Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

sery  

Strona 1 / 3 Następny
  RSS

malgorzata4004
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
09/08/2009 12:12 am  

bardzo prosze o pomoc. Szukam produktow seropodobnych i informacji o ich wartosciach czy szkodliwosciach. Serio.Byc moze jest to dla mnie alternatywa, bo lubie sery ale jem tylko kozie i owcze. Dziekuje.

rudrani


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
09/08/2009 2:22 am  

Dlaczego chcesz jeść wyroby seropodobne? Z tego co wiem, to chyba zwykły ser z dodatkiem oleju ( tak przynajmniej powiedziała mi kiedyś pani w sklepie nabiałowym).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
malgorzata4004
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
10/08/2009 7:08 pm  

a ty uwierzylas. Ja tam pania w sklepie ( normalnym) nie za bardzo wierze. Sery zolte sa produkowane przy pomocy podpuszczki - soku trawiennego z zaladka zabitego cielaka. A produkt seropodobny to prawdopodobnie!!!!!! produkt calkowicie roslinny.

rudrani


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/08/2009 1:17 am  

Nie sądzę żeby był w 100 % roślinny, a jeśli nawet to widocznie ja spotkałam się z innym pojęciem wyrobu seropodobnego.
A podpuszczka nie musi być odzwierzęca.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
11/08/2009 1:26 am  

Nie jest roślinny, po prostu zawiera roślinne oleje zamiast mlecznego tłuszczu. A podpuszczka najczęściej jest mikrobiologiczna, czyli nie z cielaka. Sery roślinne to np. tofu lub [img] [/img]

[edytowane 11/8/2009 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
11/08/2009 2:22 am  

Właśnie. Tofu nazywane jest serem sojowym, ale nie jest wyrobem seropodobnym i w smaku żółtego sera nie przypomina. Ale jest to produkt w 100 % roślinny, więc myśle,że o to ci chodziło małgorzato 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
malgorzata4004
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 7
13/08/2009 2:12 am  

🙂 dziekuje, pomoc przyjeta. Sery sojowe sa pyszne, ale szasem chce mi sie zoltego. Wyobraz sobie ze znalazlam w sklepie ze zdrowa zywnoscia zolty ser na podpuszczce mikrobiologicznej. I jak znalazlam to apetyt stopnial o polowe. Pozdrawoiam.

rudrani


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
13/08/2009 2:29 am  

Jeżeli interesują cię sery na podpuszce mikrobiologicznej w rozsądnych cenach to polecam Mlekovitę. Ich sery nietrudno znaleźć, wytwarzają też sery dla Biedronki.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
13/08/2009 2:57 pm  

Małgorzato sery są robione praktycznie TYLKO przy pomocy podpuszczki mikrobiologicznej tak jak napisała Lily. Czyli produkują ją bakterie w laboratorium i żaden cielak nie jest do tego potrzebny. Tylko drogie sery są na tej bydlęcej podpuszczce. Stanowcza większość jest na mikrobiologicznej. Jeszcze na żywo się nie spotkałam z bydlęcą bo nie kupuję nie wiadomo jak drogich serów. Nie musisz się bać kupować zwykłe żółte sery. Dla własnego sumienia poproś panią w sklepie aby przeczytała jaka jest podpuszczka. Obowiązkiem sprzedawcy jest udzielenie informacji a Ty nie musisz się tłumaczyć do czego to Ci potrzebne. Jeśli pani sprzedawczyni będzie miała problem z odczytaniem jaka to podpuszczka znaczy, że nie może przeczytać łacińskiej nazwy bakterii 😉 bo nie zawsze pisze po prostu "podpuszczka mikrobiologiczna" tylko rzucają łaciną 😮


OdpowiedzCytat
Pankrege
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
13/08/2009 11:46 pm  

Hmm, no piszecie, że drogie sery mają podpuszczke zwierzęcą. Myśle, że teraz standartowa cena serów to ok. 18 zł/kg. I w takim razie które to będą droższe a które tańsze? I te sery (np. firmy Hochland) mają w składzie podpuszczke zwierzęca. Są to np. gouda, masdamer.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
13/08/2009 11:49 pm  

u mnie są sery po 12 i mniej 😉 te za 18 to już droższe 😉
skąd wiesz, że Hochland używa podpuszczki zwierzęcej? akurat ich serów nie jadam
zresztą oni twierdzą co innego [url] http://www.wegetarianie.pl/modules.php?op=modload&name=XForum&file=viewthread&tid=3034 [/url]

[edytowane 13/8/2009 przez Lily]

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Pankrege
początkujący
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 10
13/08/2009 11:54 pm  

Teraz to mnie zaskoczyłaś, aż myśle czy sie pomyliłam czy nie ;>
pakowane w paczkach mają wyraźnie z tyłu napisane, że jest tam podpuszczka zwierzęca.
chyba sie nie pomyliłam 🙄


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
14/08/2009 12:07 am  

jak będę w sklepie to zobaczę 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
14/08/2009 2:21 am  

Teraz to mnie zaskoczyłaś, aż myśle czy sie pomyliłam czy nie ;>
pakowane w paczkach mają wyraźnie z tyłu napisane, że jest tam podpuszczka zwierzęca.
chyba sie nie pomyliłam 🙄

Mają napisanie po prostu "podpuszczka", bez określenia jakiego jest pochodzenia. Ale skoro napisali w mailu, że używają mikrobiologicznej, to raczej tak jest 😉
Tym bardziej, że jest to tańsza opcja, więc raczej można być pewnym, że mniej "ekskluzywne" sery nie zawierają tej odzwierzęcej.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
Vida
 Vida
rozmówca
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 60
15/08/2009 2:05 am  

Słyszałam coś, że niektóre gatunki serów są robione na podpuszczce, a niektóre nie. Wiecie coś o tym? Jak tak, to stwórzmy listę.


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 3 Następny
  
Praca