Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Dieta 5 przemian.  

Strona 2 / 2 Wstecz
  RSS

Olla
 Olla
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 484
30/12/2009 3:54 pm  

wszelkie naginaie siebie do diet kończy się poczuciem winy. Dlatego trzeba słuchać swojego wnętrz intuicji a nie zrobi się wtedy kuku.


OdpowiedzCytat
lauraP.
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 42
30/12/2009 4:07 pm  

Tak. Przeziębisz się i myślisz, co zrobiłam źle, może zjadłam coś ochładzającego, może to ten baton sprzed miesiąca, chore.

Ciałko mówi co jest dla niego dobre. Święte słowa.

Just free love.


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 4163
30/12/2009 7:04 pm  

Współczesny człowiek raczej traci intuicję żywieniową, więc też nie do końca można na tym polegać. Po pierwsze niektórzy z nas żywiliby się np. tylko słodyczami albo tylko pieczywem, gdybyśmy się mieli kierować własną ochotą na coś tam. Po drugie jest takie powiedzenie, że alergik lubi swoje alergeny - i często np. ludzie uczuleni na nabiał objadają się nabiałem, bo lubią, nie przyjmując do wiadomości, że im szkodzi. Tak że oprócz słuchania ciała trzeba mieć też pewną dozę rozsądku 😉

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1077
30/12/2009 8:49 pm  

Myślę, że dieta 5 przemian, jak i cała medycyna chińska, są nie do przecenienia. (ja jej nie stosuję, bo nie miałam nigdy dość czasu i zapału, żeby poznać szczegóły, ale znam osoby, którym ona służy od lat). Trzeba jednak uwzględnić typ budowy (tu już się kłania ayurweda), choroby genetyczne, itp. Czyli zgadzam się z Jędrusiem: trzeba być rozsądnym poławiaczem pereł: wszędzie można znaleźć coś ciekawego. Acha! Dieta Kwaśniewskiego, z tego co wiem, opiera sie głównie na spożywaniu dużych ilości tłuszczów zwierzęcych (jak najtłustsze mięsa, sery, śmietany- miałam kiedyś znajomego-entuzjastę, który opowiadał mi o przykładowym menu) i nie łączeniu tych tłuszczów z węglowodanami. Wiele osób rzeczywiście zrzuciło na niej zbędne kilogramy albo "wyleczyło się" z cukrzycy. Za to miażdżyca i jej skutki niejednego przekonała, że nie tędy droga.


OdpowiedzCytat
lauraP.
forumowicz
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 42
18/01/2010 2:33 pm  

Jeszcze raz wniknęłam w temat, poczytałam, poszukałam, postudiowałam i dochodzę do wniosku, że źle stosowałam dietę 5 przemian, zabrakło równowagi.

Just free love.


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 2 Wstecz
  
Praca