Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

Wege pizza z żółtym serem?  

  RSS

Kama122
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 21
24/12/2009 11:35 pm  

W składach pizz doczytałam się bulionów drobiowych i oczywiście sera (podpuszczka). Jem więc zrobioną przez siebie, w 100% wege (bez sera, ale i tak jest pyszna 🙂 ).
Trafiłam kiedyś na wege-pizzę w Kauflandzie z żółtym serem... I tak się zastanawiam...napisali tak sobie, bo wywalili bulion drobiowy czy troszkę się natrudzili i ser też jest wege? W składzie napisali jedynie "ser".
Uwielbiam pizzę, a zawsze łatwiej kupić niż zrobić 😉

[edytowane 24/12/2009 przez Kama122]


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/12/2009 12:03 am  

Myślę, że nikt tutaj nie będzie w stanie Ci dokładnie odpowiedzieć, najlepiej spróbować zapytać producenta. W takich tanich pizzach typu "wyprodukowano dla..." spodziewałabym się raczej wyrobu seropodobnego niż sera, ale kto wie z czego naprawdę to dziadostwo robią.

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
25/12/2009 1:20 am  

Wyrób seropodobny to też ser ale z domieszką oleju, ale też może zawierać podpuszczkę odzwierzęca. Jednak tanie sery przeważnie zawierają podpuszczkę mikrobiologiczną , czyli wegetariańską.
Na twoim miejscu robiłabym pizzę sama, najlepiej większą ilość, a potem mroziła ( w sklepie też kupujesz mrożoną ). Wtedy masz pewność co jesz, a poza tym możesz dodać do niej co tylko przyjdzie ci do głowy 😉

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
25/09/2011 12:07 am  

piszę w tym temacie żeby nie zaczynać kolejnego

jak zrobić ciasto na pizze!!!? próbowałam i za cholerkę mi nie wychodzi ,w ogóle mi nie wyrasta .
czy ktoś z was ma może przepis na proste ciasto na pizze ?
z góry dziękuję za pomoc 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/09/2011 12:13 am  

Ja robię tak: 1/3 drożdży wrzucam do miski, wsypuję kilka łyżek mąki, trochę soli i troszeczkę cukru i zalewam letnią wodą. Przykrywam i odstawiam.
Po jakimś czasie wsypuję jeszcze ze 2 szklanki mąki, trochę ziół prowansalskich, długo i dokładnie mieszam, a potem przykrywam i odstawiam w cieple. Jak będzie chciało uciec z miski to już jest OK 😛

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
25/09/2011 12:23 am  

- 30 dag mąki,
- 2 łyżki oleju,
- 2 dag drożdży,
- 200ml wody,
- łyżeczka cukru,
- pół łyżeczki soli.

Mąkę można wymieszać 10dag razowej i 20dag białej. Połowę wody lekko podgrzać, ma być ciepła ale nie gorąca, dodać drożdże, rozpuścić. Wymieszać wszystkie pozostałe składniki, dodać wodę z drożdżami. Miskę w której jest ciasto włożyć w inną w której jest ciepła woda, miskę w ciastem przykryć ręcznikiem, odłożyć na 30-40min.
Przy nakładaniu w naczynie ręce moczyć w ciepłej widzie dzięki czemu ciasto się nie klei 🙂

Zastrzegam prawa autorskie 😉 przepis sprawdzony od lat ale eRZet i tak zabił mnie w prostocie przygotowania aż sama spróbuję 😉


OdpowiedzCytat
jazz
 jazz
stały bywalec
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 651
25/09/2011 12:23 am  

eRZet czy możesz podać mi konkretne proporcje?zaraz idę do kuchni i spróbuje zrobić 😉

gdyby zwierze zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch.


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/09/2011 1:58 am  

Proporcje? No ja nie wiem 🙁
Tak wrzucam, mieszam i dodaję, aż będzie dobre.

przepis sprawdzony od lat ale eRZet i tak zabił mnie w prostocie przygotowania aż sama spróbuję

Bellis, weź nie kpij 😉
To jest tak dużo roboty, że ja próbuję to jakoś usprawnić. Raz wrzuciłem wszystko na raz, wymieszałem i odstawiłem w cieple, ale nie wyrosło tak dobrze, jak zazwyczaj.

[edytowane 24/9/2011 od eRZet]

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
BartexXx310
rozmówca
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 53
27/09/2011 1:26 am  

ja nie kupuje rzeczy które trzeba sobie samemu odmrażać, wole sobie sam zdrowiej zrobić albo kupić w pizzerii


OdpowiedzCytat
Sobota66
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 119
27/09/2011 9:42 am  

w Tesco jest w pełni wegetariańska i to przepyszna pizza, kosztuje tylko 5 zł a jest na prawde wybitna.


OdpowiedzCytat
Kielki_net
początkujący
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 10
13/10/2011 12:01 am  

Ale ta wegetariańska pizza w hipermarketach jakoś mi nie smakuje. Jeżeli miałabym wybierać,to wolę zdecydowanie bardziej tą domową,dużo bardziej świeżą i smakowitą.


OdpowiedzCytat
  
Praca