Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

potrzebna pomoc dla początkującej  

Strona 1 / 2 Następny
  RSS

sasha
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 79
13/03/2006 10:16 pm  

Hej, od miesiąca jestem wegetarianką i mam mały problem, mianowicie chodzi o jedzenie, jem urozmaicone jedzenie i bogate w witaminy, ale niestety mam ich niedobów, byłam u lekarzy ale kazali mi "jeść mięso i nie wymyślać bo przecież i tak zginą," cytuję, jeśli mieliście podobny problem napiszcie co robić
chwała wegetarianom

[edytowane 13/3/2006 od sasha]

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
ALchemik
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 218
13/03/2006 10:34 pm  

"jeść mięso i nie wymyślać bo przecież i tak zginą,"

no niby maja te swoje dyplomy , tytuły , specializacje a jendka śmiem twierdzic ze nie sa zbyt inteligentni 😛 no ale moge sue mylic 😀
Witam sasha nie boj sie nie ejstes sama mi tez kazdy mowi zebym sie nie "wydurnial" , ale chyba lubie byc durniem 😛 ja tez mam kilka niedoborow ale za to zdrowsza dusze 😀 na poczatek polecam przetwory sojowe , z poczatku moga nie smakowac ale da sie je polubic , ja przynajmnje polubilem 😀 a paprykarz sojowy to moj ulubiony , pasztet juz troche mniej 😛 a na marginiesie wiosna idzie wiec bedzie wiekszy wybor warzyw i owocow 😀 najlepsze jest pzred Toba tylko nie daj sie doktorką 😀
pozdraiwam 3maj sie sasha , powodzenia 😀

dopóki widziesz jeszcze uśmiech to widziesz cud ... ! ; )


OdpowiedzCytat
katrinko
stały bywalec
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 606
13/03/2006 11:08 pm  

jem urozmaicone jedzenie i bogate w witaminy, ale niestety mam ich niedobów

a jakie konkretnie niedobory u ciebie stwierdzono? po miesiącu wegetarianizmu?


OdpowiedzCytat
Lime
 Lime
świeżaczek
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 1
20/03/2006 3:42 pm  

Z deka dziwne...:/

Rock On!


OdpowiedzCytat
Raissa
forumowicz
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 30
20/03/2006 3:45 pm  

No,moze z amało urozmaicasz ? 🙂
Albo nie dostarczasz jakis składnikow..
Przejrzyj dokładnie swoją diete,a sie oakze co i jak 🙂

Powoidzenia zyczę. 🙂

Ps. moze byc po miesiacu tez, kazdy organizm inny, inaczej reaguje, sczegolnie jak sie czegos nie dostarcza przypadkowo.. 🙂

Raissa!


OdpowiedzCytat
Krusto
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 323
20/03/2006 4:23 pm  

Czy mięso przestałaś jeść z dnia na dzień czy miałaś jakiś okres przejściowy?
Bo jak z dnia na dzień to jest normalne, bo organizm się przestawia radykalnie. Ale nie mart się idzie już sezon świerzych warzywek i nadrobisz braki w organiżmie, a lekarzowi powiedz, że jest głupi he he 🙂


OdpowiedzCytat
MEDeah
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 101
21/03/2006 10:46 am  

chwila, czegoś tu nie rozumiem:/

wydaje mi się, ze mięso nie ma zbyt wielu witamin...bo nie ma.
a przejście na dietę bezmięsną raczej wyzwala dostarczenie większej ilości witamin a nie ich zanik z powodu odstawienia mięsa, które ich mało ma.

czy sprawdzano Ci ilość witamin przed przejściem na wegetarianizm?
moze chodzi tu o odwrotną zależność?
że wczesniej jadłaś sporo mięsa, mało warzyw i owoców i DLATEGO masz niedobór witamin jakichś, którch poziom po prostu JESZCZE ( 1 miesiąc) się nie wynormował.
co wy myslicie o takie teorii? mi się wydaje logiczna.

MED is not so bad as they say]:>


OdpowiedzCytat
Hobbit
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 220
21/03/2006 3:04 pm  

Wlaśnie. te niedobory nie muszą u Ciebie wynikac z tego miesiąca wegetarianizmu, ale jeszcze z poprzedniej diety.
A poza ty - myślę, że móglbym Ci polecic rośiny strączkowe i różne kasze, ryż (najlepiej taki "dziki" brązowy), ciemne pieczywo zamiast jasnego, no i warzywka i owoce


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
21/03/2006 8:46 pm  

A czy ktoś, kto na śniadanie je chleb z serem/wędlina, na obiad mięso, ziemniaki i surówkę,a na kolację to samo co na śniadanie będzie zdrowy? Więc skąd to przekonanie lekarzy, ze dieta wegetariańska jest zła, a miesna dobra? Moja dieta jest baaardzo urozmiacona, o wiele bardziej niż w tych czasach, keidy jadłam trupy :/
BTW, wcześniej, przed przejściem na dietę wege też sie badałaś i miałaś wszystko w normie?

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
Bleks
bywalec
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 343
21/03/2006 9:06 pm  

/Moja też. Moja koleżanka np. nie je w ogóle warzyw tylko samo mieso troche mleka i pieczywo (ble!). Przy takiej przykladowej diecie NIE MOŻNA być zdrowym...A poza tym jak pomyslec o tych wszystkich chemikaliach którymi faszeruja zwierzaki przed i po zabiciu...


OdpowiedzCytat
hank
 hank
świeżaczek
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 1
22/03/2006 12:33 am  

ja tam zlizuje ptasie kupy z chodników i pochlaniam krowie placki. nie da sie od razu zrezygnować ze zwierzat


OdpowiedzCytat
sasha
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 79
22/03/2006 7:32 pm  

sprawa wyjasniona, poszłam do innego lekarza i jak się okazało mój niedobór witaminin wziłął się z mojej wcześniejszej choroby(brałam antybiotyki i prawie nic nie jadłam), choć lekarze u których wcześnije byłam byli przekonani, że to przez wegetarianizm. jak się okazało to nawet lepiej, że nie jem mięsa, ponieważ mam problemy z sercem, a więc dziękuje za wszystkie posty, ale możeceie pisać dalej coś ciekawego 🙂

Sarve Bhavantu Sukhina. Sarve Sant Niramaya.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
22/03/2006 11:14 pm  

Ach, jak bierzesz antybiotyk to koniecznie musisz dbać o florę bakteryjną w jelitach, są na to kapsułki (ale to żelatyna), albo jogurt naturalny, albop może kwaszona kapusta? (na tym mało sie znam), bo inaczej potem będziesz bardziej chora niż przedtem (dysbakterioza jelit)

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
noodle
świeżaczek
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 2
31/03/2006 8:54 pm  

z tymi kapsułkami to jest tak że lekarze przypominają (przynjamniej mi przypomniali) że trzeba takie coś zakupić. Są to, z tego co wiem, jakieś specjalne bakterie, które chronią jelita i rzeczywiście bardzo sie przydają. Jak ktoś nie lubi kapsułek, to chyba są jeszcze w formi zawiesiny, ale ekspertem nie jestem:)


OdpowiedzCytat
Patka
rozmówca
Dołączył: 20 lat  temu
Posty: 87
11/04/2006 10:57 pm  

Może udaj się do lekarza dla wegetarian bo oni przynajmniej się na tym znają ( Jeśli chodzi o witaminy itp) pozdrowionka!


OdpowiedzCytat
Strona 1 / 2 Następny
  
Praca