Podziel się!Share on Facebook0Pin on Pinterest0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Print this pageEmail this to someone

smarowidło wegańskie  

Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  RSS

Wege-mewka
bywalec
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 235
04/03/2010 1:31 pm  

Widzę, że padło tu wiele ciekawych pomysłów 😀 Napewno kilka z nich wypróbuję.
Ja przeważnie smaruję kanapki oliwą z oliwek, ew. jak nie ma to olejem. Nie dużo. ; ) I na to jakieś tam warzywka. Lubię też kanapki z paprykarzem i róznymi pasztetami (oczywiście wege!) z Primaviki.


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/04/2010 3:05 am  

Zawsze koncentrat mnie odstraszał bo w dużych ilościach jest niedobry.

A to dlaczego? 😮

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
sublime86
bywalec
Dołączył: 15 lat  temu
Posty: 361
02/04/2010 3:43 am  

A to dlaczego? 😮

Wydaje mi się, że jak ze wszystkim- w zbyt dużych ilościach po prostu szkodzi 😉 ja koncentratu używam mało- chyba że jako dodatek do sosów i składnik bardziej zlożonych potraw, a jeśli już to tylko z bazylią 😎


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
02/04/2010 9:37 pm  

miód (jeśli spożywasz) + liście bazyli + orzechy(nerkowca, migdały, jakiekolwiek)

Bazylia z miodem...Hmmm, chyba nie dla mnie 😉 Ale kanapki z miodem smakują super posypane orzechami i bakaliami, pestkami dyni czy słonecznika itp. Najlepszy miód to oczywiście taki mooocno skrystalizowany 😛
Zamiast miodu może być syrop daktylowy, też dobre:
http://www.allegro.pl/item905461627_syrop_daktylowy_bio.html

Ja syrop daktylowy w sklepie ze zdrową żywnością kupuję za 8, 50 zł, czyli taniej niż na allegro.

[edytowane 2/4/2010 od hipiska]

[edytowane 2/4/2010 od hipiska]

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
03/04/2010 3:58 am  

A to dlaczego? 😮

Wydaje mi się, że jak ze wszystkim- w zbyt dużych ilościach po prostu szkodzi 😉

Nie tyle szkodzi co nie smakuje w dużych ilościach.

Wczoraj robiłem pastę soczewicową:
1 szklanka gotowanej soczewicy (akurat czerwona)
posiekany szczypiorek
smazona cebulka
zagęszczacz - kuskus

trzeba to wymieszać, doprawić i ok 🙂

[edytowane 2/4/2010 przez bułek]

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
03/04/2010 11:36 pm  

Nie tyle szkodzi co nie smakuje w dużych ilościach.

A, to dobrze 😉 Ale do tofu naturalnego i jajek super. Zastępuje ketchup.

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
hipiska
weteran forum
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1596
29/06/2010 2:33 am  

Świeżo zmielony len połączyć z przyprawami i olejem. Wstawić do lodówki na parę godzin. I smarować kanapki 🙂 Świetne również do polewania warzyw, ale wtedy dodajemy trochę więcej oleju i nie wkładamy do lodówki ( gęstnieje ).

Ilekroć zwalczałem pokusę było to piękne, ale kiedy pokusie ulegałem, było po stokroć piękniejsze


OdpowiedzCytat
DaveDorian
bywalec
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 228
30/06/2010 1:04 am  

A ja zamówiłem wczoraj na Allegro 3 słoiki gotowego Hummusu BIO i 1 słoik pasty ze szparagów BIO. Samemu nie lubię gotować, więc muszę wyręczać się innymi. :spryciarz:

''Bogowie są dziwni. Im bardziej ich czcisz, tym więcej złych duchów zsyłają ci nazajutrz by tańczyły ci w głowie...''


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
25/10/2012 6:26 pm  

Pasta z ciecierzycy i suszonych pomidorów :love: wspaniałość nad wspaniałościami, pyszność nad pysznościami, nie wiem jak mogłam bez tego żyć, zaraz zjem wszystko :rotfl:
[url= http://www.jadlonomia.com/2012/08/pasta-z-ciecierzycy-co-nie-jest-hummusem.html] pasta z ciecierzycy[/url]

[edytowane 25/10/2012 przez Bellis_perennis]


OdpowiedzCytat
cienkun
rada starszych
Dołączył: 13 lat  temu
Posty: 2718
25/10/2012 6:27 pm  

wrzucaj zaraz przepis 😛


OdpowiedzCytat
Bellis_perennis
Famed Member
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 3467
25/10/2012 6:30 pm  

Jak edytowałam posta to akurat napisałeś 😉 Zrobiłam jak w przepisie powyżej ale bez cebulki, normalnie genialne :heartpump:


OdpowiedzCytat
bułek
forumowy expert
Dołączył: 16 lat  temu
Posty: 1236
25/10/2012 7:01 pm  

Polecam serek wegański z nerkowców. Na razie robiłem z pieprzem. Można na wiele sposobów - ile pomysłów w głowie :). Zajrzyjcie na bloga.

Smakowite przepisy wegańskie


OdpowiedzCytat
waszakicia
stały bywalec
Dołączył: 18 lat  temu
Posty: 606
25/10/2012 7:18 pm  

Groszek konserwowy z przecierem pomidorowym 😀 odkrylam go na poczatku mojego wegetarianizmu a wlasciwie wtedy jeszcze weganizmu. Groszek odsączam wrzucam na patelni bez żadnego tłuszczu zgniatam widelcem i dodaje przecier pomidorowy i doprawiam solą ! PYCHA!!!!


OdpowiedzCytat
xxl
 xxl
weteran forum
Dołączył: 17 lat  temu
Posty: 1730
25/10/2012 9:03 pm  

Pasta drożdżowa na smażonej cebulce <3 Kulinarne odkrycie roku! I nadaje się nie tylko na chleb - super do naleśników, jako sos do makaronu, na pizzę. Chociaż ja mogłabym wcinać codziennie i bez niczego 🙂

http://www.explosm.net/comics/random/


OdpowiedzCytat
eRZet
weteran forum
Dołączył: 14 lat  temu
Posty: 1839
25/10/2012 9:11 pm  

A ja bardzo prosto: pasztet sojowy, paprykarz albo mielonka. Czasami kupuję Alsana, to mi starcza na dłuuugo. Ale mogę też jeść suche kanapki, wystarczy mi pomidor, ogórek albo papryka. Najbardziej lubię nawrzucać dużo różnych rzeczy i wtedy nawet nie czuć, czy jest jakieś smarowidło. Za dużo roboty z tymi pastami, chociaż ostatnio jadłem pastę soczewicowo-orzechową i była przepyszna.

Strefa rokendrola wolna od Angola, środa/czwartek godzina 0.00 w radiowej Trójce


OdpowiedzCytat
Strona 2 / 3 Wstecz Następny
  
Praca