Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

chleb  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

tru
 tru
stały bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 872
22/04/2013 11:49 am  

Mi się wydaje, że słaby piekarnik niestety. Można spróbować w zamkniętym naczyniu. Albo folia alumioniowa na wierzch. Jest metoda pieczenia chleba w zamkniętym garnku żeliwnym, takim bez plastikowych części rzecz jasna. Niweluje to ponoć niedoskonałości zwykłego piekarnika. Skoro chleb się piecze w piecu chlebowym, który momencie pieczenia już oddaje spowrotem ciepło z cegieł szamotowych - pieczenie w piekarniku polega na możliwym przybliżeniu tych warunków na ile się da.


OdpowiedzCytat
Admin
stały bywalec
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 678
22/04/2013 8:04 pm  

Czy zna ktoś może jakiś sposób żeby chleb po upieczeniu nie był na górze twardy jak kamień? Mnie niestety zawsze taki wychodzi....

Zdecydowanie spróbuj piec tylko od dołu - ja tak robię od lat i chlebek wychodzi odpowiednio wypieczony z każdej strony 😉

Wege Studio


OdpowiedzCytat
qetrab
bywalec
Dołączył: 11 lat  temu
Posty: 126
21/05/2013 8:44 pm  

Czy zna ktoś może jakiś sposób żeby chleb po upieczeniu nie był na górze twardy jak kamień? Mnie niestety zawsze taki wychodzi....

A pieczesz z termoobiegiem ? jeżeli tak to wyłącz, ja sam piekę chleby, na grzałce górnej i dolnej w temperaturze ok 200-220 stopni (wszystko zależy od piekarnika, mój grzeje mocniej niż się ustawi)i wychodzi super. Co prawda różne są domowe piekarniki i na niektórych faktycznie nie można tego zrobić.

PS: podczas pieczenia można obniżyć temperaturę jeżeli chleb za mocno się spieka. Chleb najlepiej upiec kilka razy żeby wyczuć swój piekarnik 🙂


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca