecznie knorra. taki przyklad dałam żeby było wiadomo o co chodzi. chciałabym napisać maila do kilku firm ale nie wiem jak. jesli napisze, że jestem wege i chciałabym wiedziec to mogą specjalnie mi napisać, ze roślinne. czy ktoś z osób, które juz kiedyś pisały gdzieś może podać wzór takiego listu lub coś w tym rodzaju? kompletnie niewiem jak za to się zabrać...


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
02/07/2009 9:26 pm  

Chyba chodzi ci bardziej o guanylan i inozynian disodowy. 😉
A nie można po prostu nie używać tego świństwa i dosmaczyć normalnymi ziołami i przyprawami?


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
02/07/2009 10:09 pm  

o glutaminian tez. chodzilo mi ogolnie o jakies zupki z paczki czy cos. niekoniecznie knorr. albo chociazby zeby do algidy napisac i spytac o lecytyne 😉 bo mieszanek przyprawowych nie uzywam. wole sama stworzyc taka mieszanke 😛


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 348
02/07/2009 11:44 pm  

knnor to unilever tak i tak krew zwierzat

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
02/07/2009 11:58 pm  

co wyscie sie tak tego knorra. moglby byc np. winiary albo pudliszki czy cos 😛


OdpowiedzCytat
Srebrna
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 569
03/07/2009 2:02 am  

Witaj, tcioflove. Sporo zależy od tego, o co konkretnie chcesz zapytać producenta (o który element składu). W wypadku lecytyny warto np. naiwnie poprosić o informacje dotyczące jej produkcji (i udział produktów pochodzenia zwierzęcego w tym procesie). Sądzę, że warto starannie precyzować swoje pytania (w każdym wypadku; bez względu na to, o jaki konkretnie produktu chodzi, lecytynę, glutaminian itd.) - odpowiedź na pytanie w stylu "czy lecytyna w Państwa produktach jest produktem wegetariańskim" może brzmieć równie ogólnikowo, np. "nasza lecytyna jest produktem roślinnym", co niekoniecznie musi budzić zaufanie. Inna sprawa, że producenci na ogół nie kwapią się z rozpowszechnianiem szczegółowych informacji dotyczących ich produktów...

[edytowane 2/7/2009 przez Srebrna]


OdpowiedzCytat
katie_chatterbox
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 147
03/07/2009 10:14 pm  

Jeżeli chodzi o Algide to ja pytałam wprost które ich lody nie zawierają składników odzwierzęcych i odpisali mi zupełnie szczerze, że jedynie kolorki ananasowe i owoce leśne (z tego co pamiętam). I chwała im za szczerość.
Ja też poszukuję kostki bez inozynianów, guanylanów i tak dalej i ciężko mi znaleźć:) Wciąż szukam, chociaż nie jest to moja pierwsza potrzeba.

Żadna prawda nie wydaje mi się bardziej oczywista niż ta, że zwierzęta potrafią myśleć i odczuwać tak jak ludzie


OdpowiedzCytat
MassMurder
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 348
03/07/2009 11:59 pm  

ufac na slowo korporacji.. o zgrozo

made in CYRK ZALEWSKI http://www.youtube.com/watch?v=7LIcLdYv8rg


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
04/07/2009 12:57 am  

Co do kostek itp. to ja używam tego [url] http://www.evergreen.pl/bulion-instant-p-204.html [/url] skład nie całkiem fajny (cukier), ale sprawdza się idealnie 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
08/07/2009 3:12 pm  

Witaj,

milo mi, ze uzywasz naszych produktow w swojej kuchni.
W odpowiedzi na Twoj e-mail chcialabym wyjasnic, ze glutaminian sodu jest dozwolonš substancja dodatkowa i uzywany jest jako substancja wzmacniajaca smak i zapach.
Jest to organiczny zwiazek chemiczny, sol sodowa kwasu glutaminowego. Surowiec produkowany poprzez proces fermentacji glukozy do kwasu glutaminowego.
Surowiec więc na pewno nie jest pochodzenia zwierzecego.
Jest pochodzenia roslinnego - w zaleznosci od zrodla pozyskania glukozy.

Pozdrawiam serdecznie,

Agnieszka
Serwis WINIARY


OdpowiedzCytat
Ktosiek
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 671
08/07/2009 8:15 pm  

Bo glutaminian sodu to nie jest produkt odzwierzęcy.
Odzwierzęce w kostkach są rybonukleotydy sodu.
Lub osobno: guanulan, inozynian sodu.

[edytowane 8/7/2009 przez Ktosiek]


OdpowiedzCytat
tcioflove
rozmówca
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 89
08/07/2009 8:25 pm  

ALe ja gdzies cos kiedys czytalam ze niby moze byc pochodzenia zwierzecego lub roslinnego...


OdpowiedzCytat
  
Praca