Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sól  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

Deva
 Deva
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
08/03/2006 5:39 pm  

Witajcie kochani 🙂
Jestem nowa na tym forum i od razu chciałabym prosić was o jakiś fajny pomysł na sól 🙂
Postanowiłam ją całkowicie wyłączyć z jadłospisu, ale smaku bedzie mi na początku ciut brakowało i zastanawiam się czym ją zastąpić? Czosnkiem? Używałam dosyć dużo soli (morskiej) i po prostu mam jej już dosyć - byłam nienaturalnie napuchnięta na twarzy, i w sumie można śmiało powiedzieć, że uzależniona od soli 😐
Podsuńcie mi jakiś fajny pomysł 🙂

Dzięki wszystkim 🙂


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
08/03/2006 5:57 pm  

ja slyszalem ze po kilku dniach nie jedzenia soli zaczniesz czuc prawdziwy smak potrawy, ze tylko kilka pierwszych dni bedzie sie wydawac nieposolona bez smaku

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
08/03/2006 9:20 pm  

nie pozbywaj sie zupelnie soli - czasami pozwala wydobyc smak potrawy lub skladnika. uzywaj jej po prostu bardzo malo i najlepiej kamienna a nie morska (nie taka biala ze sklepu, tylko szara, gruboziarnista sol). szczypta do potrawy jest ok 🙂

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
Zarathos
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 339
08/03/2006 9:23 pm  

CO JEST!

PODWOJNY POST

[edytowane 8/3/2006 od Zarathos]

"Jastrambij. Que babatum intus cruce, ornatum in campo celestino,et in galea accipitrem defert." - Jan Długosz, kronikarz i sekretarz biskupa krakowskiego Zbigniewa Oleśnickiego


OdpowiedzCytat
sieklik
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 251
08/03/2006 9:34 pm  

zamiast pisac

CO JEST! PODWOJNY POST

wystarczylo usunac... ;|

je vise ma devise cherche la terre promise, ton tv en colour mais vie est grise


OdpowiedzCytat
Justyna:)
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 144
08/03/2006 9:47 pm  

no nie wiem, tak całkiem rezygnować z soli? ja bym sie bała bo ona jest źródłem jodu...

Życie jest marzeniem, urzeczywistnij je.


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 343
08/03/2006 9:54 pm  

Można jezdzić nad morze 😀 A co z chlebem? I innymi produktami?


OdpowiedzCytat
JAGA
 JAGA
forumowy expert
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1385
08/03/2006 11:59 pm  

przez ponad 3 mieisące nie uzywałam wogóle soli,chyba ,że jadłam czasami coś ugotowanego przez inną osobę,używąłam duzej ilości innych ziól i wogóle mi nie brakowało soli...a jak ktoś dał odrobinke soli do potrawy(wszyscy mówili ze jest niedosolona) to mi się wydawało, że jest przesolona i od razu ją wyczuwałam.Myślę ze po kilku dniach przestaniesz odczuwać ,że brak Ci soli.
Teraz solę potrawy ale z umiarem,pozdrawiam:)


OdpowiedzCytat
Deva
 Deva
początkujący
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 15
09/03/2006 3:18 pm  

Dzięki 🙂
Co do chleba to nie jem pieczywa w ogóle 🙂
A sól... Dziś miałam kryzys 🙁 Ale jak spróbowałam soli to mi przezło 😀 Bo ona mi tak na prawdę nie smakuje... Myślę, że tak jak mówicie, przejdzie mi niebawem to łaknienie :))
Justyna:) Tyle soli juz zjadłam, że mam w sobie całą kopalnię 😛


OdpowiedzCytat
Dorotka
forumowicz
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 46
09/03/2006 7:43 pm  

...a jak ktoś dał odrobinke soli do potrawy(wszyscy mówili ze jest niedosolona) to mi się wydawało, że jest przesolona i od razu ją wyczuwałam

Dokładnie, mam to samo, bo sama nie solę pewnych ( znaczącej większości) potraw w ogóle, tylko jak ktoś mi ugotuję ryż, kaszę i osoli to ja tez do razu to wyczuję

schociaż muszę przyznać, że są dania, których bez soli i to duzej ilości nie ruszę

wszystko z umiarem i nie powinnaś puchnąć :casstet: 😉


OdpowiedzCytat
Weronika
bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 194
29/07/2006 5:40 am  

sól to moja prawdziwa zmora, solę wszystko, wszędzie i dużo, a jak nie posolę to nie zjem bo po prostu nie czuję smaku. Czy naprawde wystarczy kilka dni żeby kubki smakowe się oczyściły i zmysł smaku się wyostrzył? Jesli tak to zaciskam zęby i nie solę przez tydzień

z dokładnością atomowej sekundy globalnej, wyruszyliśmy ratować świat, podejmując się niewykonalnej sprawy


OdpowiedzCytat
Nantosvelta
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1115
15/08/2006 7:27 pm  

Ja z soli raczej nigdy nie zrezygnuję, po prostu ją luuubię! 😀
Zawsze jak moja mama coś gotowała, musiałam po niej dosalać.
W tej chwili dużo solę i pieprzę. Zresztą moje potrawy zawsze były mieszanką różnych przypraw, lubię eksperymenty. Najpierw wacham przyprawę i zastanawiam się czy pasuję mi do obiadu.. Jak tak, to wrzucam 😛
Kiedyś przez 2 tygodnie nie miałam w domu soli, wszyscy zapominali ją kupić. Moje kubki smakowe się nie oczyściły, czekałam aż w końcu sól zawita w domku 😎

The Earth is our Mother, we must take care of her. The Earth is our Mother, she will take care of us.


OdpowiedzCytat
Shaera
rozmówca
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 74
16/08/2006 12:20 am  

hej:) ja nie jadam soli, no, czasami w mieszance do potraw meksykańskich:D
znaczy jem mnostwo "ukrytej" soli, ale nigdy nie dotykam samej solniczki.
oto rzeczy, ktore niezle solą, ale nie są solą samą w sobie:D
-sos sojowy (o tak, pycha z rzodkiewkami)
-pomidory (no... to nie soli, ale jezeli cos jem i brakuje mi "smaku", to zamiast np ketchupu, nakladam sobie na potrawe pomidory)
-ogorki konserwowe
-kozie sery
uzywaj duuuzo ziol.

hm, na pewno cos sobie jeszcze przypomne...
ale i tak najlepszy efekt daje calkowite odciecie sie od solniczki. nie sol absolutnie nic przez 2 tygodnie. pozniej sprobuj ciut cos posolic i zobaczysz jakie niedobre:D
pozdrawiam.

Shaera


OdpowiedzCytat
patusiek16
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 580
05/08/2008 11:05 am  

To w końcu jaka sól jest nazdrowszą?
Myślałam że morska właśnie a tu, że kamienna niech ktoś mądry się wypowie proszę?

Żyj pełnią życia; inaczej popełniasz błąd. Nie jest szczególnie ważne, czym się zajmujesz, jeśli tylko masz życie w swoich rękach. Bo jeżeli nie miałeś życia, to co miałeś? - Co się raz straci, już jest stracone, nie zapominaj o tym.


OdpowiedzCytat
ozzi_93
bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 100
06/08/2008 12:08 am  

Hej! to w końcu można zrezygnować całkowicie ze soli? Bo ja od jakiegoś nad tym rozmyślam.
Zastanawiam się tylko czy będzie mi brakowało jakichś minerałów? 😉


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca