Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

gotowe kotlety  

  RSS

Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 44
08/02/2010 8:13 pm  

Siemacho 🙂

Widziałam w sklepie kotlety sojowe. Sama chciałam takie zrobić, ale na razie nie mam czasu.
Chodzi mi o to, że te kotlety wyglądają mi trochę sztucznie. Więc przed zakupem chciałam Was zapytać czy one rzeczywiście są dobre? Mają dużo ulepszaczy, chemii?
Chodzi mi o coś takiego:

To mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość ;]


OdpowiedzCytat
/ula/
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 140
08/02/2010 8:48 pm  

zdarza mi się sięgnąć po te kotlety- to wygodne rozwiązanie, szybkie, tanie i dość smaczne. ostatnio znalazłam nowy sposób na ich przygotowanie- wrzucam do miseczki/kubka, zalewam wrzątkiem, przykrywam talerzykiem i po kilku minutach mam co włożyć do kanapki ; ) wiem, że nie brzmi to zbyt apetycznie, ale jak jest masa warzyw w bułce i jeszcze keczup- dla mnie szybkie i sycące danie : P czasami się wysilę i ugotuję je "normalnie", a potem smażę na patelni. nie ma co ich porównywać z tymi "domowej roboty", ale ja je nawet lubię.


OdpowiedzCytat
Kakusia2012
forumowicz
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 44
08/02/2010 9:01 pm  

Dzięki 🙂
Ja nawet nie śmiałam ich porównywać z tymi domowej roboty 😛
A polecilibyście jakiś fajny sos do tego?
Bo nie lubie tak na "sucho" ;]


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 3467
08/02/2010 9:27 pm  

Jeślibyś chciala to zrobic tak jak Ula w postaci burgera to mozesz zrobic sos czosnkowy z gestej smietany lub majonezu + czosnek swiezy albo granulowany. Jesli chcesz takie kotlety z kasza, ziemniakami, ryzem to polecam zrobic warzywa na petelnie. Jak podsmazysz je to dodaj np koncentrat pomidorowy. Szczerze mowiac nie potrafie za bardzo robic sosow ale to jest sprawdzone. No zawsze mozna zastapic sos oliwa z oliwek, maslem albo mnie przypadl go gustu olej rzepakowy o smaku masla.
Mozesz przepisow na sosy poszukac tutaj http://puszka.pl/

Aha ja czasem jak panieruje kotlety to mieszam bulke tarta z jakimis przyprawami np z chili 😉


OdpowiedzCytat
Paulina160587
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 181
08/02/2010 9:48 pm  

ja sobie dziś zrobiłam takie i jadłam własnie w kanapce z majonezem i ketchupem..
mi tam smakuje:D w panierce, dobrze przyprawione(;


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
08/02/2010 9:56 pm  

Mi smakują, ale zdrowe to pewnie nie są. Te w proszku mają glutaminian.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
marta030978
bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 308
08/02/2010 10:28 pm  

ja lubię te sojowe schabowe z firmy Polgrunt. Gotuję je w bulionie a potem obtaczam w bułce tartej i smażę . Są ok, całkiem smaczne.


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 488
08/02/2010 11:20 pm  

a jak zrobic weganska panierke do nich, bo prubowalem i nie za bardzo mi wychodzila...

a ogolnie to ja prawie zawsze robie je w podwojnej panierce z jajka...czasem w cieescie(maka, jajko, sol) i mi bardzo smakuja...

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
rubia
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1077
08/02/2010 11:46 pm  

No nie wiem...mnie one smakują jak rozmiękczona tektura. Kiedyś je jadałam, ale przerzuciłam się na kotlety własnej roboty ze zmielonych strączkowców i teraz sucha proteina jest dla mnie po prostu nie do przyjęcia. Mogę jeszcze ewentualnie zaakceptować granulat, bo da się zmieszać z warzywami, ale "sojowym a'la schabowe" mówię stanowcze NIE.
MuayThay, ja zawsze panieruję w ten sposób, że wilgotne kotlety obtaczam w mieszance mąki, bułki tartej i do wyboru: papryki słodkiej, czosnku granulowanego, ziół czy co tam lubisz. Jeśli kotlet jest mokry, to panierka bez problemu do niego przylgnie. Sekret w tym, że olej musi być dobrze rozgrzany, żeby kotlety się nie przykleiły do dna patelni/garnka.

[edytowane 8/2/2010 przez rubia]


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 1236
08/02/2010 11:51 pm  

a jak zrobic weganska panierke do nich, bo prubowalem i nie za bardzo mi wychodzila...

a ogolnie to ja prawie zawsze robie je w podwojnej panierce z jajka...czasem w cieescie(maka, jajko, sol) i mi bardzo smakuja...

Jak ma być wegańska to obtaczaj kotlety w bułce tartej i smaż albo wcześniej wymieszaj w miksturze z mąki ziemniaczanej i wody (niewielka ilość, ma być gęste) i dopiero w panierce. Pierwsza opcja jest lepsza bo zawiera mniej kalorii. Jak jadłałem kotlety to robiłem tylko z samą bułką tartą i było git :).

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 19 lat  temu
Posty: 1730
08/02/2010 11:54 pm  

Trudno powiedzieć, czy coś jest dobre, bo każdy ma inny gust i co innego mu smakuje. Spróbuj, a się dowiesz 😛 Zazwyczaj nie mają ulepszaczy - to tylko mąka sojowa, wystarczy przeczytać skład.

Zajrzyj do tych wątków, mogą Ci się przydać:
http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-3546.html
http://www.wegetarianie.pl/XForum-viewthread-tid-1439.html

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
Lily
 Lily
Famed Member
Dołączył: 21 lat  temu
Posty: 4163
09/02/2010 12:29 am  

Mnie zawsze dziwi, jak ktoś porównuje kotlety do tektury - czy Wy naprawdę jadacie tekturę? 😛
Tak naprawdę to kwestia przyprawienia - jakaś wege "vegeta", czosnek, pieprz itp.

http://szydelkoikoraliki.blogspot.com


OdpowiedzCytat
MuayThai89
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 488
09/02/2010 1:39 am  

Co do smaku to sie zgodze z Lily, wszystko zalezy od panierki, raz mi kotlety smakuja jak grzyby, raz jak ryba, a raz jak schabowy z chudego miesa...zalezy jak sie przyzadzi...a po za tym ostatnio widzialem o smaku kurczaka...moze kiedys dla sprobowania kupie, lecz maja mniej kalorii wiec nie bede raczej ich jesc, bo robie mase 😀 :rotfl:

Ogolnie to dzieki za rady...cis pokombinuje nastepnym razem, bo dzis juz zjadlem porcyjke 10 kotlecikow...na pewno nie pogardze tymi metodami z sezamem i otrebami...a moze i siemie bedzie dobre i zjadalne z nimi 😀

http://www.gajusz.org.pl/jedenprocent


OdpowiedzCytat
  
Praca